Programy Lojalnościowe

Mile lotnicze – Podstawy

mile

Każdy program lojalnościowy niesie za sobą korzyści w postaci zdobywania mil za loty. Opiszę Wam co tą są te mile i skąd je brać. 

Mile lotnicze to nic innego jak punkty lojalnościowe, które możemy wymienić na nagrody ( w postaci lotów, noclegów itd. ).

Skąd się biorą mile i jak obliczyć ich ilość ? 

Mile obliczane są według wzoru: Długość lotu w milach x Stawka milowa w danym programie ( różna w zależności od klasy jaką podróżujemy ). Długość lotu możemy wyliczyć sobie np. poprzez tą stronę: http://www.gcmap.com/rfergeg

U góry wpisujemy kody lotnisk IATA – które znajdziemy na tej stronie : LINK

fgwegege

A więc w naszym przypadku odległość milowa na trasie Warszawa – Madryt wynosi 1413 mile. Następnie musimy sprawdzić jaką linią lecimy i w jakiej klasie. Do tego najlepiej sprawdza się IATA MATRIX . W naszym przypadku będziemy podróżować LOTem – a więc kod linii to LO, możemy go sprawdzić na tej samej stronie co poprzednio sprawdzaliśmy kody lotnisk :IATA

ergeWybieramy nazwy lotnisk, linię lotniczą którą będziemy podróżować ( c:lo + – gdzie lo jest skróconą nazwą linii według IATA ), oraz datę podróży.

referggPo przejściu dalej, zobaczymy iż klasa podróży to T i potwierdzenie długości lotu w milach.

gergeh

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie w jakim programie lotniczym otrzymamy najwięcej mil za ten lot. Do tego świetnie się sprawdza to narzędzie : LINK

Narzędzie jest bardzo proste w użyciu, wybieramy linie lotniczą która realizuje nasz połączanie oraz klasę rezerwacji.

mile

Podsumowując za nasz lot na trasie Warszawa – Madryt otrzymamy 1413 mil do programu Ethiopian Airlines lub np. 706 mil do programu Avianca. Proszę oczywiście nie wyciągać z tego wniosku, iż program Ethiopian Airlines jest najlepszym programem w całym sojusz Star Alliance do którego należy LOT. Tutaj bardziej chciałem przestawić jak obliczyć mile. Na pytanie który program wybrać postaram się odpowiedzieć w kolejnych wpisach.

Jedna uwaga co do naliczania mil. Istnieją loty tzw. code – share ( lot dzielony – w 1 samolocie znajdują się pasażerowie kilku linii lotniczych ). W takim locie mile zostaną naliczone według stawek dla linii która realizuje połączenie. Czyli np. kupujemy bilet na stronie LOTu Warszawa – Singapore. Odcinek Warszawa – Amsterdam realizuje LOT, a odcinek Amsterdam – Singapore realizuje Singapore Airlines – a więc sprawdzamy stawki milowe dla tej linii nie dla LOT !

trrhrtjrj

To jest dość istotna informacja, ponieważ nieraz jest tak iż linia której kupimy bilet jest w danym sojuszu lotniczym, ale połączenia wykonuje inna linia która w nim nie jest. Za taki lot wówczas nie otrzymamy mil !

Jedno zastrzeżenie – powinienem wszędzie napisać zamiast ” nie dostaniemy” – „teoretycznie nie dostaniemy” 😉 Chodzi o to, że podczas naliczania mil w różnych programach lotniczych zdarzają się wyjątki. I mile, które teoretycznie nie powinny być naliczone znajdziemy po locie na sowim koncie.


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ula Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Ula
Gość
Ula

Hej, dziękuję bardzo za szczegółowe wytłumaczenie sprawy! Nie miałam wczesniej pojęcia o możliwości zarobienia mili w innej lini lotniczej. Pytanie mam tylko, czy np w przypadku moim mam do zarobienia mile z AreoMexico, i wg Twpich wskazówek najbardziej opłaca mi się je zapisać w Aeroflot. Moje pytanie rzmi czy te mile mogę wykorzystać w każdej innej linii lotniczej należącej do tej samej grupy (SkyTeam) czy tylko mogę je wykorzystać w Aeroflot?

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>