Porady

Długa przesiadka przed Wami? Te linie lotnicze oferują darmowy hotel.

Tomek Gunia

Niektóre linie lotnicze chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom swoim pasażerom decydują się zapewnić darmowy nocleg w hotelu oraz transport do niego podczas długich przesiadek. Co ciekawe, linie lotnicze nie chwalą się tą możliwością – wychodzą z założenia, że jak komuś będzie zależało to zapyta. Warto jednak z tej możliwości skorzystać, ponieważ jest to doskonały sposób na odwiedzenie przy okazji ciekawych miejsc na koszt przewoźnika. 

Linie lotnicze zapewniają zakwaterowanie w szczególnych okolicznościach. Nie możemy sobie zrobić postoju np. 7 dniowego na koszt linii. Nasze połączenie musi być najkrótszym z możliwych do kupienia. Zasady przyznawania noclegu różnią w zależności od linii lotniczej. Należy zwrócić uwagę na przepisy wizowe – ponieważ np. opuszczając lotnisko w Stambule musimy wykupić sobie wizę jako obywatele Polski. Zdarza się jednak tak jak w liniach Ethiopian, że to linie załatwią nam wizę podczas pobytu w Addis Abeba. 

Linia lotniczaZasady
Air CanadaAir Kanada oferuje pasażerom klasy Business Class, Premium Economy oraz Latitude nocleg w hotelu za darmo dla dłuższych przesiadek niż 6 godzin.Pozostali pasażerowie muszą zapłacić 49$ za nocleg. 
Air ChinaPasażerowie mający całonocny postój w Pekinie mogą otrzymać bezpłatnie noc w hotelu.
China Eastern AirlinesPasażerowie którzy zakupili bilety do 31.12.2015 r. na oficjalnej stronie internetowej i mają całonocny postój w Szanghaju, Kunming lub Xi’an otrzymają darmowy hotel wraz z transferem do niego. 
China Southern AirlinesPasażerowie którzy mają postój pomiędzy 8-48 godzin otrzymają darmowy hotel oraz transport do niego. 
EmiratesPasażerów klasy ekonomicznej, których przesiadka na najbliższy samolot wymaga oczekiwania dłuższego niż 8 godzin i krótszego niż 24 godziny po przybyciu do Dubaju lub pasażerów pierwszej klasy i klasy biznes, których przesiadka na najbliższy samolot wymaga oczekiwania dłuższego niż 6 godzin i krótszego niż 24 godziny po przybyciu do Dubaju otrzymają darmowy transport oraz zakwaterowanie. 
Ethiopian AirlinesOsoby której posiadają przesiadkę w Addis Abeba trwającą od 8 do 24 godzin otrzymują zakwaterowanie w hotelu oraz transfer. 
Etihad AirwaysLinie Etihad oferują pasażerom w okazyjnych cenach możliwość aktywnego spędzenia czasu podczas transferu. Pasażerowie klasy Biznes i Pierwszej mają możliwość uzyskana darmowych noclegów i darmowego wydłużenia sobie stopa w Abu Dhabi. 
Gulf AirPasażerowie posiadający postój dłuższy niż 8 godzin w Bahrajnie mogą otrzymać darmowy nocleg  w hotelu. 
Qatar AirlinesLinia lotnicza oferuje zakwaterowanie, wizę wjazdową, transfer oraz posiłki pasażerom posiadający postój w  Doha trwający pomiędzy 8-24 godziny. Nie kwalifikują się połączania do lub z Abu Zabi (AUH), Bahrajn (BAH), Dubaju (DWC), Dubaju (DXB), Kuwejtu (KWI), Maskatu (MCT) i Sharjah (SHJ).
Srilankan AirlinesPasażerowie posiadający stop trwający od 8 do 24 godzin w Colombo mają prawo do pobytu w hotelu, transferu na lotnisko oraz wyżywienia. 
TAP W przypadku nocnej przesiadki w Lizbonie pasażerowie otrzymają darmowy Hotel, transfer oraz śniadanie. 
Turkish AirlinesLinie lotnicze oferuje do dwóch darmowych nocy w hotelu w przypadku postoju dłuższego niż 10 godzin dla osób podróżujących w klasie ekonomicznej oraz 7 godzin dla osób podróżujących w klasie biznes. 
Xiamen AirlinesLinie lotnicze oferują darmowy hotel oraz transfer z lotniska dla pasażerów którzy posiadają postój dłuższy niż 8 godzin. 

