Aktualności i Wydarzenia

Linie Emirates odbierają samoloty Airbus A380 i Boeing 777 nowej generacji oraz oferują kursy LinkedIn Learning w systemie ice

Tomek Gunia

Linie Emirates rozpoczęły odbiór dostaw samolotów Airbus A380 i Boeing 777-300ER nowej generacji. Pierwszy z ultranowoczesnych Airbusów A380 dotarł w tym miesiącu jako 85. maszyna A380 przewoźnika. Z kolei pierwszy Boeing 777-300ER nowej generacji ma zostać dostarczony w drugiej połowie miesiąca, a na jego pokładzie znajdą się m.in. ulepszone fotele w klasie biznes.

Zakup nowych samolotów to część ciągłych inwestycji i działań Emirates na rzecz nowoczesnej, ekologicznej floty oraz wygody i bezpieczeństwa pasażerów na najwyższym poziomie.

Airbus A380 Emirates nowej generacji

Oprócz wizytówki linii, czyli salonu pokładowego i pryszniców Shower Spa w klasie pierwszej, samolot A380-338Q nowej generacji zostanie wyposażony w szereg udogodnień, obejmujących nową konfigurację miejsc. To pierwsza z siedmiu maszyn, które mają zostać dostarczone jeszcze w tym roku podatkowym. Łącznie przewoźnik zamówił 51 samolotów tego typu.  Dzięki przeniesieniu strefy odpoczynku dla załogi klasa ekonomiczna powiększy się o 25 miejsc. Tym samym dolny pokład samolotu pomieści 426 pasażerów. W klasach pierwszej i biznes pozostanie odpowiednio 14 oraz 76 miejsc.

A380

Nowości obejmują także nowy elegancki wygląd kabiny klasy biznes, w której sufit został podwyższony, aby zapewnić pasażerom więcej przestrzeni i luksusu. Schowki bagażowe w nowych A380 zostaną ulokowane w środkowych korytarzach i powiększone o 28%. Samoloty A380 nowej generacji mają zostać wykorzystane zwłaszcza na najdłuższych trasach.

A380

Boeing 777-300ER nowej generacji

Pod koniec listopada rozpoczną się dostawy Boeingów 777-300ER nowej generacji dla Emirates. W tym roku podatkowym linie odbiorą sześć maszyn z zamówionych 27. W nowym samolocie znajdą się ulepszone rozkładane do pozycji leżącej fotele klasy biznes o długości 198 cm, podręczny barek, a także największe w klasie biznes ekrany o przekątnej 23 cali.

Udoskonalona zostanie również konfiguracja miejsc. W klasie ekonomicznej znajdą się dwa dodatkowe siedzenia, zwiększając całkowitą liczbę miejsc w klasie do 306. W klasach pierwszej i biznes liczba foteli pozostanie taka sama – odpowiednio 8 oraz 42. Ponadto nowy wygląd zyskały toalety, w których zastosowano drewniane elementy wykończeniowe, udoskonalone oświetlenie i nowe wzory na panelu ściennym. Nowy paliwooszczędny samolot będzie również bardziej przyjazny dla środowiska dzięki zużyciu paliwa mniejszemu o 2%.

Rozrywka na żądanie w 100%

Po niedawnym wycofaniu ze służby ostatnich Airbusów A330 i A340 cała flota Emirates jest teraz złożona wyłącznie z Boeingów 777 i Airbusów A380. Tym samym oferta rozrywki pokładowej w Emirates będzie w całości dostępna w trybie na żądanie, zapewniając pasażerom pełną kontrolę i wybór spośród nawet 2 600 kanałów rozrywkowych w wielokrotnie nagradzanym systemie ice.

Obecnie 85% samolotów pasażerskich Emirates, w tym wszystkie samoloty A380, wyposażone jest w sieć bezprzewodową na pokładzie. Ponadto w 108 samolotach można obejrzeć do dziewięciu kanałów telewizyjnych z wiadomościami i relacjami sportowymi na żywo.

Ponieważ podczas lotów dystansowych blisko 90% pasażerów Emirates korzysta z Internetu, przewoźnik z każdym miesiącem będzie udostępniał Wi-Fi i telewizję na żywo na pokładzie kolejnych samolotów w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w tym zakresie.

W ramach współpracy z serwisem LinkedIn, linie Emirates jako pierwszy międzynarodowy przewoźnik lotniczy udostępniają kursy LinkedIn Learning w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice.

A380

Lekcje można obejrzeć już od tego miesiąca w ramach działań mających na celu poszerzenie i urozmaicenie oferty rozrywkowej na pokładzie samolotów Emirates. Prowadzone przez ekspertów bezpłatne kursy na platformie LinkedIn Learning trwają od 20 minut do ponad 2 godzin i dotyczą zagadnień, takich jak przywództwo, ogólne aspekty zarządzania, marketing czy kreatywny styl życia.

Na kursy składają się specjalnie dobrane i łatwo przyswajalne materiały wysokiej jakości odpowiadające rozmaitym zainteresowaniom i potrzebom pasażerów na pokładzie. Wśród nich znajdują się zajęcia dotyczące metod radzenia sobie ze stresem i uczenia się na błędach prowadzone przez Todda Dewetta – prelegenta TEDx, autora książek i coacha specjalizującego się w zagadnieniach przywództwa i umiejętności życiowych.

Dla tych, którzy chcieliby rozwinąć umiejętności fotograficzne przed samym lądowaniem, fotograf i autor bloga o oświetleniu David Hobby przygotował dwa kursy z przydatnymi wskazówkami – The Traveling Photographer: Dubai  oraz The Traveling Photographer: London.

Ponadto w ofercie znajdują się wykłady na temat produktywności w pracy prowadzone przez Davida Allena, twórcę popularnej metody organizowania czasu GTD®, oraz Gretchen Rubin, autorkę książek Better Than Before, The Happiness Project i Happier at Home, które trafiły na listę bestsellerów czasopisma New York Times. W systemie regularnie będą pojawiały się nowe kursy LinkedIn Learning.

W tym roku linie Emirates po raz 12. z rzędu otrzymały nagrodę Skytrax World Airline Awards za najlepszy system rozrywki pokładowej. Kursy uzupełniają dotychczasową ofertę, która obejmuje do 2 600 kanałów z najnowszymi hitami filmowymi, nagradzanymi serialami telewizyjnymi, programami dla dzieci oraz olbrzymią bibliotekę z muzyką i grami.

Obecnie 85% samolotów Emirates, w tym wszystkie samoloty A380, wyposażone jest w bezpłatną sieć bezprzewodową na pokładzie. Ponadto w 108 samolotach można obejrzeć do dziewięciu kanałów telewizyjnych z wiadomościami i relacjami sportowymi na żywo.

Kursy dostępne w systemie ice:

 • Todd Dewett, Learning from Failure 
 • Lida Citroën, Creating Your Personal Brand    
 • Fred Kofman, Powerless to Powerful: Taking Control               
 • J.T. O’Donnell, Making Recruiters Come to You        
 • Gretchen Rubin, Creating Great Workplace Habits    
 • David Allen, Getting Things Done       
 • Todd Dewett, Managing Stress            
 • Chris Croft, Learning to Be Assertive 
 • David Hobby, The Traveling Photographer: Dubai       
 • David Hobby, The Traveling Photographer: London    
 • Joseph „PhotoJoseph” Linaschke, Photography 101

źr. Emirates


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>