Programy Lojalnościowe

American Airlines AAdvantage – nowy region i nowe możliwości.

Tomek Gunia

Na początku maja, linie American Airlines wprowadziły zmiany do swojego programu AAdvantage w zakresie podziału regionów. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda po staremu, jednak dzięki wprowadzonej zmianie, otworzyła się ciekawa opcja na dość tanią podróż dookoła świata. 

Zmiany w programie dotyczą regionu „Middle East” – pojawił się dodatkowy region „Indian Subcontinent”. Tak wygląda podział krajów w tych regionach: 

67k7k6k67

Do tej pory Nepal, Malediwy, Kazachstan i pozostałe kraje należały do regionu Middle East, a Sri Lanka do regionu Asia 2. Tak wyglądają stawki milowe na loty z Europy to tych regionów: 

56j56j6j5j

Jak widać stawki milowe są identyczne. Można więc zapytać po co zatem ta zmiana ? 

Głównym powodem zamiany jest wprowadzenie nowej zasady routingu dotyczącej regionu Indian Subcontinent. Do tej pory trasę USA – Middle East / Indian Subcontinent można było wykupić za mile tylko i wyłącznie przez Atlantyk. Według nowych reguł możemy kupić tą samą trasę przez Pacyfik liniami American Airlines oraz Cathay Pacific.  

Z naszej perspektywy jedyna zmiana dotyczy Sri Lanki na którą możemy dolecieć teraz za 20 000 mil a nie za 35 000 mil, pozostałe zmiany nie mają większego znaczenia ponieważ nadal możemy kupić loty np. Warszawa – Doha – Bombaj za 20 000 mil w klasie ekonomicznej liniami Qatar Airways. Jednak nowa zasada daje nam dość interesują możliwość. Tak wygląda siatka połączeń w regionie Indian Subcontinent Cathay Pacific: 

j56j56j56

Dzięki nowym regułą możemy złożyć ciekawą podróż dookoła świata, w bardzo dobrej stawce milowej z 3 stopami. Warto tutaj dodać iż w AAdvantage nie można zrobić stopa powyżej 24h przy podróży w jedną stronę. Stawki milowe z regionu Indian Subcontinent do USA: 

67j76k67k67

Moja propozycja trasy: 

  • Warszaw – Doha – Katmandu 20 000 mil + 120 PLN 
  • Katmandu – Hong Kong – Los Angeles 40 000 mil + 200 PLN 
  • Los Angeles – Dusseldorf – Berlin – Warszawa 22500 mil + 148 PLN ( 22500 mil w off peak czyli do od października do maja ). 

j56j56j56j

Łącznie 82 500 mil + 468 PLN

Trasę oczywiście możemy dowolnie modyfikować o inne kraje z poszczególnych regionów. Jako, że kupujemy 3 oddzielne bilety możemy zrobić sobie OJ czyli przylecieć do Katmandu a wylecieć z Bombaju do Los Angeles i wrócić do Europy z Nowego Jorku. 

Jest to jedna z najtańszych opcji na RTW pod względem milowym ze wszystkich programów lojalnościowych. Jeśli chcielibyśmy kupić mile pod tą trasę w obecnej promocji musielibyśmy wydać 1,740.86 USD. 

Podsumowanie. 

Taka mała zmiana a cieszy – zwłaszcza osoby, które planują tego typu trasę. Na początku jak to zobaczyłem zmartwiłem się, że podniosą stawki milowe do nowego regionu. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca – przez to ta zamiana jest zdecydowanie na plus. 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Tomek GuniapasazerTomek Guniałukasz Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
łukasz
Gość
łukasz

czy do Amercian Airlines można w jakiś sposób przerzucić zgromadzone mile w BA lub LH?

pasazer
Gość
pasazer

points.com

Tomek Gunia
Gość

Nie ma takiej możliwości. Pomiędzy programami można przerzucić mile w zasadzie tylko w przypadku Iberii i British Airways

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>