Programy Lojalnościowe

Miles and More: planowane zmiany w sposobie naliczania mil za loty

Tomek Gunia

Z nieoficjalnych informacji do jakich udało mi się dotrzeć wynika, że linia Lufthansa prowadzi intensywne prace nad wprowadzeniem nowego systemu naliczania mil za loty w programie Miles and More. Zastosowany zostanie przelicznik mil, który będzie uzależniony od wartości biletu. Zmiany te będą wprowadzone najprawdopodobniej od 1 stycznia 2018 r. 

Dotychczas ilość mil jaka była naliczana za dany lot zależała od klasy rezerwacji oraz długości trasy. I tak np. za lot liniami Lufthansa w klasie ekonomicznej K, L, T mogliśmy otrzymać 0,25 x odległość; minimum 250 mil. Za trasę Warszawa – Nowy Jork w dwie strony otrzymamy obecnie 2172 mile

Jeśli wprowadzony zostanie przelicznik tak jak np. w programie AAdvantage to za powyższy lot otrzymamy 492$ x 5 mil =  2460 mil. A więc wypada tego typu przelicznik korzystniej. W przypadku lotu w biznes klasie otrzymamy 9585 mil. 

Miles and More

W przypadku przelicznika od wartości 2215$ x 5 mil = 11 075 mil. Dodatkowo warto powiedzieć, że przelicznik w programie AAdvantage jest również uzależniony od posiadanego statusu:  

 • Member – 5 mil / USD
 • Gold – 7 mil/USD
 • Platinum – 8 mil/USD
 • Platinum Pro – 9 mil/USD
 • Executive Platinum – 11 mil/USD

Jeśli Lufthansa zdecyduje się na tego typu rozwiązanie, może okazać się to korzystnym rozwiązaniem dla osób które posiadają wyższy status w Miles and More i nie tylko. Jednak to wszystko uzależnione jest od tego jaki przelicznik zostanie zaproponowany. 

Mam również informację, że nie są planowane żadne zmiany w przypadku sposobu wydawania mil co jest dla nas dobrą wiadomością. Zastrzegam również, że powyższe informacje są nieoficjalne jednak pochodzą one z wiarygodnych źródeł. 


Lufthansa Miles and More:

 1. Podstawy.
 2. Stawki milowe w programie.
 3. Zasady dotyczące tras ( Stopovery, Open Jaws ).
 4. Jak uniknąć wysokich opłat paliwowych YQ.
 5. Jak znaleźć i zarezerwować bilet nagrodę.
 6. Efektywne wykorzystanie mil na loty z Europy.
 7. Efektywne wykorzystanie mil na loty poza Europą.
 8. ANA – 11 przykładów na to, dlaczego warto latać tymi liniami za mile.
 9. Eurowings – kolejny sposób na unikanie wysokich opłat w programie Miles & More.
 10. 5 tras Dookoła Świata za mile Miles & More
 11. Miles and More – nowe trasy z małymi dopłatami do mil
 12. Lufthansa Miles and More – podniesienie klasy podróży za mile

Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
tadzio Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
tadzio
Gość
tadzio

Zmiany może będą dobre ale tylko dla biletów bez żadnych błędów lub FD 🙂

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>