Programy Lojalnościowe

Avios – Jak znaleźć i zarezerwować bilet nagrodę

Tomek Gunia
AVIOS: 
  1. Avios – Podstawowe informacje.
  2. Stawki milowe.
  3. Jak uniknąć wysokich dopłat do mil. 
  4. Konto Rodzinne.
  5. Avios – Jak znaleźć i zarezerwować bilet nagrodę.
  6. Avios – Efektywne wykorzystanie mil na loty z Europy.
  7. Avios – Efektywne wykorzystanie mil na loty poza Europą.
Mapy Połączeń:

Podstawową mapą z której możemy skorzystać, jest ta zamieszona na stronie One World: LINKZnajdziemy na niej połączenia wszystkich linii lotniczych należących do sojuszu One World. 

ergergeg

Bardzo dobrym narzędziem do szukania połączeń za Avios, jest mapa przygotowana przez serwis Wandr.me. Pokazuje ona mapę wraz ze stawkami Avios. Np. wpisując lotnisko MIA ( Miami ) jako początkowe, widzimy zaznaczone kolorem zielone połączenia które kosztuje 4500 Avios ( w tym przypadku od 1.02.2016 r. nastąpi wzrost stawek do 7500 Avios ), kolorem pomarańczowym połączenia za 7500 Avios itd. Możemy w ten sposób znaleźć dla nas najbardziej optymalny routing. 

ewfwefwgw

Ciekawym narzędziem na tej samej stronie jest „Avios Redemption Calculator” – który pokazuje nam wszystkie możliwości lotów za Avios na podanej trasie, wraz ze stawkami. 

efwefwefw

Szukanie dostępnych miejsc i rezerwacja biletów nagród dla członków programu Avios. 

Linie lotnicze które możemy kupić poprzez stronę British Airways to :

Linie lotnicze które możemy zarezerwować poprzez linie telefoniczną i których nie znajdziemy na stronie BA :

Jak znaleźć i zarezerwować miejsca na stronie British Airways :

Zaloguj się na swoje konto Executive Club, jeśli nie masz jeszcze konta załóż je. 

efwefwef

Wejdź w zakładkę „Executive Club”, następnie wybierz „Spending Avios”.

ewfwefwef

Wybierz z opcji poniżej „book a rewards flights”. 

gregreger

Jako przykład niech posłuży nam trasa Warszawa – Nowy Jork. Wpisujemy miasto wylotu i przylotu, datę, zaznaczymy czy szukamy podróży w 1 stronę, wybieramy klasę podróży i ilość osób, która będzie podróżować. 

ewfe333

Jak widać poniżej na 24 listopada mamy do wyboru loty liniami Air Berlin oraz British Airways. U góry mamy możliwość przełączania się pomiędzy poszczególnymi datami. Widzimy ile będzie trwało dane połączenie, jak i np. w przypadku lotu liniami British Airways ilość dostępnych miejsc – 8.  

fwefwefefe

Wybierając konkretne połączenie poniżej widzimy ile mil musimy wydać, oraz wielkość dopłat do mil. Jak widać w przykładzie poniżej: Air Berlin mam znaczenie mniejsze opłaty niż British Airways. Różnica w przypadku ilości Avios wynika z taryfy „Off – Peak”, która jest dostępna tylko w przypadku linii lotniczych Iberia i Bristish Airways. 

fergerg

ffewe333

W ostatnim kroku widzimy podsumowanie naszego lotu. Mamy możliwość na tym etapie ile Avios chcemy zużyć na dany lot – można wybrać rozwiązanie „avios plus cash”. 

wfwefef

Pamiętajmy, iż poprzez stronę British Airways nie możemy wyszukać połączeń z większą liczbą przesiadek. Np. nie znajdzie nam ona połączenia Warszawa – Honolulu, oczywiście możemy kupić taki lot, ale musimy go rozdzielić na segmenty: Warszawa – Los Angeles, Los Angeles – Honolulu. 