Dodatkowo poza wyżej wymienionymi liniami, które mają to oficjalnie zapisane jest cała grupa linii które również oferują czasami takie udogodnienia na prośbę pasażerów: 

  • Asiana Airlinies, 
  • Biman Airlines, 
  • China Airlines ( Oferuje darmową wycieczkę po Taipei ),
  • Egypt Air,
  • Japan Airlines,
  • Korean Air,
  • Singapore Airlines ( Oferuje darmowe wycieczki po Singapurze ) ,
  • Royal Brunei Airlines.

O powyższych liniach można przeczytać na Flyer Talku czy innych forach w internecie. Jest jedna zasada – poprosić. To naprawdę nic nie kosztuje, a teraz w dobie rywalizacji pomiędzy liniami lotniczymi wszyscy się starają jak najbardziej zadowolić swoich pasażerów. Zdecydowanie linom z TOP 10 w rankingu Skytrax będzie bardzo zależało na nas jako pasażerach – aby w kolejnym roku również mogły się pochwalić rewelacyjną opinią swoich klientów. 

Jeśli znacie jakieś inne przypadki tego typu – piszcie w komentarz, uzupełnię wpis. 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

16 komentarzy do "Długa przesiadka przed Wami? Te linie lotnicze oferują darmowy hotel."

Powiadom o
avatar
Karolina
Gość

TAP Air Portugal ma program Bom Dia Lisboa. Są oczywiście warunki. Z ich strony: „Podróż z Warszawy na naszych trasach wymaga czasami spędzenia nocy w Lizbonie. W takich przypadkach TAP Portugal zatroszczy się o swoich pasażerów! Oferujemy bezpłatny nocleg w hotelu z wliczonym śniadaniem.”

Rafał
Gość

Czy jesteś pewny co do Etihad Airways? Nie wymagana jest wyższa klasa podróży? Co z wizą?

Rafał
Gość

Chodziło mi o Ethiopian Airlines:)

Bartek
Gość

Oj, dzisiejszy wpis robiony chyba na kolanie…
„Nie które”, „Air Kanada”?
😀

Przy okazji mam pytanie, czy była już gdzieś na blogu dyskusja o C w Air Berlin? Wydaje mi się, że była kiedyś zapowiedź recenzji tej klasy w AB. Jestem już „po” i chętnie dorzucę trzy grosze dla potomności 🙂

Jacek
Gość

Linie lotnicze też organizują darmowe wycieczki np. http://www.taiwanholidays.com.au/china-airlines-offers-free-rewards

Bartek
Gość

mam pytanie z troszkę innej beczki – chodzi mi o bezpłatne stopovery dla pasażerów klasy biznes, najlepiej takie które łączą w sobie nocleg z jakimś zwiedzaniem i innymi bezpłatnymi usługami dodatkowymi. Tak sobie szukam, ale nie znajduję jakiegoś zestawienia na ten temat. Może masz jakąś wiedzę? Najbardziej interesuje mnie CX, SG, ale inne też, głównie latające na daleki wschód oraz do AU i NZ. Z góry dziękuję 🙂

Tomek Surdel
Gość

Ja kiedyś miałem kilkugodzinne oczekiwanie na lotnisku w Kairze. Coś w stylu, ze przyleciałem o 18 a kolejny lot miałem trochę po północy. Zaproponowano mi na ten czas wycieczkę po Kairze i pod piramidy w Gizeh. Po drodze była też kolacja. Lot był z Egypt Air.

wpDiscuz
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>