Programy Lojalnościowe

IHG Rewards Club – Opis Programu

Tomek Gunia

Program lojalnościowy IHG Rewards Club. Uczestnicy programu mogą zbierać punkty za pobyt w hotelach sieci IHG, które następnie mogą być wykorzystane na bezpłatne noclegi. Ponadto, można zdobyć status, dający dodatkowe korzyści podczas pobytu w jednym z hoteli sieci IHG. IHG oznacza Intercontinental Hotel Group i obejmuje sieci hotelowe przedstawione poniżej. W każdej z wymienionych  marek hotelowych możemy zbierać i wykorzystywać punkty IHG Rewards.

Program ma cztery poziomy statusu:

  • Club (automatycznie po zarejestrowaniu)
  • Gold Elite
  • Platinum Elite
  • Spire Elite

Istnieje również dodatkowy status, który ma zastosowanie głównie do InterContinental Hotels: Ambasador. Status ten opisze szczegółowo w kolejnym wpisie.

Tabela zawiera listę korzyści dla każdego statusu:

wefwewgwg

Rejestracja do programu jest darmowa. Przy rejestracji otrzymuje się poziom członkostwa „Club”, który umożliwia przede wszystkim darmowy dostęp do internetu we wszystkich hotelach IHG. Najistotniejsze korzyści, jakie otrzymujemy wraz z wyższym statusem to punkty bonusowe (10% w Gold i 50% w Platinum oraz 100% w Spire) oraz bezpłatny upgrade pokoju. Upgrade pokoju oznacza, że otrzymuje się pokój o wyższym standardzie, niż ten który został zarezerwowany ( Pod warunkiem dostępności pokoi w hotelu). Dodatkowo posiadacze statusu Spire Elite mogą raz w roku podarować komuś status Platinum Elite lub otrzymać 25 000 punktów IHG. 

Jak możemy uzyskać wyższy status ?

  • Gold Elite : co najmniej 10 nocy w roku kalendarzowym albo co najmniej 10000 punktów kwalifikowanych
  • Platinum Elite : co najmniej 50 nocy w roku kalendarzowym, albo co najmniej 60000 punktów kwalifikowanych . 
  • Spire Elite : co najmniej 75 nocy w roku kalendarzowym, lub co najmniej 75000 punktów kwalifikowanych . 

Jak zdobyć punkty ?

Istnieje wiele sposobów, aby zbierać punkty. Nocując w hotelach IHG otrzymujemy punkty, jak również: uczestnicząc w specjalnych promocjach, używając kodów promocyjnych lub po prostu kupując punkty. Oczywiście musimy mieć konto Rewards Club IHG. Jeśli nie mamy jeszcze konta, to należy zarejestrować się poprzez ten link: https://www.ihg.com/rewardsclub/us/en/join/register

Punkty za pobyt w hotelach IHG.

Warunkiem otrzymania punktów jest dokonanie  rezerwacji noclegu poprzez stronę IHG, a nie kupując u pośrednika! Punkty są podzielone na dwie kategorie: elitarne punkty kwalifikacyjne oraz suma wszystkich punktów. Elitarne punkty kwalifikacyjne liczą się do statusu. Jeśli zgromadzimy odpowiednią ilość tych punktów otrzymamy status Gold, Platinum, Spire Elite.Całkowitą liczbę elitarnych punktów stanowią:  „punkty kwalifikacyjne” elitarne plus wszelkie punkty bonusowe. Punkty te możemy wykorzystać na przykład w celu rezerwacji bezpłatnego pobyt w hotelu.

Za każdego dolara wydanego na nocleg w hotelu otrzymamy 10 punktów. Rezerwacja wykonana w innej walucie zostanie zostanie przeliczona na USD, a następnie pomnożona przez 10. Tylko dwie sieci hotelowe (Staybridge i Candlewood Suites) dają 5 punktów nagrody za wydanego dolara.

 

Wliczają się do tego nie tylko koszt samego noclegu, ale wszelkie dodatki. Na przykład, jeśli jedliśmy kolację w hotelowej restauracji, możemy poprosić aby dodali kwotę posiłku do pokoju. Zazwyczaj punkty na konto otrzymujemy cztery dni po wymeldowaniu się z hotelu .

Punkty z „Pakietem”  – punkty bonusowe.

W niektórych hotelach istnieje możliwość dokupienia za dopłatą  „punktów bonusowych”podczas rezerwacji hotelu. Są to pakiety 1000, 2000, 3000, 4000, 5000 lub 10000 punktów, lub więcej. Zaletą jest to, że te punkty bonusowe są również liczone jako „punkty kwalifikacyjne”, czyli te punkty liczą się do osiągnięcia następnego poziomu statusu!

W poniższym przykładzie do rezerwacji w Holiday Inn Experss w Warszawie mamy możliwość dokupienia 5000 punktów za 85 zł.

efwfwefgwgwgwg

Zdobywaj punkty poprzez specjalne promocje.

