Programy Lojalnościowe

Lufthansa Miles and More – Jak znaleźć i zarezerwować bilet nagrodę

Tomek Gunia

Lufthansa Miles and More:

 1. Podstawy.
 2. Stawki milowe w programie.
 3. Zasady dotyczące tras ( Stopovery, Open Jaws ).
 4. Jak uniknąć wysokich opłat paliwowych YQ.
 5. Jak znaleźć i zarezerwować bilet nagrodę.
 6. Efektywne wykorzystanie mil na loty z Europy.
 7. Efektywne wykorzystanie mil na loty poza Europą.
 8. ANA – 11 przykładów na to, dlaczego warto latać tymi liniami za mile.
 9. Eurowings – kolejny sposób na unikanie wysokich opłat w programie Miles & More.
 10. 5 tras Dookoła Świata za mile Miles & More
 11. Miles and More – nowe trasy z małymi dopłatami do mil
 12. Lufthansa Miles and More – podniesienie klasy podróży za mile

Mapa Połączeń 

Star Alliance udostępnił mapę połączeń wszystkich linii lotniczych należących do programu. Możemy ją znaleźć TUTAJ. W lewym dolnym rogu jest filtr kolorów, który pokaże nam np. jakimi liniami jest realizowane dane połączenie, lub zaznaczy loty regionalne innym kolorem. To dobre narzędzie do planowania trasy. 

Miles and More

Znalezienie dostępnych miejsc i rezerwacja biletów nagród dla członków programu Miles and More. 

Przypomnę z mojego 1 wpisu, iż bilet nagrodę online możesz zarezerwować na całą siatkę połączeń linii:

 • Adria Airways, 
 • Austrian Airlines,
 • Brussels Airlines,  
 • Condor ( tylko klasa ekonomiczna),
 • Croatia Airlines,
 • PLL LOT ( nie na Premium Economy ),
 • Lufthansa,
 • Swiss International.  

Dostępność biletów sprawdzamy online wybierając podróż w 1 lub dwie strony. Taka mała podpowiedź. Jeśli szukacie dostępnych miejsc w jedną stronę np. na trasie Warszawa – Nowy Jork LOTem, to jesteśmy zmuszeni do skakania dzień po dniu. Nie jest to może jakieś bardzo czasochłonne, ale czasem może denerwować. 

Miles and More

Jeśli nie chce nam się tak bawić to najlepiej wybrać podróż w 2 strony – ponieważ wówczas otwiera nam się tabela 14 x 14 dni. ergergeW przypadku gdy w dany dzień jest dostępne połączenie LOTem podatki przy podróży w 2 strony będą wynosiły 599 PLN. Wybieramy dowolną datę jako powrót i obserwujemy na dole jak kształtują się podatki przy różnych datach wylotu – tam gdzie one są niższe o co najmniej 300 PLN to znaczy, że lot LOTem jest dostępny. Wiem, że brzmi to trochę skomplikowanie, ale wystarczy się trochę pobawić to sami zobaczycie, że to nie jest takie trudne.

Miles and More

Ten sam manewr możemy zastosować w przypadku poszukiwań klasy Biznes czy Pierwszej. Wybieramy jako powrót odległy termin w którym zakładamy, że jest spore prawdopodobieństwo iż bilet w klasie premium będzie dostępny np. marzec jak w przykładzie poniżej. Widzimy iż Pierwsza klasa jest dostępna 2, 5 oraz 11 listopada na trasie Warszawa – Los Angeles. 

Miles and More Eurowings i Germanwings możemy zarezerwować tutaj. 

Znalezienie dostępnych miejsc w przypadku pozostałych członków Star Alliance już nie jest takie proste. Możemy posiłkować się zasadniczo 3 stronami:

 • United – pokazuje dobrze dostępność miejsc w liniach lotniczych poza Singapore Airlines oraz South African Airlines.
 • ANA – pokazuje dobrze dostępność miejsc w liniach lotniczych poza Singapore Airlines oraz South African Airlines.
 • Avianca  – pokazuje dobrze dostępność w Singapore Airlines oraz South African Airlines.

Jednak żadna z nich nie zagwarantuje nam iż dany lot będzie można zarezerwować za mile Miles and More dzwoniąc na infolinię. 

United

Wchodzimy na stronę UNITEDwpisujemy trasę oraz daty podróży które nas interesują oraz na dole zaznaczymy pole „Award Travel”.

qwdqwd

Bilety które możemy kupić za mile Miles and More są wyświetlone jako „Saver Award” w 3 klasach : Ekonomicznej, Biznes oraz Pierwszej.  A więc na screenie widać iż dostępne w tej dacie są loty liniami United w klasie ekonomicznej oraz poniżej widać TAPa również w klasie ekonomicznej. 

ergegegeg

Oczywiście na tej trasie chciałbym znaleźć dostępne loty liniami Avianca by uniknąć wysokich opłat – pisałem o tym w TYM wpisie. Jest dostępna ale tylko klasa biznes. 

ergerger

Pamiętamy iż nie sprawdzamy dostępności lotów linii należących do programu Miles and More czyli LOTu, Lufthansy itd. Nie patrzymy również na podatki – ponieważ znacząco się różnią w tych dwóch programach. 

