Aktualności i Wydarzenia

Finnair odbiera pierwszego Airbusa A350 XWB już 7 października

Tomek Gunia
 

Finnair odbierze swojego pierwszego Airbusa A350 XWB podczas ceremonii przekazania samolotu zaplanowanej na 7 października 2015 roku. Fiński przewoźnik złożył zamówienie na 19 Airbusów A350 XWB, które otrzyma w latach 2015 – 2023.

Pierwszy Airbus A350 XWB Finnaira zacznie obsługiwać loty długodystansowe 21 listopada 2015. Tego dnia maszyna po raz pierwszy poleci z Helsinek do Szanghaju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kolejne długodystansowe rejsy Airbusem A350 odbędą się do Pekinu, Bangkoku, Hongkongu i Singapuru. Pod koniec roku Finnair wykorzysta nowy samolot na trasie do Nowego Jorku, stając się pierwszą linią lotniczą na świecie, która odbędzie rejs Airbusem A350 do Stanów Zjednoczonych.

Ville Iho, dyrektor operacyjny Finnaira, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani, że powitamy pierwszego Airbusa A350 w naszej flocie i nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy go naszym klientom. Przez kilka pierwszych tygodni nowy Airbus będzie obsługiwać loty szkoleniowe na terenie Europy, a pierwsze loty komercyjne odbędą się 9 października do Amsterdamu i Oslo. Włączenie 19 nowych samolotów do floty Finnaira, na przestrzeni ośmiu lat, to olbrzymie przedsięwzięcie. Jesteśmy przygotowani, żeby elastycznie reagować na wyzwania związane z wprowadzaniem Airbusów A350 oraz stopniowym wycofywaniem Airbusów A340. Jesteśmy też gotowi dostosowywać się do wszelkich zmian, które mogą pojawić się podczas realizacji tego ogromnego programu i zamierzamy dołożyć wszelkich starań, by cały proces odbywał się bez zakłóceń.”

Samoloty będą wyposażone w 2 klasy podróży : Biznes i klasa ekonomiczna z fotelami ecconomy comfort. 

dqwdqwd

KLASA BIZNES

  • Siedzenia Zodiac Cirrus III — przestronne fotele rozkładane do pozycji poziomej z bezpośrednim dostępem do przejścia w samolocie.
  • Wi-Fi i inne bezprzewodowe systemy rozrywki pokładowej, z których pasażerowie mogą korzystać na własnych urządzeniach.
  • Wykwintne posiłki w klasie biznes, których smak dopełniają starannie dobrane wina

a350-desktop-cabin

finnair-a350-xwb-business-class-cabin-03-seat-hr-1-17943KLASA EKONOMICZNA Z FOTELAMI ECONOMY COMFORT

  • Przestronne fotele w klasie ekonomicznej z 11-calowymi ekranami dotykowymi.
  • Fotele Economy Comfort umieszczone są w przedniej części kabiny klasy ekonomicznej i zapewniają pasażerom dziesięć centymetrów dodatkowej przestrzeni na nogi.

maxresdefault (3)

Dostępne trasy obsługiwane Airbusem A350 :

ewefwefwef wefwefw


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>