Programy Lojalnościowe

Avianca Lifemiles – idealny program dla ludzi podróżujących w pierwszej i biznes klasie

Tomek Gunia

Program Lifemiles linii Avianca zasłyną z błędnie zakodowanych lotnisk i dość nietypowych tras za mile (znajdziecie je również w tym wpisie). Aktualnie większość tych możliwości została poprawiona. Jednak nadal ten program jest atrakcyjny, szczególnie dla ludzi podróżujących w klasie biznes i pierwszej. Poniżej pokażę Wam dlaczego. 

Lifmiles to program lojalnościowy linii Avianca, które należą do Star Alliance. Oprócz MileagePlus ( program lojalnościowy linii United ) jest jedynym programem w Star Alliance, w którym  przy zakupie biletów za mile nie płacimy opłaty paliwowej ! Przez co dopłaty do biletów za mile są bardzo małe. 

Zdobywanie mil programie Avianca : 
 • Mile możemy zbierać za loty liniami należącymi do sojuszu Star Alliance oraz liniami partnerskimi : Aero Mexico i Iberia. 

ef22f2 ef2f2

wefewfwgwg

 • Możemy wymienić punkty z programów hotelowych takich jak Accor czy IHG na mile w programie Avianca. 

Zakup punktów: 

Możemy również mile kupić. Co w przypadku tego programu jest największą zaletą. Organizują oni cyklicznie promocję zakupu punktów z bonusem, który może wynieść nawet 125 % !. Podstawowym warunkiem skorzystania z tej oferty jest posiadanie konta w programie dzień przed rozpoczęciem takiej promocji. 

Podstawowe zasady związane z zakupem punktów : 

 • Maksymalnie w ciągu roku kalendarzowego możemy kupić na swoje konto 375 000 mil ( łącznie z milami bonusowymi ). 
 • Standardowa cena 1000 mil wynosi $33 USD + tax co daje nam ~ 0,033 $ / 1 mile 
 • Minimalny zakup to 1000 mil. 

Istnieje alternatywny sposób zakupu punktów.

Poniżej pokazałem to na przykładzie trasy za 45 000 mil.  Podczas rezerwacji biletu nagrody możemy wybrać opcję mile + gotówka. Standardowo za 1000 mil zapłacimy 33$, czyli 0,033$ / mile.

ewf2f2

Jednak, gdy gotówką opłacimy 60% mil wówczas zapłacimy tylko 0,015$ / 1 mile ! 

refge34324

W powyższym przykładzie kupiłem 27 000 mil za 424,87 $. 

Jak widać, aby kupić bilet musimy posiadać na swoim kocie milowym tylko 40% mil potrzebnych na dany lot ( które możemy kupić podczas promocji np. z bonusem 125 %). Gdy anulujemy bilet zakupiony za mile + gotówka nie dostaniemy gotówki z powrotem, tylko otrzymamy równowartość opłaconych w ten sposób mil 🙂 W naszym przypadku otrzymamy 45 000 mil z powrotem na konto. Warto zaznaczyć, iż mile w ten sposób kupione nie liczą się do puli 375 000 mil. 

Wydawanie mil i rezerwacja biletów: 

Tabela Nagród wraz z podziałem na regiony : 

fef22222 ef2f22

Aby móc skorzystać z wyszukiwarki lotów na stronie Avianca należy się zarejestrować do programu : LINK. Po zalogowanie się na swoje konto z górnego paska wybieramy ” Enjoy”, a następnie „Air Tickets:. 

ewfwefw

Tak wygląda okno wyszukiwarki : 

wqdqdq

Możemy wybrać konkretną linię jaką chcemy lecieć, trasę, datę oraz klasę podróży. Wyszukiwarka nie należy do najbardziej przyjaznych i najszybszych.  Wymaga trochę cierpliwości z naszej strony. Denerwujący może być captcha, który bardzo szybko się załącza podczas szukania. 

regegeh

Po wybraniu konkretnej trasy widzimy jakie w danym tygodniu są dostępne klasy podróży w górnym pasku. Poniżej widzimy dostępność w poszczególnych dniach i mamy suwak do podglądu wcześniejszego i kolejnego tygodnia. 

Linie których bilety możemy zarezerwować online:

 • AeroGal
 • Air Canada
 • Air China
 • Air New Zealand
 • ANA
 • Asiana Airlines
 • Austrian Airlines
 • Brussels Airlines
 • Copa Airlines
 • EgyptAir
 • Lufthansa
 • Scandinavia Airlines
 • Singapore Airlines
 • South African Airways
 • Swiss
 • TAP Portugal
 • THAI Airways
 • Turkish Airlines
 • United
 • US Airways

Linie których bilety możemy zarezerwować telefonicznie :

 • Adria Airways
 • Aegean Airlines
 • Blue1
 • Croatia Airlines
 • Ethiopian Airlines
 • Iberia
 • LOT Polish Airlines
 • Shenzhen Airlines

Zasady routingu : 

