Programy Lojalnościowe

Hotele: 3 aplikacje do wyszukiwania hoteli sieciowych za punkty

Tomek Gunia

W sieci można znaleźć bardzo ciekawe mapy hoteli do planowania wyjazdów przy użyciu punktów lojalnościowych. Chciałbym Wam pokazać 3 narzędzia, na których zaznaczono wszystkie hotele z podziałem na kategorie z 8 programów lojalnościowych. Dzięki nim możemy łatwo sprawdzić, wykorzystanie których punktów jakie posiadamy, będzie dla nas najbardziej korzystne. 

Narzędzie to pokazuje: 

 • stawkę punktową za noc,
 • wartość wydanego punktu w programie lojalnościowym „CCP”,
 • koszt noclegu za gotówkę. 
 • dostępność pokoi na wybraną datę, 
 • stawkę Cash & Points – jeśli jest dostępna. 

Obsługuje 8 podstawowych programów hotelowych: 

Hotele

Po lewej stronie mamy listę programów z których możemy wybrać konkretny, który nas w danej chwili interesuje. Dodatkowo możemy określić promień poszukiwań oraz standard hotelu. 

Hotele

Po prawej stronie widzimy ilość gwiazdek danego hotelu, wartość punktu w przeliczeniu na $ ( im wyższa tym lepiej ), nazwę, koszt najtańszego pokoju w $, ilość punktów potrzebnych na nocleg w najtańszym dostępnym pokoju oraz stawkę Cash & Points jeśli występuje. 

Na dole listy pojawią się hotele, które w wybranej przez nas dacie nie są dostępne za punkty. Możemy sobie ustawić automatyczne powiadomienie o zmianie dostępności w tego typu obiektach – jest to rewelacyjne rozwiązanie, zwłaszcza przy hotelach które są bardzo oblegane. Aby utworzyć alarm cenowy musimy się zarejestrować do serwisu – rejestracja jest darmowa. 

f32f3f3f

Jest to zdecydowanie jedno z lepszych narzędzi dostępnych w sieci obecnie. Oczywiście jak to przy wszystkich tego typu rozwiązaniach – należy każdą informację wcześniej sprawdzić. Zdarzają się małe nieścisłości. Trzeba jednak przyznać, że tego typu rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu przy szukaniu noclegów. 

Jest to świetna mapa do planowania trasy podróży przy użyciu punktów lojalnościowych. Działa ona trochę podobnie do powyższego narzędzia jednak w tym przypadku nie musimy określać konkretnej daty podróży. Możemy natomiast filtrować po stawce punktowej w różnych programach lojalnościowych.  

Dostępne sieci hoteli: 

 • Best Western
 • Club Carlson
 • Choice
 • Hilton HHonors
 • Hyatt Gold Passport
 • IHG Rewards Club
 • Marriott Rewards
 • Starwood Preferred Guest
 • Wyndham

Narzędzie jest bardzo proste w użyciu. U góry możemy regulować paskiem ilość punktów którą chcemy przeznaczyć na noclegi. Po lewej stronie możemy odznaczyć poszczególne sieci hoteli, a po prawej stronie widzimy listę hoteli spełniające kryteria szukania. Możemy podać nazwę miasta w którym chcemy znaleźć hotel lub po prostu powiększając / pomniejszając skalę mapy sprawdzić jak to wygląda w danym regionie. Jeśli w jakimś mieście jest więcej hoteli zobaczymy je dopiero zwiększając skalę na mapie. 

Hotele

I tak np. możemy błyskawicznie sprawdzić jakie hotele Hilton w Chinach mają stawkę 5 tys pkt. / noc. 

Hotele

Trzeba pamiętać, że w przypadku niektórych hoteli jest różna stawka w zależności od terminu rezerwacji. Np. Conrad Hong Kong kosztuje od 50 000 do 80 000 punktów. 

Hotele

To w zasadzie kopia powyższego Awardmappera. Działa na dokładnie takiej samej zasadzie. 

Hotele

Różnica polega na tym, że możemy dodatkowo filtrować hotele po ich markach lub kategoriach. 

Hotele

Dodatkowo dokładniej pokazuje hotele przy większej skali np. kontynentu czy nawet świata. Przykładowe zestawienie hoteli sieci Hilton w 1 i 2 kategorii. 

Hotele

Podsumowanie

Osobiście najczęściej korzystam z Awardmappera- trochę z przyzwyczajenia, ponieważ obecnie lepszą jego wersją jest Awardomatic. Jak już pisałem, są to świetne narzędzia przy planowaniu podróży objazdowych po danym kraju czy regionie. Pierwsze omawiane narzędzie Hotel Hustle – sprawdza się perfekcyjnie, jeśli mamy już konkretną datę podróży. Ułatwi proces podejmowania decyzji – czy nocleg za gotówkę czy za punkty oraz daje możliwość ustawienia alarmu związanego ze zmianą dostępności noclegów za punkty. Tak naprawdę stanowi dobre uzupełnienie do Awardomatic. Jeśli znacie podobne narzędzia związane z wyszukiwaniem hoteli za punkty dajcie znać – uzupełnię wpis.

[fb_button]lot odwołany


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WitoldPiotrTomek Gunia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Jak zwykle świetna robota !!!! Pytanie jest natomiast takie : jak znaleźć dostępność pokoi w danym hotelu za punkty tzn. szukam od dłuższego czasu dostępności pokoi np. w sieci IHG na Fidżi . Co z tego , że narzedzie pokaże mi , że pokoje są od 60000pkt jak de facto cały rok do przodu tych pokoi dostępnych nie ma ? Czy jest jakiś myk na to by przychodził jakiś alert , że te pokoje w interesującym mnie terminie się pojawiły ? Pozdrawiam

Witold
Gość
Witold

Witam. Mam pytanie. Czy jest możliwość wymiany zgromadzonych punktów na karty kredytowe?

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>