Programy Lojalnościowe

Dwie wtyczki do Chrome, które obliczają ile mil dostaniemy za dany lot

Tomek Gunia

Chciałbym Wam pokazać dwie dość dobre wtyczki do przeglądarki Chrome, dzięki którym zobaczymy ile mil otrzymamy za dany lot na OTA. 

Opisywałem ten kalkulator już w poprzednich wpisach. Używam go również, gdy daję promocje lotnicze. Kalkulator działa bardzo sprawnie i jest darmowy. Dodatkowo Whertocredit udostępnia wtyczkę do przeglądarki Chrome – dzięki której na stronach takich jak: Expedia, Orbitz, Travelocity, Hotwire możemy sprawdzić ile mil dostaniemy za dany lot bez potrzeby wpisywania ręcznie trasy do kalkulatora. 

Jak widzicie, po prawej stronie wyświetliła się lista programów przy każdym z połączeń. Dzięki niej możemy bardzo szybko sprawdzić, który lot da nam największą ilość mil. Moim zdaniem jest to bardzo pomocne – zwłaszcza dla osób, które zaczynają przygodę z programami lojalnościowymi i nie do końca jeszcze wiedzą, że np. za lot Ukraine Internationl Airlines mogą otrzymać mile do programu Flying Blue

wtyczki

Wtyczka jest obecnie bezpłatna. Jest to bardziej rozbudowana i spersonalizowana wtyczka w stosunku do Whertocredit. Po zalogowaniu się na nasze konto możemy ustawić sobie programy na których nam zależy, oraz wskazać posiadany przez nas status. Dzięki temu w wynikach wyszukiwania pokaże się liczba mil którą otrzymamy za dany lot uwzględniająca już bonus z posiadanego przez nas statusu. Dodatkowo możemy połączyć nasze konto milowe z programem lub wpisać ręcznie posiadane mile na naszym koncie. Dzięki temu w wynikach wyszukiwania od razu pokaże się nasz progres związany z ilością mil, jaką jeszcze potrzebujemy by zdobyć lub utrzymać status. 

Przykład: 

Wprowadziłem ręcznie stan konta milowego w programie Miles and More do aplikacji : 

ile mil dostaniemy za dany lot

W wynikach wyszukiwania pokażą się mile w wybranych przez nas programach. Są one zaznaczone na niebiesko. Po rozwinięciu, poniżej danego połączenia wyświetli się nasz stan konta milowego oraz postęp jaki zrobimy w celu osiągnięcia następnego statusu. 

wtyczki

Dodatkowo, przy niektórych połączeniach pojawia się ikona fotela – sygnalizuje ona możliwość podwyższenia klasy podróży za mile. 

ile mil dostaniemy za dany lot

Po kliknięciu w cenę i przejściu do podsumowania rezerwacji pokaże się informacja ile mil potrzebujemy aby podwyższyć klasę podróży. 

ile mil dostaniemy za dany lot

Możemy sprawdzić na bieżąco stan naszych kont milowych – jeśli oczywiście je wcześniej połączymy z wtyczką. Wystarczy kliknąć ikonę w prawym górnym rogu. 

f232f2f23f

Podsumowanie

Obydwie wtyczki sprawują się dobrze. Warto się pobawić i sobie po testować, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Moim zdaniem Wheretocredit jako darmowa wtyczka działa bardzo dobrze. Osoby, które często kupują dla siebie loty i chcą mieć podgląd na bieżącą sytuację na ich kontach milowych mogą się zastanowić czy płatne rozwiązanie będzie dla nich odpowiednie. Oczywiście nie traktujcie wszystkich podawanych przez nie informacji ( stawek milowych) jako wyrocznię – bardziej jako sugestię, którą należy sprawdzić w poszczególnym programie milowym. Zdarzają się czasami nieścisłość. 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Tomek GuniaŁukaszŁukaszmiki Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
miki
Gość
miki

Mister – popraw literówki: wheretocredit, Ukraine Internationl Airlines 😉

Łukasz
Gość
Łukasz

Cześć, u mnie wtyczka niestety nie działa; masz jakiś pomysł, co mogę robić źle?

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>