ANA

W celu skorzystania z wyszukiwarki ANA najpierw należy dołączyć do ich programu lojalnościowego ANA Mileage Club. Możesz dołączyć tutaj, za darmo, natychmiast. Aby wejść do narzędzia ANA należy się zalogować na konto i wybrać z zakładki : LINK

hethertheth (1)

Mamy możliwość wyszukania podróży w dwie strony w klasie ekonomicznej lub w różnych klasach.  Jest opcja +- 3 dni co znaczenie przyspiesza szukanie lotów. 

wegwergwegrwerg (1)

W kolejnym kroku mamy możliwość przesuwania kalendarza +- 7 dni.

wergwergwerg (1)

Wyszukiwarka ta umożliwia szukania lotów kombinowanych ( z 1 lub 2 przesiadkami ).

retherhterht (2)

W ostatnim kroku mamy możliwość podglądnąć wartość podatków – które mogą się różnić w zależności od programu milowego.

rthertherth (1)

Loty w 1 stronę możemy sprawdzić podobnie jak w przypadku strony Miles and More. Wybieramy opcję multicity i wybieramy jako 1 lot ten którego szukamy, a jako 2 ten w którym na 100% jest dostępność np. WAW – FRA z datą późniejszą.

rr23r23 (1)

wefwef333 (1)

Aby ułatwić sobie życie polecam korzystać z aplikacji Award Finder – działa idealnie z kontem ANA. 

Avianca

Piszę o tej wyszukiwarce ponieważ z obserwacji wielu blogerów wynika iż właśnie ona oddaje przybliżoną dostępność miejsc na loty Singapore Airlines oraz South African Airlines. Aby z niej skorzystać należy się zarejestrować LINK. Aby znaleźć dostępne miejsca na lot Singapore Airlines wybieramy te linie w polu „Prefered carrier”.  

45y4545555

wfwefwef

Podsumowując:

 • Loty członków programu Miles and More rezerwujemy ( i sprawdzamy dostępność ) na stronie online – w przypadku chęci zakupu lotów ze stopoverami dzwonimy na infolinię. 
 • Eurowings i Germanwings rezerwujemy tutaj.
 • Loty pozostałych linii należących do Star Alliance rezerwujemy telefonicznie na infolinii, a dostępność miejsc sprawdzamy na stronch United, Avianca oraz ANA lub dzwoniąc na infolinie. 

Rezerwacja telefoniczna – jest bezpłatna. Numer telefonu oraz godziny w których czynna jest infolinia: 

Miles and More

Gdyby ktoś chciał zarezerwować w innych godzinach bilety może skorzystać z infolinii w USA ( czas lokalny – 9 godzin w stosunku do naszego czasu ): 

Miles and More


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie ! )

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Lufthansa Miles and More – Jak znaleźć i zarezerwować bilet nagrodę"

Powiadom o
avatar
Robert
Gość

Z tą dostępnością to faktycznie bywa różnie. Szukałem ANA Biznes klasy na trasie Tokio – Nowy Jrok. United pokazaywała że jest, ANA tak samo i zadzowniłem do M&M i co ? oczywiście nie było. Nie ma reguły, te strony trzeba traktować orientacyjne – ale nie planować dokładnych wyjazdów nie dzowniąc wcześniej na infolinie.

Dobry cykl z Miles and More, brakuje mi wpisu z ciekawymi trasami które możemy kupić za mile jak np. Galapagos z Europy, planujesz taki ?

Mike
Gość

Dodał bym jeszcze odwrotną sytułację – nie raz było tak że na ANA i United nie było widać miejsc, a na infolinii były 😉 A co najlpesze kiedyś szukając lotu z Szangaju do Auckland na infolinii w PL miejsc nie było, a na w USA widzieli i tam kupiłem – nie wiem czy to jednorazowy przypadek czy tez w PL pracują mniej doświadczeni lub bardziej leniwi ludzie.

Maj
Gość

Hej, czy dobrze rozumiem, ze mając polska kartę ktedytowa m&m/konto milowe moge zadzwonić do Stanów i tam zarezerwować bilet płacąc milami?
Bardzo fajna strona 🙂

lukasz
Gość

witam.Wyszukiwarka biletow nagrod Life Miles pokazuje mi ze wszystkie bilety nagrody rok na przod na trasie PER-PPT sa wyprzedane.Ktora wyszukiwarka najlepiej pomoze znalesc mi jakis wolny termin czy lepiej telefonicznie??

Michał
Gość
Rozpocząłem przymiarki do wydania mil (jednak). Szukam połączeń PVG-SYD na koniec listopada. W dyspozycji mam obecnie ok. 42 tys. mil. Po lekturze Twoich tekstów przewertowałem wyszukiwarki LifeMiles Avianca i Mileageplus United. W obu są dostępne opcje różnych lotów (w większości tych samych – poza tym, oczywiście, że nie United nie pokazuje poł. Singapore a LifeMiles poł. Air China) i z tą samą (co podkreślam) liczbą potrzebnych mil (tzn. po 20 tys. mil za 1 os. na lot w jedną stronę). Ostrożnie uradowany zadzwoniłem do polskiej infolinii M&M i tu zonk. Pierwsze co usłyszałem głosem zasadniczym to, że tych mil trzeba… Czytaj więcej »
Wojtek
Gość

Witam, pytanie początkującego. Czy posiadacz karty miles and more może zarezerwować loty-nagrody dla kogoś innego, samemu nie lecąc?

wpDiscuz
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>