 • Możemy zarezerwować loty z przesiadką, która nie trwa dłużej niż 8 godzin online – telefonicznie w teorii można poprosić o dłuższy stop nie przekraczający 24h, jednak czytając doświadczenia innych ludzi są na to marne szanse. 
 • Maksymalnie 3 segmenty lotu w jedną stronę. 
 • Nie ma możliwości zakupu biletu z mieszanymi klasami. Jest to bardzo problematyczne np. chcąc kupić lot Warszawa – Nowy Jork w klasie Pierwszej nie będzie to możliwe ponieważ linie np. Lufthansa nie posiadają klasy pierwszej na trasie Warszawa – Frankfurt. A zatem chcąc zarezerwować taki bilet musimy kupić lot bezpośredni z FRA.  

Anulacja biletów i Opłaty: 

 • Opłata za wystawienie biletu 25$ nie zależnie od ilości segmentów. 
 • Opłata za anulację biletu : 50$. Anulacja biletu możliwa do dania wylotu włącznie telefonicznie. 
 • Opłata za zmianę rezerwacji : 150$. Taniej jest anulować bilet i kupić nowy niż go przebookować. 
Przykładowe trasy za mile w programie Avianca : 

Jak już wspominałem na samym początku program jest szczególnie przydatny dla osób podróżujących w klasie biznes i klasie pierwszej. Pokaże Wam to na przykładzie trasy Warszawa – Waszyngton w Biznes klasie Lufthansy. Za tą trasę musimy zapłacić 126 000 mil + 127 $. 

rgregerhe

Zakładając, iż kupimy mile w obecnej promocji ( która trwa od 9 do 11 grudnia 2015 r. ) : 

wef23232

Musimy kupić 53 000 mil ( z bonusem otrzymamy 127 200 mil na swoje konto )  za 1749 USD ( 0,013$ / mile ) + 127 $ ( podatek do mil ) = 1876 USD. 

Ten sam bilet kupiony za gotówkę kosztuje: 

ewf2f2

Jak widzicie możemy zaoszczędzić 878 $ na tej trasie, kupując ją za mile. 

Warszawa – Kolombo 45 000 mil + 45 $ Biznes Klasa / 25 000 mil Klasa ekonomiczna. 

Region „Central Asia” jest bardzo przystępny milowo. Obejmuje on między innymi takie kraje jak: Indie, Malediwy, Nepal oraz Sri Lankę. 

trh4

Warszawa – Hawana 33 000 mil + 60$ ( rezerwacja telefonicznie bo jeden z odcinków jest operowany przez LOT ). 

Jak widzicie pomimo tego, że trasa jest przez Am. Środkową która z Europy kosztuje 35 000 mil, to mile liczy do regionu Karaiby 33 000 – i to jest jedna z ukrytych dobroci tego programu. Bywają niespodziewane trasy. 

regee

Seul – Koror ( Palau ) 15 000 mil + 49 $ / 22 500 mil w Biznes klasie 

North Asia to kolejny duży region w programie Avianca obejmuje między innymi takie kraje jak : Japonia , Chiny, Palau, Filipiny, Guam, Mongolia, Korea Południowa i Północna, Tajwan. 

trhtr5

Perth – Auckland 21 000 mil + 94 $

Australia / Nowa Zelandia oraz Oceania to 1 region „Others”.

rgerg

Pekin – Auckland 20 000 mil + 66$ / 40 000 mil w klasie Biznes. 

Trasa z regionu „North Asia” do regionu „Others” kosztuje 1000 mil mniej niż loty po regionie „Others” :). 

trh35453

Singapore – Auckland 22 500 mil + 60$ w klasie ekonomicznej / 40 000 mil w klasie Biznes. 

Trasa z regionu „South Asia” do regionu „Others” kosztuje tylko 1000 mil więcej niż loty po regionie „Others”. A poniżej kolejna propozycja z cyklu „trasy nie do ogarnięcia” 😉 

ertger3

Dubaj – Cape Town 17 500 mil + 46 $ 

Bardzo dobra stawka jest również pomiędzy regionami „Middle East”  i „South Africa”. 

wgww3

Sao Paulo – Natal 5000 mil + 35 $ 

Loty po całej Brazylii 5000 mil. 

ergre3

i na deser „wisienka na torcie” 😀 

Frankfurt – Seul – Los Angeles 87 000 mil +  141 $ w Pierwszej Klasie !! 

Generalnie to wiąże się z tym co wcześniej pisałem. Wyszukiwarka stara się znaleźć połączenie pomiędzy FRA a LAX ( którego nie znajduje ), jednak jak wymusimy na niej, że chcemy lecieć liniami Asian Airlines wówczas się ono pojawi. Jak widzicie system potraktował to tak jakbyśmy lecieli bezpośrednio do Los Angeles z Europy a tak nie jest i bardzo dobrze bo mamy lot w Suite A380 na trasie Seul – Los Angeles gratis 😉 Gdy kupimy mile w promocji za 0,013 $ / mile wówczas za poniższy lot zapłacimy jedynie 1131 $ !!

