Aktualności i Wydarzenia

Darmowe Wi-Fi na polskich lotniskach

Tomek Gunia

Internet stał się nieodłączną częścią codziennego życia i podróżowanie nie stanowi w tej kwestii wyjątku. Eksperci z serwisu KAYAK.pl sprawdzili dostępność darmowego Wi-Fi na polskich lotniskach i wskazali, gdzie oraz na jakich warunkach podróżujący mogą bezpłatnie korzystać z Internetu.

Lotniska w Polsce plasują się wysoko

Analiza wskazuje, że wszystkie z 15 lotnisk na terenie Polski oferują darmowe Wi-Fi. Co więcej, pasażerowie podróżujący z większości z nich mają nieograniczony dostęp do sieci. Jedynie w przypadku lotniska w Lublinie obowiązuje limit do 30 minut, podczas gdy pasażerowie w strefie biznesowej mogą surfować bez ograniczeń. Podróżni  przylatujący i wylatujący z Polski powinni zwrócić uwagę na fakt, iż 5 spośród 15 lotnisk – w Krakowie, Gdańsku, Modlinie, Wrocławiu oraz Poznaniu – wymaga zalogowania się za pośrednictwem Facebooka, pobrania wydawanego przez lotnisko magazynu lub ponownego logowania co 15-30 minut, aby można było się cieszyć darmowym Wi-Fi podczas oczekiwania w ich terminalach.

Wi-Fi oferowane przez polskie lotniska

 

Lotnisko

Dostęp do darmowego Wi-Fi

1.

Lotnisko Chopina w Warszawie

nieograniczony

2.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice

nieograniczony, wymaga ponownego logowania co 15 min.

3.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

nieograniczony podczas logowania za pośrednictwem Facebooka, bez logowania przez Facebooka do 15 min.

4.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach

nieograniczony

5.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin

nieograniczony, wymaga pobrania magazynu wydawanego przez lotnisko

6.

Port lotniczy Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika

nieograniczony podczas logowania za pośrednictwem Facebooka, bez logowania przez Facebooka nieograniczony do  15 min.

7.

Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

nieograniczony, wymaga ponownego logowania co 30 min.

8.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

nieograniczony

9.

Port lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność

nieograniczony

10.

Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

nieograniczony

11.

Międzynarodowy Port Lotniczy w Łodzi im. Władysława Reymonta

nieograniczony

12.

Port Lotniczy Lublin

30 min, nieograniczony w strefie biznesowej

13.

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost

nieograniczony

14.

Port Lotniczy Radom

nieograniczony

15.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

nieograniczony


Lotniska coraz bardziej mobilne

Możliwość bycia podłączonym do Internetu podczas pobytu z dala od domu to jedna z najczęstszych trosk podróżujących, którzy coraz częściej pakując się, zadają sobie pytania – czy Wi-Fi będzie dostępne, ile będzie kosztować i jak sprawnie będzie działało? Vera Pershina, Regionalny Dyrektor KAYAK na Polskę i Rosję  zaznacza: “rozwój usług cyfrowych w sektorze turystycznym nie zwolni. Dla wszystkich pasażerów darmowe Wi-Fi na lotnisku to ogromne udogodnienie. Porty lotnicze muszą w związku z tym nadążać za potrzebami współczesnych pasażerów. To oczywiste, że podróżujący oczekują dobrego połączenia z siecią bezprzewodową, które pozwala sprawdzać maile czy przeglądać media społecznościowe. Właśnie dlatego lotniska konkurują ze sobą także na gruncie tego, które z nich oferuje pasażerom najlepsze, szybkie połączenie z Internetem. Wygląda na to, że porty lotnicze w Polsce są w czołówce pod względem oferowania darmowego i nieograniczonego dostępu do Wi-Fi, plasując się wysoko wśród europejskich lotnisk”.

UWAGA

Dane zostały zebrane 5 sierpnia 2016 r. za pośrednictwem infolinii wymienionych lotnisk z wyłączeniem Portu Lotniczego Warszawa-Modlin (informacja pochodzi ze strony internetowej lotniska).

źr. Kayak Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>