Programy Lojalnościowe

Hilton Honors: Status Match połączony z challenge do poziomu Diamond

Tomek Gunia

Hilton nadal proponuje status match. Otrzymamy wyrównanie statusu do poziomu z innego programu na 3 miesiące, a następnie jeśli w ciągu 90 dni od otrzymania wyższego statusu odbędziemy 4 pobyty w hotelach sieci Hilton utrzymamy status Gold do 31 marca 2019 r. W przypadku podniesienia naszego statusu do Diamond potrzebujemy 8 pobytów w ciągu 90 dni aby utrzymać wyższy status.

Status Match:

Hilton podnosi poziom konta o 1, nawet w przypadku kont na których mieliśmy już wcześniej zrobiony Satus Match. Nie wiem na ile to wynika z celowego działania a na ile z bałaganu. Szczegółowe przywileje związane z poniższymi statusami znajdziecie TUTAJ

Przypominam, że noce za punkty również zostaną zaliczone do wyzwania. Kupując punkty w promocji i wybierając np. Garden Inn w Rzeszowie, który jest za 5000 punktów status Gold będzie nas kosztował 4 x 27,7 $ = 110,8 $ a status Diamond 221,6$. 

Status Gold / Diamond możemy otrzymać z takich programów jak : 

 • GHA Discovery Gold – Hilton HHonors Gold dla kont z dotychczasowym statusem Blue.
 • Club Carlson Gold – poziom + 1 Hilton HHonors w stosunku do posiadanego wcześniej.
 • IHG Rewards Club Gold – poziom + 1 Hilton HHonors w stosunku do posiadanego wcześniej.
 • IHG Rewards  – poziom + 1 Hilton HHonors w stosunku do posiadanego wcześniej.
 • Marriott Rewards Gold – poziom + 1 Hilton HHonors w stosunku do posiadanego wcześniej.
 • Club Carlson Concierge – Diamond Hilton HHonors dla kont z dotychczasowym statusem Blue.
 • IHG Rewards Club Platinum / Spire Elite  – Diamond Hilton HHonors dla nowych kont z dotychczasowym statusem Blue.
 • Hyatt Diamond – Diamond Hilton HHonors dla nowych kont z dotychczasowym statusem Blue.
 • Starwood Preferred Guest Platinum – Diamond Hilton HHonors dla nowych kont z dotychczasowym statusem Blue.
 • Best Western Rewards Diamond Elite – Diamond Hilton HHonors dla nowych kont z dotychczasowym statusem Blue.
 • Le Club Accorhotels Platinum – Diamond Hilton HHonors dla nowych kont z dotychczasowym statusem Blue.

Aby zrobić staus match należy :

 • Założyć konto w programie Hilton: LINK
 • Wypełnić specjalny formularz online do wykonania status match: LINKJeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

28 komentarzy do "Hilton Honors: Status Match połączony z challenge do poziomu Diamond"

Powiadom o
avatar
Piotr
Gość

Witam, mam prozaiczne pytanie, ale wole sie upewnić. W tej chwili mam Golda w hhonors do 03/2018 i chciałem skorzystać z status match na nowych zasadach tj. 8 pobytów w ciągu 90 dni do utrzymania statusu Diamond do 03/2018. Moje pytanie jest następujące czy przy status match do Diamoda przy opcji kiedy nie uda mi się zrobić tych 8 pobytów w 3 miesiące wróci mi po prostu Gold czy będę musiał zrobić 4 pobyty jak w tej chwili wszyscy którzy ubiegają się o golda ze status match ?

Piotr
Gość

tak samo to rozumuje, jutro zadzwonie i dam znać co z tego wyszło.

Tomasz
Gość

W mailu otrzymałem info że przedłużą do marca ale 2018, czy to prawda?

ANDRZEJ
Gość

Zrobiłem Status Match w tamtym rok chyba w czerwcu , na moim koncie jest taka informacja :
ELITE STATUS PROGRESS

0 Stays | 0 Nights | 0 Base Points

Based on nights earned this year, your 2018 tier would be Member .
To maintain Diamond status in 2018, you need 60 more nights.
Czy to oznacza że statu DIAMOND będę miał do 31 marca 2018 czy do 31 marca 2017 ?

Bartek
Gość
cześć, dostałem dziś warunkowego golda – do 6. maja muszę zrobić 4 noclegi, by utrzymać status do marca 2018 r. Chciałbym ewentualne wyrobienie tego wymogu zrobić możliwie jak najtaniej i skorzystać przy okazji z promocji +2000 punktów za pobyt. Czy dostanę te dodatkowe 2000 punktów za każdy pobyt jeśli: a) zrobię wymagane 4 noclegi w najtańszych Hamptonach, rezerwując je tylko za gotówkę (wiem, że były wątpliwości w tym zakresie), albo b) zrobię wymagane 4 noclegi w najtańszych Hamptonach ale za punkty? Skoro dają teraz +80% przy zakupie punktów, mógłbym te 4 pobyty zrobić stosunkowo tanio np. w Krakowie, gdzie Hampton… Czytaj więcej »
Maciek
Gość

Czy jest ktoś, kto robił wyrównanie statusu do tego samego konta więcej niż raz? Jakieś doświadczenia w tym zakresie? Ja znalazłem info od kilku osób, które dostały odmowę i co najwyżej Golda z challenge za 4 pobyty.

Tytus
Gość

Mam jedno pytanie. Hilton zrobił mi SM i muszę teraz zrobić 4 „staye”. Rozumiem, że chodzi o pobyty, a nie noce, czyli dwie noce pod rząd w tym samym hotelu zostałyby zakwalifikowane jako 1 „stay”?

Rafal
Gość

Link do zakladania nie dziala

Marek
Gość

Cześć, mam takie pytanie. Status match jest na 3 miesiące i to w ciągu tych 3 miesięcy mam odbyć 4 lub 8 pobytów? Dobrze rozumiem? i jeszcze jedno pytanie: ile trwa ten proces?

Darek
Gość

Tomek,
Planuję dłuższy pobyt połączony z kilkoma pobytami w HH Azjia w lutym2018.
Mam pytanie czy jeszcze jest aktualna możliwość zrobienia z Golda HH match-a do Diamond HH? Potrzeba 8 noclegów w 90 dni ? Czy coś się zmieniło w tej kwestii ?

wpDiscuz
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>