Avianca

Gdyby ktoś chciał policzyć oszczędności przy tym locie to poniżej zamieszam jego cenę 😉 

wefwe23

Takich tras może być więcej w tym programie, ale trzeba szukać. Jak znajdźcie podzielcie się 😉 


Dobra, a na koniec pozostawiłem trochę rzeczy historycznych. W zeszłym roku jak jeszcze działały błędnie zakodowane lotniska i inne ciekawe routingi spędziłem dobre 2 miesiące nad szukaniem ich, podzielę się z Wami wybranymi przykładami  co można było kupić. Podaję to po to, abyście spróbowali sami coś znaleźć – a nóż coś znowu zadziała.

Błędy, jakie mieli w swoim systemie można podzielić na 2 grupy : 

 1. Błędnie zakodowany region lotniska docelowego. 
 2. Szalone routingi z wybraną linią lotniczą. 

Podam Wam 2 przykładowe lotniska które były źle zakodowane. Pierwsze to GUM. Guam należy do USA ( terytorium zależene ) i przed zmianami również w tym programie było w tej samej strefie co np. Nowy Jork. Kolejnym lotniskiem było SAW – Istambuł, które również było zakodowane jako USA kontynentalne. I teraz zobaczcie jaką trasę można było kupić za 12 500 mil + 55 $ 🙂 

Avianca

Jest trochę latania 😉 Było co najmniej 11 takich lotnisk w zasadzie na każdym z kontynentów. Możliwych tras z ich udziałem była nieskończona ilość. Ciekawym lotniskiem było Chabarowsk w Rosji. Teoretycznie było ono dobrze zakodowane, ponieważ Rosja jest w regionie „Europa”, ale jak zobaczycie routing z którego wielu korzystało, wówczas zrozumiecie dlaczego poprawili stawkę dla tego lotniska :

erg33

Wszyscy wysiadali w Seulu. Jedyny minus jaki był to to, że musieliśmy posiadać wizę Rosyjską. W Warszawie bez niej nie mogliśmy rozpocząć swojej podróży. Obecna stawka za to połączenie wynosi 45 000 mil, a było 12 500 mil. 

Drugim tematem w programie Avianca były tzw. bumerangi – czyli szalone routingi. Co Wy na to by lecieć z Tokio do Hong Kongu przez San Francisco ? 🙂 Nic prostszego, wystarczyło wybrać linie United jako preferowaną i sprawdzić w które dni połączenia Tokio – San Francisco – Hong kong miały krótszą przesiadkę niż 8 h. 

wef2323

W ten sposób można było skorzystać z różnych linii : Lufthansa, Tahi, Air China, Turkish, Swiss i inne. Oczywiście na różnych kombinacjach miast i na różnych kontynentach. Jak widzieliście na przykładzie linii Asiana nadal to funkcjonuje ale w innej konfiguracji. Polecam się pobawić, może coś ciekawego znajdziecie. 

I jak Wam się podoba ten program ? 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
canadian pharmaciesonline pharmaciescpm homework helpTomek GuniaBartek Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Artur
Gość
Artur

Kolejny rewelacyjny wpis ! Kawał dobrej roboty. Kiedyś czytałem właśnie wątek o Lifemiles na FT, ale za bardzo nie rozumiałem co oni kodują jak to tylko program lojalnościowy – a teraz już wiem o czym pisali. Szkoda, że to już nie działa, ale opcja FRA – ICN – LAX w F prezentuje się rewelacyjnie.

Adam
Gość
Adam

nigdy wcześniej nikt tego nie opisał tak przejrzyście, jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy i możliwości, które z niej płyną! wielkie, wielkie dzięki 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

Wpis jak zwykle fajny, choć lotnisk błędnie zakodowanych było zdecydowanie więcej. W samej Japonii było ich 10, wszystkie zakodowane jako australijskie. Udało mi się załapać na szczęście na jeden lot z błędem, zanim zamknęli lukę.

Bartek
Gość

cześć, przyłączam się do głosów uznania, bo odwalasz tu kawał dobrej roboty 🙂 Aż szkoda, że dopiero teraz odkrywam uroki i sekrety programów nieeuropejskich. Mam sporo mil w topbonus (Air Berlin) i w M&M, ale te wszystkie dodatkowe opłaty, które pobierają sprawiają, że aż żal te mile wydawać. A może znasz jakiś sprytny sposób, żeby mile M&M w jakiś sposób przekonwertować na mile Avianci (albo innego korzystnego programu z sojuszu Star Alliance)? Teraz mam ich coś ok. 180.000 i jak patrzę, jak fajnie można byłoby je wykorzystać właśnie w Aviance, to aż się serce kraje na myśl ich wydawania w… Czytaj więcej »

cpm homework help
Gość

With thanks, A good amount of information.

online pharmacies
Gość

Reliable material. Cheers!

canadian pharmacies
Gość

You said it perfectly.!

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>