Porady

5 Darmowych aplikacji do zarządzania swoimi podróżami

Tomek Gunia

Przygotowałem zestawienie 5 darmowych aplikacji, które moim zdaniem są najbardziej funkcjonalne w zakresie zarządzania podróżami. Aplikacje te pomogą Wam zapanować nad rezerwacjami biletów lotniczych, hoteli oraz samochodów. Przypomną o nadchodzących podróżach, powiadomią Was jeśli pojawią się zmiany w rezerwacjach. 

1.Google Trips

Google Trips to aplikacja pozwalająca na łatwe zaplanowanie podróży, poznanie atrakcji turystycznych oraz miejsc w wybranym przez użytkownika regionie. W atrakcyjny sposób prezentowane są tam informacje nie tylko o miastach czy muzeach, ale także zabytkach przyrody czy restauracjach. Informacje te możemy przeglądać również Off-line. W bardzo prosty sposób możemy stworzyć mapę miejsc, które chcemy odwiedzić oraz zrobić plan zwiedzania na poszczególne dni. 

Co ważne aplikacja automatycznie pobiera z naszej skrzynki mailowej rezerwacje i je grupuje. Przypomina ona o nadchodzących podróżach. Informuje o zmianach godzin lotu, zmianie bramek lub opóźnieniach. Używam jej od kilku miesięcy i sprawdza się bardzo dobrze. Szybciej dowiecie się z niej lub Google Now o opóźnieniu lotu niż pani przy Gate 😉 – przetestowane. 

2. Checkmytrip.com

Check my trip to aplikacja od firmy Amadeus. Możemy dzięki niej śledzić stan naszej rezerwacji w bardzo rzetelny sposób. Rezerwacje w systemie Amadeus są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu narzędziu możemy sprawdzić czy bilet jaki zakupiliśmy jest już wystawiony lub otrzymywać powiadomienia, gdy tylko coś w naszej rezerwacji się zmieni np. godziny lotu lub trasa. Zdecydowanie warto ją mieć w swoim telefonie. 

3. TripIt

Używałem tej aplikacji przez ostatnie 2 lata. Działała wzorowo. Sama tworzy w sposób chronologiczny plan podróży z rezerwacji jakie posiadamy na naszej skrzynce email. 

W wersji PRO aplikacja która kosztuje 49$/rok umożliwia otrzymywanie powiadomień o zmianach godzin lotu, rezerwacji, dostępności preferowanego miejsca w samolocie jak również pozwala na zapisanie swoich kart lojalnościowych i podgląd kont milowych w czasie rzeczywistym. 

4. Tripcase

Jedna z najbardziej popularnych aplikacji dostępnych na rynku. Stworzyła ją firma Sabre – konkurent firmy Amadeus. Działa podobnie do TripIt jak i Google Trips, jednak nie informuje o wszystkich zmianach rezerwacji jakie mamy dodane do aplikacji. 

5. Worldmatelive

W bardzo przyjazny, zwłaszcza dla oka sposób pozwala zarządzać swoimi rezerwacjami. Powiadomienia o stanie lotu są płatne 9,99$/rok. 

Podsumowanie 

Proponuje sobie zainstalować 2-3 takie aplikację i sprawdzić która odpowiada Wam najbardziej. Nawet osoby, które podróżują 3-4 razy w roku powinny skorzystać z tego typu rozwiązania. Dostarczają one bardzo dużo dodatkowych informacji, dzięki którym łatwo można się odnaleźć na lotnisku jak i w nowym miejscu. Zwłaszcza osoby podróżujące na złożonych trasach powinny się wyposażyć w aplikację check my trip. Nie raz zmiana godzin lotu powoduje całkowity paraliż reszty wycieczki, a wiedząc o niej wcześniej możemy szybciej znaleźć jakieś rozwiązanie. 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
EmilTomek GuniaPawełAtamankaWik Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Kayak ma swoją aplikację. Próbowałem TripIt, TripCase i WordMate, ale Kayak najlepiej spełnia moje oczekiwania. Za darmo powiadomienia sms lub w aplikacji o gate’ach, odbiorze bagażu czy zmianach lotu. Sprawniej odczytuje maile rezerwacyjne niż TripIt – nawet w języku polskim.
Jeżeli chodzi o opóźnienia lotu, to najlepszy jest Google. Informacja pojawia się szybciej w aplikacji niż na lotnisku.

Wik
Gość
Wik

Ja używam z powodzeniem od wielu lat Worldmate. Zacząłem od wersji lite na BlackBerry a aktualnie posiadam wersję Gold na iOS. Bardzo fajna apka, łatwe dodawanie rezerwacji lotniczych i hotelowych przez e-mail, monitoring godzin połączeń, zmian gate’ów itp. Czasami są promocje na zakup wersji Gold w obniżonej cenie.

Atamanka
Gość

Brakuje Kayak, to bar5dzo proste i darmowe narzedzie. Takze appka, ktora pilnuje podrozy, wysylajac sms o zmianach, przypomnieniach do odprawy czy z informacjami o gate.

Emil
Gość
Emil

Rónież polecam apkę Kayaka super sprawa!

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>