Jak znaleźć miejsca na stronie American Airlines :

Linie lotnicze których miejsca możemy szukać poprzez stronę American Airlines to :

Wchodzimy na stronę American AirlinesZ górnego paska wybieramy „Award travel”. Na stronie, która się wyświetli wybieramy „book award travel. 

fewfefe

W kolejnym kroku wpisujemy trasę której szukamy. Jako przykład niech posłuży nam trasa Los Angeles – Anchorage liniami Alaska Airlies – której nie możemy wyszukać na British Airways. 

ffewf3333

W kolejnym kroku pokaże się nam kalendarz dat. Zwracamy uwagę tylko na MileSAAver – loty dostępne w tej klasie możemy zarezerwować w programie Avios. Po lewej stronie wybieramy „Non-stop only” – aby sprawdzić tylko loty bezpośrednie. 

fewfefewf

Na kolejnym etapie widzimy jakie połączenia są dostępne danego dnia. Możemy zaznaczyć po lewej stronie linie która nas interesuje – w tym przypadku zostawiamy zaznaczoną tylko Alaska Airlines. Mamy możliwość szybkiego przeskakiwania pomiędzy kolejnymi daniami, oraz wybór klasy rezerwacji. 

edwefe33

Nie sugerujmy się dopłatami jak i stawkami milowymi. W przypadku AAdvange znacząco się różnią w porównaniu do programu Avios. Bilety za Avios linii Alaska Airlines rezerwujemy telefonicznie. 

ExpertFlyer

ExpertFlyer to bardzo przydatne narzędzie – szczególnie do szukania wolnych miejsc w odpowiednich taryfach. Opcja szukania dostępna jest w wersji Premium, jednak udostępniają oni wersje próbną którą możemy testować za darmo przez 5 dni. Przy jego pomocy możemy szukać dostępnych lotów za mile Avios takich linii jak:

Jeśli nie mamy jeszcze u nich konta, musimy się zarejestrować LINK

frf344343

Wybieramy wersję testową: 

rthrthtrth5

Po zalogowaniu się na swoje konto z lewego menu wybieramy „Awards & Upgrades„.

wefewef3

W kolejnym kroku wybieramy lotniska, datę – można wybrać +- 3 dni, klasę podróży „A – First – Saver Award” czyli biznes lub W „Coach – Saver Award”. 

54t45t4555

Poniżej widać, że na nasz lot 18.03.2016 r. jest dostępnych 7 miejsc w klasie ekonomicznej i 0 w klasie biznes. 

edwefwef

Bardzo ciekawą funkcją w Experflyer jest „Flight Alert„. W naszym przypadku na lot bezpośredni nie ma wolnych miejsc, jednak często zdarza się ta iż linie udostępniają dodatkowe miejsca czy to w klasie ekonomicznej czy biznes wraz ze zbliżającą się datą podróży. Możemy na stronie ExpertFlyer ustawić alarm. Gdy pojawią się dodatkowe miejsca na nasz lot aplikacja wyślę do nas natychmiast email z tą informacją. 

Aby go ustawić należy przy konkretnym locie wybrać „!”.

erregg

W okonie jaki się pokaże wpisujemy swoją nazwę alarmu np. „Alaska Biznes”, następnie wybieramy klasę dla której chcemy ustawić alarm w naszym przypadku będzie do „First”, zaznaczamy czy ma nas poinformować gdy pojawi się „At last” choćby 1 miejsce lub gdy liczba miejsc zmniejszy się o 1 miejsce „Less than”. 

fergerg44


Podsumowując, większość linii lotniczych możemy zarezerwować online poprzez stronę British Airways. Bilety na loty liniami :

rezerwujemy telefonicznie dzwoniąc na infolinie programu. 

wefwefwef


Czekam na Wasze propozycje tematów, którymi chwielibyście abym się zajął podczas kolejnych wpisów na blogu. Piszecie tomek@lojalnypasazer.pl, albo w komentarzach pod wpisami. Jeśli macie jakieś pytanie lub sugestię zapraszam do korespondencji !


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie ! )

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LukaszTomek GuniaPrzemekKuba w podróży Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Przemek
Gość
Przemek

Szukam lotu KUL-DPS za mile. Na jakim programie się skupić żeby to było opłacalne? Lot by AK w moim terminie to koszt ponad 70 Euro…

Kuba w podróży
Gość

Coś to zdanie się lekko posypało: „poniżej Air Berlin mam znaczeni mniejsze”. Kolejny raz pochwalam twoje chęci opisywania tego wszystkiego. Szacunek.

LUKASZ
Gość
LUKASZ

pytanie do osób, które mają rozgryziony temat na jakie loty warto wydać aviosy; interesują mnie jakieś długie trasy z niskimi dopłatami; jak na razie to bardzo atrakcyjna wydaje mi się tylko 1 trasa HKG-LHR – 19500 aviosów i dopłaty tylko 32 funty (w drugą stronę już dużo więcej); ktoś kojarzy jeszcze jakąś równie atrakcyjną trasę?

Lukasz
Gość
Lukasz

ponawiam swoje pytanie; może ktoś coś?

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>