Regularnie IHG organizuje dodatkowe promocje, w których można w prosty sposób zdobyć punkty. Czasami są to łatwe zadania, takie jak quiz na stronie internetowej, za który można otrzymać kilkaset punktów. Ale często są to większe promocje, takie jak kampania „Accelerate”, która wystartowała od 1 września 2015 r. Można w niej zdobyć 2 darmowe noce – w przypadku nowych kont, oraz do 50 000 punktów, przy spełnieniu określonych warunków, takich jak x liczba noclegów w sieci hotelowej  IHG. Opisze te promocję szczegółowo w najbliższych dniach. 

Kody promocyjne

IHG czasem wysyła e-maile do konkretnych grup docelowych z kodem promocyjnym. Może to oznaczać, że po wprowadzeniu specjalnego kodu można otrzymać kilka tysięcy dodatkowych punktów przy następnych pobycie. Kody te są często udostępnione są w internecie, dzięki czemu w prosty sposób można uzyskać więcej punktów. Jedno zastrzeżenie: ponieważ kody te są zasadniczo przeznaczone  dla konkretnych odbiorców IHG, nieuprawnione ich użycie IHG zinterpretuje jako nadużycie. Nie do końca jasne są zasady przyznawania tych kodów. Zdarzały się przypadki blokowania i zamykania kont użytkowników, którzy korzystali z tych kodów.

Zakup punktów:

Jeśli nie mamy wystarczającej liczby punktów, aby zarezerwować hotel jest możliwość zakupu dodatkowych punktów za pośrednictwem strony internetowej IHG.

 

Nie jest to zbyt atrakcyjna oferta, ale może to być przydatne, jeśli brakuje nam niedużo punktów do darmowego noclegu. IHG regularnie organizuje promocje w których daje nawet do 100% punktów bonusowych! Oznacza to, że cena może być niższa o połowę!

Drugim sposobem na zakup punktów, jest dokonanie rezerwacji przy użyciu punktów oraz środków pieniężnych . Wymagane jest posiadanie punktów na koncie IHG, w przeciwnym razie to nie będzie działać. Należy pamiętać, że jest to „Refundable” stawka. Oznacza to, że możemy rezerwację anulować bez dodatkowych kosztów.

Przykład Intercontinental Warszawa:

 

Widzimy, że potrzeba 35000 punktów, aby zarezerwować wybrany pokój,  ale istnieją możliwości rezerwacji z mniejszą liczbą punktów, plus dodatkowa opłata. Wybierzemy 25.000 punktów + 60$ aby zarezerwować pokój. Po dokonaniu rezerwacji możemy anulować bezpłatnie rezerwację. To bardzo proste, możemy zrobić to na stronie IHG, wchodząc na swoje konto. Po anulowaniu Hotelu na nasze konto wróci 35 000 punktów. Oznacza to, że kupiliśmy w ten sposób 10.000 punktów za 60 $, to prawie dwa razy taniej niż w oficjalny sposób 😉

Korzystanie z punktów

Pisaliśmy powyżej o różnych sposobach gromadzenia punktów. Hotele możemy rezerwować od 10000 punktów w standardowych stawkach. W Polsce np. Holiday Inn Express w Warszawie wyceniany jest na 15 000, a Intercontinental w Warszawie na 35 000 punktów. Punkty możemy również wykorzystać na mile z lotnicze ( 10 000 punktów to 2000 mil ) w następujących liniach lotniczych: Aeromexico, Air Canada, Air France, Air New Zeland, Alaska Airlines, Alitalia, All Nippon Airways, American Airlines Azja Miles, Asiana Airlines, British Airways, China Southern, Continental Airlines, Delta Air Lines, El Al, Arabskie, Eithad Airways, Global Pass GulfAir, Hainan Airlines, Japan Airlines, KLM, LAN Airlines Malaysia Airlines, Miles & More, Arabia Arabian Airlines, Shanghai Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, TAP Portugal, Thai Airlines, United Airlines, VARIG, Velocity.

 

IHG regularnie organizuje wyprzedaż hoteli za punkty „PointBreaks„. Podczas promocji najtańsze hotele kosztują zaledwie 5000 punktów!. Na bieżąco będziemy Was informować o wszystkich aktualnych promocjach sieci IHG!

Rezerwacja i anulowanie noclegów za punkty. 

Nocleg za punkty możemy zarezerwować na stronie www.ihg.com wybierając z paska „Reward Nights”. 

fwefwegw

Anulowanie rezerwacji noclegów za punkty jest bezpłatne. Punkty wracają natychmiast z powrotem na nasze konto. Warunki anulacji mogą się różnić w zależności od Hotelu. Warunki anulacji możemy łatwo sprawdzić wybierając „View Rate Details”. 

regergerh

Za jedyne 50 000 punktów można spędzić noc np. w Intercontinental Bora Bora 😉

 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Tomek GuniaTomek Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Tomek
Gość
Tomek

Pytanie o status Ambasador, z tego co jest napisane, przywileje nie obowiązują przy noclegach za punkty, a jak to się ma do noclegów kombinowanych punkty i cash?

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>