Aktualności i Wydarzenia

Linie Emirates zaprezentowały nowe fotele klasy biznes na targach ITB w Berlinie

Tomek Gunia

Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie i jeden z czołowych przewoźników pod względem innowacyjnych produktów zwiększających wygodę podróży pasażerów, zaprezentowały nowe siedzenie zaprojektowane dla klasy biznes na pokładzie Boeinga 777. Fotele zostały oficjalnie pokazane podczas międzynarodowych targów turystycznych ITB w Berlinie, które odbywają się w dniach 9-13 marca tego roku. 

Nowy fotel zadebiutuje na pokładzie 170. samolotu Boeing 777 Emirates w wersji -300ER, który ma trafić do floty przewoźnika w listopadzie 2016 roku. 

Siedzenia dotychczas montowane w Boeingach 777 w klasie biznes już teraz należą do najlepszych w branży. Natomiast nasz nowy fotel wyznacza całkiem nowy poziom komfortu. Nadaliśmy mu świeży i nowoczesny wygląd, zachowaliśmy wszystkie dotychczasowe funkcje, które tak bardzo spodobały się naszym klientom, i dodaliśmy kilka nowych, jednocześnie zwiększając wygodę siedzenia i spania – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates. 

Opracowując nowe produkty dla Emirates, zawsze kierujemy się przede wszystkim jakością podróży pasażerów. To proces ewolucyjny i rewolucyjny zarazem. Z jednej strony dążymy do kolejnego przełomu, a z drugiej stale szukamy sposobów, aby ulepszyć naszą dotychczasową ofertę w każdym szczególe. Wierzymy, że nowe siedzenia w klasie biznes zapewnią jeszcze lepszy komfort i jakość podróży naszym klientom premium. Nie możemy się doczekać odbioru pierwszego Boeinga 777 z nowymi siedzeniami pod koniec tego roku i reakcji naszych pasażerów. Jestem przekonany, że będzie ona pozytywna – dodał Clark. 

Za inspirację do opracowania budowy i wyglądu nowego fotela Emirates dla klasy biznes posłużyło wnętrze współczesnego samochodu sportowego. Odzwierciedlają to charakterystyczne romby wyszyte na jasnoszarym pokryciu wykonanym z naturalnej skóry, ergonomiczne zagłówki oraz opływowy kształt. Odległość między siedzeniami, zaprojektowanymi z myślą o większej wygodzie pasażera, wynosi 72 cale (ok. 182 cm), a ponadto można rozłożyć je w płaszczyźnie 180 stopni do pełnej pozycji leżącej. 

urban20160309-015

W nowym fotelu zachowano wiele najpopularniejszych funkcji dotychczasowego modelu montowanego w Boeingach 777 Emirates w klasie biznes. Nowości obejmują dodatkowo podręczny barek, personalne ekrany o przekątnej 23 cali (jedne z największych wśród przewoźników) z wielokrotnie nagradzanym systemem rozrywki pokładowej ice, oraz najnowszy dotykowy panel sterowania siedzeniami. 

Pasażerowie będą mogli naładować swoje urządzenia w porcie USB, wyświetlać zawartość swoich urządzeń bezpośrednio na ekranie systemu rozrywki pokładowej dzięki portowi HDMI, jak również skorzystać z ulepszonej regulacji natężenia światła do czytania lub odpoczynku. Linie Emirates zmieniły także przegrodę między fotelami, kieszeń na magazyny, podnóżek, miejsce na obuwie, a ponadto powiększyły stolik na jedzenie. 

fot. J. Molin

fot. J. Molin

Nowy model został utrzymany w ciemno- i jasnoszarych kolorach, przełamanych wykończeniem z orzechowego forniru wokół personalnego ekranu, panelu sterowania, barku i przegrody, zgodnie z charakterystyczną paletą kolorów przewoźnika, używaną we wnętrzach samolotów. 

Emirates zachowają obecny układ siedzeń 2-3-2 we wszystkich Boeingach 777 w klasie biznes oraz dotychczasową liczbę foteli w klasie biznes, która wynosi 42 w każdym samolocie. Począwszy od dostawy pierwszej maszyny w listopadzie, wszystkie nowe Boeingi 777 będą wyposażone w nowe fotele. Siedzenia produkuje amerykańska firma B/E Aerospace w zakładach znajdujących się na terytorium Irlandii i stanu Karolina Północna. 

Emirates dysponuje największą na świecie flotą niezwykle popularnych Boeingów 777 – obecnie w jej skład wchodzi 155 maszyn, a ponadto linie oczekują na dostawę kolejnych 188. 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>