Programy Lojalnościowe

Hilton Honors: zmiany w programie lojalnościowym. Dodatkowe 2000 punktów za każdą noc.

Tomek Gunia

Sieć Hilton postanowiła odświeżyć swój program lojalnościowy Hilton Honors. Wprowadzone zostaną dość poważne zmiany zasad zwłaszcza te dotyczące wydawania punktów na noclegi. Zlikwidowane zostaną kategorie Hoteli, ilość punktów jaka będzie potrzebna na rezerwacje nocy będzie uzależniona od ceny pokoju w wybranej dacie. 

Zmiany w programie zostaną wprowadzone pod koniec lutego 2017 r.

Co się zmieni: 

Nazwa programu zmienia się z HHonors na Honors. 

Członkowie programu, którzy posiadają status Diamond mogą przedłużyć jednorazowo status o rok, nawet jeśli nie spełnili wymagać aby przedłużyć status na kolejny rok. Ten przywilej będzie dostępny od marca dla tych członków, którzy byli członkami Diamond od co najmniej trzech lat i odbyli co najmniej 250 nocy lub 500,000 punktów bazowych od momentu przystąpienia do programu. 

Będzie można wykorzystać zgromadzone punkty w programie w sklepie Amazon. 

Będzie można gromadzić punkty i je wydawać na wspólnym koncie składającym się z maksymalnie 11 członków. 

Hilton Honors

Największa zamiana nastąpi przy wydawaniu punktów. Znikają kategorie Hoteli. Nie mam jeszcze pewności czy utrzymane zostaną najniższe stawki 5000 i 10 000 punktów. Pojawi się na pewno przy każdym hotelu opcja Points & Money, dzięki której możemy sami zdecydować ile punktów chcemy przeznaczyć na dany hotel. Jeśli chodzi o przelicznik $/pkt na razie ciężko coś konkretnie napisać ponieważ może on się zmieniać w zależności od hotelu. Najgorsza wiadomość jest taka, że ilość potrzebnych punktów na noclegi będzie uzależniona od ceny danego hotelu. Za najdroższe hotele przyjdzie nam zapłacić ponad 100 000 punktów za noc! W przypadku osób które posiadają status w programie Honors 5 noc za punkty nadal pozostanie gratis. 

Tutaj przykład działania nowego systemu zademonstrowany przez Johna Ollila:

Nowe stawki możemy sprawdzić na stronie: LINK

Podsumowanie

Nie można jedno znacznie napisać czy te zmiany są złe czy bardzo złe. Wszystko zależy od tego jak wykosztowujemy punkty. Na pewno dobrą możliwością jest wspólne zbieranie punktów. Zwłaszcza jeśli podróżujemy z grupą znajomych. Co do pozostałych zmian są one kosmetyczne. Sposób naliczania punktów pozostanie bez zmian. Jak już Hilton doda wszystkie nowe możliwości do systemu postaram się porównać dokładnie poszczególne stawki. 

Aktualizacja: 

Patrząc na nowe stawki widać, że w przypadku najtańszych hoteli nie wiele się zmieni. Na przykładzie np. DT w Koszycach widać, że zmieniło się na korzyść. 


2000 punktów za noc w hotelach sieci Hilton: 

Wystartowała nowa promocja w sieci Hilton w której możemy otrzymać 2000 punktów za każdą noc spędzoną w hotelach sieci Hilton od 1 lutego 2017 r. do 30 kwietnia 2017 r. LINK

Warunki promocji: 

Offer valid February 1, 2017, through April 30, 2017 (“Promotion Period”) at any hotel or resort within the Hilton Portfolio. Hilton Honors™ members must first register at HiltonHonors.com/BonusPromotion prior to completing a stay within the Promotion Period. Registered Hilton Honors members will earn 2,000 Bonus Points per night during the Promotion Period. Registered Hilton Honors members will only receive Bonus Points for nights completed during the Promotion Period, regardless of a check-in date before the Promotion Period begins or a check-out date after the Promotion Period ends. There is no limit to the total amount of Bonus Points that may be earned during the Promotion Period with this offer. However, there are restrictions on the amount of Base Points that can be earned on a single stay at certain brands. See Honors Terms & Conditions for more details. Bonus Points earned on Base Points do not count toward tier qualification. Please allow six to eight weeks from completion of your stay for points to appear in your Hilton Honors account.

Hilton Honors™ membership, earning of Points & Miles™ when booking direct and redemption of Points are subject to Hilton Honors Terms and Conditions. Excludes Hampton by Hilton Hotels in Mainland China.


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

17
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
10 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
northwest pharmacyonline pharmacyTomek GuniaMlodySfinks Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Po kolei psuja sie te programy lojalnosciowe w hotelach..

jakub
Gość
jakub

od kiedy ceny punktów będą nowe?? wrocław jest jeszcze 20 000

Sfinks
Gość
Sfinks

Mam kilka rezerwacji w terminie promocji 2K, więc zajrzałem do warunków. A tam znajduję coś takiego
„Are all rates included in this promotion?
No. A list of ineligible rates can be found under the Hilton Honors Terms and Conditions: Accrual of Points number 3.
Hamptons się w ogóle nie łapią do tej promocji. A rezerwację za punkty łapią się, tylko w przypadku wydania kasy w hotelach na tzw „incidentals” np piwo, coś z minibaru. Ale wg warunków to hotel decyduję jakie wydatki są kwalifikowane jako te które są właściwe.

https://goo.gl/uZCEHz. – Link do FAQ promocji po angielsku.

Mlody
Gość
Mlody

Wiadomo moze kiedy nastapia te zmiany w przelicznikach puntowych w lutym? Mam do zarezerwowania 7 nocy w kwietniu i nie wiem czy czekac na przecene punktowa HGI Hong Kong czy szukac czegos innego na nocleg

online pharmacy
Gość

Nicely put. Regards!

northwest pharmacy
Gość

You have made your point extremely effectively!!

northwest pharmacy
Gość

Terrific facts, Regards!

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>