Programy Lojalnościowe

[Nieaktualne] American Airlines – przykład na to, jak zniszczyć fajny program lojalnościowy.

Tomek Gunia
AKTUALIZACJA

Wszystko wróciło do normy – poznikały kropki. Teraz tylko pozostaje pytanie czy to błąd informatyczny ? Czy ktoś za wcześnie zamieścił informację o nadchodzących zmianach? 😉 Mam wrażenie, że moja wiadomość pogoniła informatyków do roboty. Jednak i tak polecam szybsze wydawanie mil zgromadzonych w tym programie, bo jak widać na tym przykładzie nic nie jest wieczne i zasady mogą się zmienić z dnia na dzień. 

AKTUALIZACJA 2 

Otrzymałem maila z AA wyjaśniającego, że zaszło nieporozumienie w dniu wczorajszym. Źle były podpięte linki do tabel. Zamiast tabeli dla partnerów One World „oneworld and other airline award chart”, była tabela „American Airlines award chart” – co by się zgadzało. Sprawę na ten moment uznaję za zamkniętą, ale będę ich sprawdzał 😉 

Na początku zaznaczam, że nie wiem na ile to oficjalna wiadomość – mam nadzieję, że to błąd. Zauważyłem dziś na stronie American Airlines niepokojące zmiany. Linie American Airlines na początku listopada powiadomiły wszystkich o dewaluacji mil. Co jest negatywną informację, ponieważ poza podwyżką milową poszczególnych odcinków zmienili również podział regionów. Jednak to było nic w porównaniu z tym co zobaczyłem teraz na stronie American Airlines. 

Jak wejdziecie w dział „American Airlines award chart” a następnie wybierzecie „See award charts for travel booked on or after March 22, 2016„. To zobaczycie tabelki z podziałem na regiony. Wybierzcie sobie np. Europę – w końcu tu mieszkamy i co zobaczycie ? Ano to :

frewe3w3

Jak widzicie nie ma stawek milowych do Ameryki Centralnej, Azji a nawet Europy ! Jak sprawdzicie sobie poniżej przypis do znaczku „#” zobaczycie takie coś: 

rgreg34

Co to oznacza ? Ano to, że za mile AA od marca 2016 r. będziemy mogli kupić tylko loty do Am. Północnej ( Karaiby, Meksyk, Kanada, USA), po Am. Północnej i z Am. Północnej.

Jeśli to okazało by się prawdą to radzę wszystkim posiadającym mile je jak najszybciej wykorzystać, szczególnie na loty po „South Pacific” oraz na loty Pierwszą i Biznes Klasą liniami Etihad. Kilka przykładów podam w kolejnym wpisie. 

Poniżej przedstawiam tabelkę – jak to wyglądało w dniu kiedy ogłaszali dewaluację. 

rth44

Jak widzicie były stawki do poszczególnych regionów. 

Tak jak pisałem na początku, mam nadzieje że to jakaś pomyłka. Już im się taki lapsus przytrafił o czym pisałem na forum. Jeśli to nie pomyłka i zmienili zasady nie informując Nas o tym, uważam to za skandal. Ja zrozumie wszystko, ale nigdy próby cichej zmiany zasad podczas gry. Liczyli na to, że ludzie się pogodzą ze wzrostem stawek milowych, ale nie z ich likwidacją więc po cichu podmienili tabele. Jeżeli to wszystko prawda program AAdvantage staje się dla Nas ( osób podróżujących z Europy poza USA ) bez użyteczny. Jak ktoś z Was planował w przyszłym roku zbierać AA za swoje loty stanowczo odradzam i polecam jako alternatywne np. program Avios – który ma swoje ograniczenia, ale jest o wiele bardziej uniwersalny od programu AAdvantage po zmianach. Wysłałem zapytanie do AA w tej sprawie, otrzymałem lakoniczną odpowiedź : 

gergerheh

Nie wiele z niej wynika. Dam Wam znać jak dowiem się od nich więcej. 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
bartas8891AdamTomek GuniaMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Jeśli to okaże się prawdą co piszesz to jest dramat. Mam teraz 54 000 mil, chciałem je właśnie wykorzystać w Australii i na wyspy na Pacyfiku. Przecież sam sprawdzałem na początku i faktycznie wszędzie były stawki milowe, pocieszałem się że w tych regionach się nie wiele zmieniło. W ogóle to zniknął region Bliski Wschód – ładnie ci amerykanie lecą w h.. – sory ale tego nie da się inaczej określić.

Adam
Gość
Adam

to co oni wyprawiają przyprawia mnie o mdłości… całe szczęście, że tabela wróciła, ale czy to przypadkiem nie jest „ukryta zapowiedź” że to mają już przygotowane? Za chwilę te mile można sobie będzie włożyć w buty :/

bartas8891
Gość
bartas8891

Radze kupowac bo na chwile obecna jest jeszcze co kupowac i te mile sa cos warte.

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>