Programy Lojalnościowe

Award Finder – narzędzie do szukania biletów za mile.

Tomek Gunia

Jeśli szukanie biletów nagród w różnych programach milowych przyprawia Cię o zawrót głowy – mam coś dla Ciebie. Award Finder to obecnie jedno z najlepszych darmowych narzędzi do szukania wolnych miejsc w One World oraz Star Alliance. Testuje je od 3 miesięcy i jestem pod coraz większym wrażeniem tego prostego, ale jednocześnie bardzo sprawnego programu. 

Program jest w postaci wtyczki do przeglądarki Chrome, możemy go pobrać za darmo tu : LINK

Działa on jako skrypt, loguje się za nas na naszych kontach i wrzuca wyniki do tabeli. Polecam założyć sobie dla własnego bezpieczeństwa jakieś fikcyjne konta – chodzi o dwie rzeczy:

 1. Linia lotnicza która zauważy nienaturalny ruch na naszym kocie ( duża ilość zapytań ) może zbanować nasze konto i oznaczyć go jako „BOT”.
 2. Dla własnego bezpieczeństwa – wychodzę z założenia, że zewnętrznym programom nie ma co ufać. Oczywiście nie jest to konieczne, ale chcę byście mieli pełną świadomość jak to działa. 

Po zainstalowaniu wtyczki, pierwsze co musimy zrobić to zalogować się na swoich kontach. Generalnie wystarczą nam 3 konta by znaleźć większość dostępnych połączeń: 

 1. ANA – tutaj szukamy biletów nagród w Star Aliance dla programów takich jak np. : Miles and More, United, Turkish Airlines. W wynikach mogą pokazać się również linie nie należące do sojuszu ST takie jak np. GA – ale je pomijamy ponieważ nie są one partnerem w większości programów. 
 2. BA ( British Airways ) – tutaj znajdziemy większość biletów linii należących do One World, a których nie możemy wyszukać online w innych programach takich jak AAdvantage czy Top Bonus. Za przykład mogą nam posłużyć linie Qatar czy Cathay Pacific. 
 3. QF ( Qantas ) – tutaj poza liniami należącymi do One World możemy znaleźć dostępność np. lotów Fiji Airlines, które możemy kupić również za AA. 

Jest jeszcze dostępny program EY, działa z małymi przerwami od pewnego czasu. Sprawdza się on idealnie do szukania biletów w Pierwszej Klasie oraz Biznes Klasie linii Etihad, które można kupić za mile AA. Nie wymaga logowania do programu Etihad Guest.

h55h5h

h4h4h5h

Po zalogowaniu się na swoje konta możemy rozpocząć szukanie biletów.

 • Wprowadzamy nazwę lotniska w postaci kodu IATA – aby znaleźć kod lotniska możemy skorzystać z tego narzędzia : LINK.
 • Bardzo przydatną funkcją jest szukanie multi – czyli szukamy lotu z 4 lotnisk lotu do 1 miejsca docelowego np. par,ams,lon,zrh,dus – hkg lub odwrotnie. Lotniska zapisujemy po „,”. 
 • Następnie określamy ilość dni do przodu, w których możemy lecieć do miejsca docelowego – maksymalna wartość to 30. 
 • Podajemy ilość pasażerów. 
 • Zaznaczymy programy w których chcemy znaleźć dany lot. 
 • Zaznaczymy klasy podróży w których chcemy odbyć konkretny lot. 
 • Mamy możliwość zapisu i powrotu do wyników.

g4g4g4Gdy zakończy się szukanie, program wygeneruje tabelę wyników. Z racji tego, iż przy dość popularnych trasach może być ich bardzo dużo autor przychodzi nam z pomocą – mamy możliwość ich filtrowania. Wystarczy nad tabelą wyników nacisnąć klawisz „Show Filters”. Możemy tam określić miasta przez które chcemy / nie chcemy lecieć, wybrać konkretną linię oraz doprecyzować klasę podróży. Jak widać poniżej program pokazuje nam również ilość dostępnych miejsc na konkretny lot. 

eheherhJak sami widzicie, narzędzie Award Finder działa bardzo prosto. Jedyny problem, który napotkamy do w przypadku British Airways po kilkudziesięciu zapytaniach wyskoczy captcha. Łatwo się go pozbyć wybierając odpowiednie obrazki. Poza tym nie znalazłem większych dziur. Korzystam z tej wtyczki od 3 miesięcy i sprawuje się idealnie. 


lot odwołany


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

17 komentarzy do "Award Finder – narzędzie do szukania biletów za mile."

Powiadom o
avatar
Bartek
Gość

Super! To jest to czego mi trzeba! Zbieram mile w M&M i w OW, więc dla mnie to będzie świetne narzędzie. Kiedyś było coś takiego, co nazywało się – o ile pamiętam – Award Expert. Też było darmowe i efektywne, ale nie zdążyłem z tego skorzystać zanim zakończyło swój żywot. Dzięki za cenną informację 🙂

Marek
Gość

Zainstalowałem wtyczkę. Niestety mam problem z zalogowaniem się, „Save” oraz „Sync User Accounts” w moim przypadku są nieaktywne.

Paweł
Gość

Brakuje mi najważniejszej informacji – gdzie program pokazuje ilość mil potrzebną do zakupienia lotu?

wpDiscuz
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>