Aktualności i Wydarzenia

Linie Emirates wprowadzają system rozrywki pokładowej nowej generacji

Tomek Gunia

Linie Emirates kontynuują dążenie do doskonalenia swojej oferty i wprowadzają system rozrywki pokładowej najnowszej generacji. Nowości obejmują większe ekrany w klasach pierwszej i ekonomicznej oraz trzykrotnie większą pojemność danych, dzięki której pasażerowie mają jeszcze większy wybór programów.

Nowy system dostępny jest na pokładzie najnowszych samolotów Emirates, Boeingów 777-300ER i Airbusów A380.

Pasażerów podróżujących pierwszą klasą czeka jeszcze większa głębia wrażeń dzięki powiększeniu ekranów o 40% z 27 do 32 cali. Będzie to największy wyświetlacz dostępny w jakimkolwiek samolocie.

Stopniowo modernizujemy naszą flotę, a także nasze produkty i usługi pokładowe, aby zapewnić niezrównaną jakość podróży. Poza technologią w liniach Emirates skupiamy się także na ofercie naszego wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej i wciąż dążymy do wyznaczania nowych standardów w branży. System rozrywki pokładowej ice najnowszej generacji wzbogaca wrażenia wizualne i oferuje pasażerom największy wybór filmów i programów telewizyjnych wśród wszystkich przewoźników – powiedział Patrick Brannelly, Divisional Vice President Customer Experience Emirates.

Również podróżujący klasą ekonomiczną mogą oglądać programy z oferty Emirates na największych w branży, wbudowanych w fotele, ekranach o przekątnej 13,3 cala. Zostały one zastosowane także w najnowszych Airbusach A380 przewoźnika w konfiguracji dwuklasowej. Ekrany w klasie biznes mają 23-calową przekątną i należą do największych wśród przewoźników w tej klasie rezerwacyjnej.

Wśród nowych funkcji znajdują się także ulepszone kontrolery, porty USB i gniazda zasilania do laptopów we wszystkich fotelach w trzech klasach rezerwacyjnych, które umożliwiają pasażerom ładowanie telefonów komórkowych i pozostałych urządzeń przenośnych.

Dzięki trzykrotnie większej pojemności, w systemie ice Digital Widescreen znajduje się teraz 2 186 kanałów rozrywki na żądanie i 1 230 kanałów z muzyką – w sumie około 4 300 godzin rozrywki, w tym ponad 50 kompilacji seriali i niemal 600 filmów. Ze względu na wielonarodową grupę klientów przewoźnika, udoskonalony system został wyposażony w interfejs w 14 językach.

W tym roku linie Emirates po raz 11. z rzędu otrzymały nagrodę na gali SKYTRAX World Airline Awards za najlepszy system rozrywki pokładowej.

world_s_largest_economy_class_screens_at_13.3_inches

Łączność na pokładzie

Najnowszy system rozrywki pokładowej Emirates uzupełnia usługi telekomunikacyjne. Przewoźnik oferuje dostęp do Internetu bezprzewodowego na pokładzie 142 samolotów, co stanowi ponad połowę całej floty, oraz usługę Live TV w 75 samolotach. Linie Emirates wprowadziły bezpłatną usługę Wi-Fi na pokładzie w zeszłym roku, a w 2015 r. na usługi telekomunikacyjne dla pasażerów przeznaczyły 15 mln dolarów. W okresie od stycznia do września tego roku z pokładowego Wi-Fi skorzystało 2,6 mln pasażerów Emirates – czterokrotnie więcej niż w roku ubiegłym, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu wśród pasażerów na usługi telekomunikacyjne w trakcie podróży.

Inne udogodnienia w klasie piewszej obejmują nowy dywan optyczny z mikrofibry, który łagodzi efekt zaburzenia cyklu dobowego spowodowanego podróżą, oraz prywatne kabiny w środkowym rzędzie samolotu, które zostały poszerzone o 1,9 cala.

emirates_ice_digital_widescreen_infogrpahic

System rozrywki pokładowej Emirates najnowszej generacji w skrócie:

  • ekrany w klasie pierwszej powiększone z 27 do 32 cali
  • ekrany w klasie ekonomicznej powiększone z 12,1 do 13,3 cala
  • porty HDMI i USB przy wszystkich gniazdach zasilania do laptopów umożliwiające ładowanie urządzeń przenośnych
  • trzykrotnie większa pojemność danych zapewniająca jeszcze większy wybór rozrywki
  • ulepszone kontrolery
  • możliwość odtwarzania wideo
  • interfejs w 14 językach

  13.3_inch_economy_class_screens_on_newly_delivered_two_class_a380

źr. Emirates


THE TRAVELLER

Czekam na Wasze propozycje tematów, którymi chwielibyście abym się zajął podczas kolejnych wpisów na blogu. Piszecie tomek@lojalnypasazer.pl, albo w komentarzach pod wpisami. Jeśli macie jakieś pytanie lub sugestię zapraszam do korespondencji !


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>