Relacje

4* Holiday Inn Bydgoszcz

 4* Holiday Inn Bydgoszcz

Cena za pokój : 320 zł

Sieć Hotelowa : IHG

Hotel zarezerwowany przez stronę IHG. Za nocleg w tygodniu musimy zapłacić 320 zł bez śniadania, co w przypadku Bydgoszczy jest bardzo wysoką ceną. Hotel posiada saunę oraz siłownię. Parking hotelowy jest podziemny – opłata za dobę wynosi 35 zł. Dla oszczędnych, możemy zostawić auto na noc zaraz pod hotelem. Strefa parkowania jest bezpłatna od 17 do 8 rano.  Hotel ma doskonałą lokalizację dla ludzi którzy chcą zwiedzić centrum Bydgoszczy. Na rynek pieszo 5 min. Personel hotelu oceniam wysoko. Bardzo kontaktowy, wie co i jak działa. Dla członków programu IHG internet Wifi jest gratis, dla pozostałych osób jest płatny. Hotel posiada bar oraz restaurację, w której miałem okazję zjeść obiad. Menu dnia kosztuje 50 zł ( trzydaniowy obiad ) . Nie jest mało, ale moim zdaniem warto.

Pokój jaki otrzymałem to Executive znajdujący się na 3 piętrze. Widok z okna na balkon innego pokoju – czyli brak.

Wyposażenie pokoju: sejf, klimatyzacja, biurko, ogrzewanie, dźwiękoszczelne drzwi/ściany/okna, suszarka do włosów, bezpłatny zestaw kosmetyków, toaleta, łazienka, wanna lub prysznic, telefon, kanały kablowe, sejf na laptopa, telewizor z płaskim ekranem, minibar, czajnik elektryczny, budzenie na życzenie

Powierzchnia pokoju: 22 m²
 
Nie mam zastrzeżeń co do układu pokoju, wszystko na swoim miejscu. Gniazdka do laptopa przy biuru, kabel lan do internetu, możliwość podpięcia TV do laptopa przez kabel RGB, oraz cinche ( obraz + dźwięk ). Fotel przy biurku bardzo wygodny. Co do wystroju rzecz gustu. Mi najbardziej przypadły go gustu zdjęcia czarno białe Bydgoszczy, które wiszą na bocznej ścianie na plexi. Bardzo lubię, jak wnętrze pokoju nawiązuje w jakimś stopniu do miejsca w którym aktualnie jesteśmy. W hotelach sieciowy bardzo trudno o takie elementy.
Łóżka oraz poduszki we wszystkich Holiday Inn są takie same – rewelacyjne ! Mamy do wyboru poduszkę miękka oraz twardą.
DSC_0041
Kawa, Herbata, Czekolada na ciepło oraz cukier słodzik – zasadniczo wszystko jest.
DSC_0045
 
DSC_0042
Minibarek nie powala, ale artykuły pierwsze potrzeby są.
DSC_0054-576x1024
 
Łazienka przestronna. Sam prysznic. Kosmetyki typowe dla Holiday – bardzo dobre. Ładny uniwersalny zapach.
 
DSC_0048
DSC_0046-576x1024
 
Jest też oryginalna bateria – ładnie wygląda. W związku ze zbyt małą umywalką, puszczenie maksymalnie wody powoduje polanie naszego ubrania przez odbijającą się wodę.
 
DSC_0057-576x1024
 
Na pierwszy rzut oka nic nie przeszkadza, ani nie kuje w oczy, lecz gdy się lepiej przyjrzeć, są rzeczy które nie przystają 4* Hotelowi. Hotel ma 4 lata, a to jak wygląda np. futryna czy sufit nie napawa optymizmem na przyszłość.
 
DSC_0060-576x1024
DSC_0059
DSC_0058
 
Wydając 320 zł za pokój można wymagać więcej. Dobre hotele od przeciętnych można poznać po detalach, zasadniczo są lepsze płytki, lepsza wykładzina itp. A tu właśnie na te detale rozczarowują. W Bydgoszczy znajdziemy lepsze hotele za mniejsze pieniądze niż ten.
 
 
Podsumowanie: 
 
  • Pozytywne: Wygodne łóżko, przestronny pokój, dobra  restauracja.
  • Negatywne: Kiepska jakoś wykończenia pokoi, przeciętne materiały wykończeniowe.
  • Wnioski: Hotel nie zasługuje na 4*. Zdecydowanie za drogi na to co oferuje. W Bydgoszczy znajdziemy ciekawsze i tańsze hotele.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>