Programy Lojalnościowe

Avios – Konto Rodzinne

Tomek Gunia
AVIOS: 
 1. Avios – Podstawowe informacje.
 2. Stawki milowe.
 3. Jak uniknąć wysokich dopłat do mil. 
 4. Konto Rodzinne.
 5. Avios – Jak znaleźć i zarezerwować bilet nagrodę.
 6. Avios – Efektywne wykorzystanie mil na loty z Europy.
 7. Avios – Efektywne wykorzystanie mil na loty poza Europą.

Konto rodzinne to bardzo ciekawe rozwiązanie, szczególnie rodzin z dziećmi. Rzadko można spotkać takie rozwiązanie w programach lojalnościowych. Aby utworzyć konto rodzinne, wszyscy członkowie muszę mieć to samo nazwisko oraz zarejestrowane konto pod tym samym adresem. Konto rodzinne może posiadać maksymalnie 7 członków. 

Dzieci do 18 roku życia nie mogą odtworzyć swojego konta British Airways. Mając konto rodzinne możemy je dodać, będą wówczas gromadzić mile za swoje loty na naszym wspólnym kocie.  Jedna osoba jest oznaczony jako „głowa rodziny”, odpowiada za to kto może dołączyć lub opuścić gospodarstwo domowe.

W koncie rodzinnym, każdy członek zbiera Avios oddzielnie, ale podczas wykorzystywania Avios na loty nie będą one pochodzić od 1 osoby. Są one wydawane proporcjonalnie do wielkości każdego konta. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy kupić lot za większą ilość Avios, niż każdy z członków ma na swoim koncie. 

Alternatywny sposobem jest transfer punktów pomiędzy kontami, jednak jest on płatny, a wielkość opłat zależy od ilości mil którą chcemy przelać. 

konto rodzinne

Najważniejszą rzeczą o której musimy pamiętać jest to, że bilety za Avios możemy kupić tylko i wyłącznie osobą należącym do naszego konta rodzinnego ! Standardowo nie posiadając konta rodzinnego, możemy kupić bilety komu chcemy. Może być to dla niektórych wadą. Dodatkowym rozwiązaniem jest opcja „Family and Friends”, w której to możemy dodać do naszego konta 5 przyjaciół lub 5 członków rodziny mających inny adres niż nasz. 

Przykład: 

Tworzymy konto rodzinne w którym to „Tomek” będzie głową rodziny, a członkami będą Iwona, Ola, Bartek. Każdy z nich zbiera mile na swoje konto. 

konto rodzinne

Gospodarstwo łącznie posiada 100 000 Avios podzielone pomiędzy członków : 

 • Tomek – 40000 Avios ( 40% ogólnej ilości mil w gospodarstwie ).
 • Iwona – 20000 Avios ( 20% ogólnej ilości mil w gospodarstwie ).
 • Ola – 20000 Avios ( 20% ogólnej ilości mil w gospodarstwie ).
 • Bartek – 20000 Avios ( 20% ogólnej ilości mil w gospodarstwie ).

Tomek potrzebuje kupić bilet dla siebie za 50 000 Avios – żadne z kont powyżej nie ma takiej ilości mil. Jednak mając konto rodzinne taki zakup jest możliwy – każdy z członków zostanie obciążony proporcjonalnie do posiadanych przez siebie mil, a zatem  : 

 • z Tomka konta zostanie pobrane 20 000 Avios ( 40% * 50 000 = 20 000), 
 • z Iwony konta zostanie pobrane 10 000 Avios ( 20% * 50 000 = 10 000), 
 • z Oli konta zostanie pobrane 10 000 Avios ( 20% * 50 000 = 10 000), 
 • z Bartka konta zostanie pobrane 10 000 Avios ( 20% * 50 000 = 10 000).

Tomek potrzebuje kupić dodatkowo bilet dla swojego taty który nie jest członkiem konta rodzinnego. By móc kupić bilet dla niego, musi go dodać do swojego konta po przez „Family and Friends”. Ponieważ konto rodzinne posiada 4 członków – możne dodać maksymalnie 4 przyjaciół lub członków rodziny z poza konta. 

O czym warto pamiętać : 

 • Adres konta rodzinnego musi być jednocześnie adresem zamieszkania, 
 • wszyscy członkowie konta muszą posiadać ten sam adres zamieszkania, 
 • wszyscy członkowie konta muszą mieć to samo nazwisko,
 • członka konta rodzinnego można dodawać lub usuwać raz na 6 miesięcy, 
 • jeśli rozwiążesz konto rodzinne, musisz odczekać 6 miesięcy by utworzyć kolejne, 
 • jeśli usuniemy z konta dzieci do 18 roku życia, ich mile automatycznie zostaną dodane do konta „głowy rodziny”, 
 • bilet nagrodę możemy kupić tylko i wyłącznie członkom konta rodzinnego – chyba że dodamy kogoś do „Family and Friends”,
 • aby utworzyć „Family and Friends”, w pierwszej kolejności musimy utworzyć konto rodzinne. Ilość członków w „”Family and Friends” może być nie większa niż  ilość członków konta rodzinnego ( maksymalnie 5 ). Możemy ich dodawać lub usunąć raz z grupy raz na 6 miesięcy. 

Czekam na Wasze propozycje tematów, którymi chwielibyście abym się zajął podczas kolejnych wpisów na blogu. Piszecie tomek@lojalnypasazer.pl, albo w komentarzach pod wpisami. Jeśli macie jakieś pytanie lub sugestię zapraszam do korespondencji !


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie ! )

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
CharlesZotMatiGrzegorzwntlTomek Gunia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Pawel
Gość
Pawel

Fajnie opisane, nie miałem kompletnie pojęcia ze moge kolegów dopisać do konta i zbierać ich miłe jeśli im na tym nie zależy. Brakuje mi informacji o SkyTeam. W zasadzie nie ma o tym nigdzie. Jakbyś mógł napisać czy warto z nimi zbierać mile, b. proszę!

Przemek
Gość
Przemek

Jeżeli część znajomych ma swoje mile na kontach Iberii i BA, to gdzie je przenieść żeby utworzyć konto rodzinne?

Przemek
Gość
Przemek

Mogę teraz założyć nowe konto w BA i przenieść mile z Iberii czy trzeba spełnić jakieś warunki?

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Lot z żoną WAW-HEL-BKK-SIN-HEL-WAW w klasie rezerwacyjnej R. Nie mamy jeszcze FPP w One World. Tomku z tego co widzę chyba najlepszą opcją będzie konto rodzinne w Avios, zwłaszcza w kontekście promocji Marriot’a o której dziś pisałeś. Chyba że jednak warto wejść w FinnAir Plus bo wtedy obie osoby dostaną po 50% mil. Co być sugerował?

wntl
Gość
wntl

Mam kilka pytań co do aviosów – Jeżeli mam w koncie rodzinnym 6os + ja – ile mogę dodać osób do konta friends and family ? Na osobę z konta F&F mogę kupić potem bilet nagrode ? Aviosy z kont F&F w żaden sposób nie powięszają naszego stanu aviosów?

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Ktoś coś podpowie czemu nie mogę przelać Avios z Iberia do BA tylko z BA do Iberia ? Konto rodzinne ( czy to akurat ma na to wpływ ? )

Mati
Gość
Mati

co się stanie jak z konta usunę jednego z czlonków (dorosły)? jego mile zostaną na koncie głowy rodziny?

CharlesZot
Gość

[url=http://mysite.ru]http://mysite.ru[/url]

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>