Programy Lojalnościowe

Lufthansa Miles and More – Podstawy

Tomek Gunia

Lufthansa Miles and More:

 1. Podstawy.
 2. Stawki milowe w programie.
 3. Zasady dotyczące tras ( Stopovery, Open Jaws ).
 4. Jak uniknąć wysokich opłat paliwowych YQ.
 5. Jak znaleźć i zarezerwować bilet nagrodę.
 6. Efektywne wykorzystanie mil na loty z Europy.
 7. Efektywne wykorzystanie mil na loty poza Europą.
 8. ANA – 11 przykładów na to, dlaczego warto latać tymi liniami za mile.
 9. Eurowings – kolejny sposób na unikanie wysokich opłat w programie Miles & More.
 10. 5 tras Dookoła Świata za mile Miles & More
 11. Miles and More – nowe trasy z małymi dopłatami do mil
 12. Lufthansa Miles and More – podniesienie klasy podróży za mile

Miles and More – to największy w Europie lotniczy program lojalnościowy. W maju 2008 posiadał 15 milionów członków. Program został zapoczątkowany przez Lufthansę w 1993 roku, a obecnie obejmuje on 13 europejskich linii lotniczych. Uczestnicząc w programie możemy gromadzić mile za przeloty wszystkimi liniami lotniczymi sojuszu Star Alliance, a zgromadzone mile wymieniać na bilety lotnicze i nagrody oferowane przez ponad 300 partnerów nielotniczych, np. pobyty w hotelach, zakupy lub podwyższenie klasy podróży.

1. Rejestracja w programie : 

Rejestracja do programu jest bezpłatna. Jeśli nie masz jeszcze konta możesz zarejestrować się pod tym LINKIEM. Aby móc korzystać z wyszukiwarki miejsc na stronie programu musimy posiadać mile na koncie. Najprostszy sposób to zapisanie się do Newslettera – za które otrzymamy 500 mil na nasze konto. 

Miles and More

Po około dwóch tygodniach otrzymasz pocztą swoją kartę Miles and More wraz z kodem PIN do konta który możesz zmienić online. 

2. Gromadzenie i wykorzystanie mil : 

Mile za loty możemy gromadzić i wykorzystywać u :

Członków programu Miles and More : Lufthansa, Air Dolomiti, Augsburg Airways, Brussels Airlines, Contact Air, Eurowings, Lufthansa CityLine, Lufthansa Italia, Austrian Airlines, PLL LOT, Swiss International Air Lines, Adria Airways, Croatia Airlines, Luxair.

Partnerów Star Alliance : Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air New Zealand, Air India, ANA, Asiana Airlines, BMI, EgyptAir, Ethiopian Airlines, SAS, Singapore Airlines, South African Airways, Spanair, TAP Portugal, Shanghai Airlines, Thai Airways International, Turkish Airlines, United Airlines.

Partnerów regionalnych Star Alliance: Blue1, Adria Airways, Croatia Airlines.

Pozostałych partnerów:  Air Malta, Cimber Air, Cirrus Airlines, Condor Airlines, Jat Airways, Jet Airways, Mexicana, TAM Linhas Aéreas.

Aktualna Lista linii lotniczych współpracujących z programem : LINK

Inne sposoby na gromadzenie mil opisałem we wcześniejszym wpisie „8 sposobów na mile lotnicze bez wychodzenia z domu”. Są to w przypadku programu Miles & More : Karty Kredytowe, rezerwacje hoteli, samochodów itd. 

3. Rezerwacja biletów nagród w Miles and More: 

Bilet nagrodę online możesz zarezerwować na całą siatkę połączeń linii:

Adria Airways, Austrian Airlines, Brussels Airlines,  Condor ( tylko klasa ekonomiczna), Croatia Airlines, PLL LOT ( nie na Premium Economy ), Lufthansa oraz Swiss International.  

Miles and More

Eurowings i Germanwings możemy zarezerwować tutaj. 

Bilety u pozostałych linii lotniczych rezerwujemy dzwoniąc na Infolinię programu +48 22 57 77 222

4. Przedział czasowy rezerwacji biletów nagród: 

Bilety na loty liniami Lufthansa, Swiss, Austrian Airlines, PLL LOT i Brussels Airlines możemy zarezerwować na 361 dni do przodu. 

Miles and More

W przypadku pozostałych linii lotniczych możemy zarezerwować bilet z 331 dniowym wyprzedzeniem. Warto pamiętać, jeżeli mamy bilet składający się z lotów Swiss i np. United wówczas taki bilet możemy z 337 dniowym wyprzedzeniem. 

Jeśli dostępność lotów na to pozwala bilet możemy zarezerwować nawet na parę godzin przed lotem. W tym przypadku może się zdarzyć, iż bilet elektroniczny może nie zostać wydany w tak krótkim czasie, wówczas zostanie naliczona dodatkowa opłata:

„Paper tickets are only issued where it is not possible to issue an electronic ticket (etix®) for a given route. If there are less than seven working days remaining prior to departure, an express service charge of €20 is charged for flights within Germany and Europe and €40 for flights outside Europe.”

5. Dodatkowe opłaty : 
 • Rezerwacja telefoniczna – jest bezpłatna. 
 • Zmiana i Anulowanie rezerwacji – Można zmienić tylko daty oraz godziny podróży ( a nie drogę ) i anulować za dodatkową opłata wynoszącą 50 euro. 
 • Nie można anulować biletów nagród ze zredukowaną ilością mil np. dla dzieci poniżej 12 roku życia. W przypadku anulowania – nie otrzymamy zwrotu mil oraz opłaty paliwowej.  „It is not possible to rebook or cancel a reduced flight award. It is not possible to have the miles refunded. Taxes and charges paid are refunded exclusive of the amount applicable to the YQ charge.
6. Ważność mil :

Mile lotnicze ważne są 36 miesięcy dla osób nie posiadających wyższego statusu w Miles and More. Czas ten można wydłużyć poprzez dokonanie zakupów raz w miesiącu ( np. w sklepach Alma ), . W przypadku osób posiadających kartę kredytową Miles and More – mile są ważne bezterminowo. 

Miles and More

Zasady oraz sposoby efektywnego wykorzystania mil omówię w kolejnych wpisach. Jeśli macie jakieś pytania lub sugestię piszcie ! 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie ! )

12
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
LdhlvapMarcinoUGośćPawelPrzemo Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Wojtek
Gość
Wojtek

Czyli jak w jednym roku zdobędę 35000 mil to potem już nie musze się martwić o to że mi przepadną ?

Lech
Gość
Lech

Witam,

Czy macie może pomysł jak naliczać puntky za lot do M&M, ale jednocześnie korzystać z Fast Track możliwemu dzięki ShebaMiles ?
Teraz żeby skorzystać z FastTrack robię check-in podając nr z programu ShebaMiles (mam status Gold). Punkty oczywiście wpadają mi do ShebaMiles, ale od czasu do czasu chciałbym chciałbym aby były naliczane do M&M (oczywiście mając opcję Fast Track). W M&M ma Silver. Spotkaliście się z takim przypadkiem ?

Andrzej
Gość
Andrzej

Mam pytanie o „ważność” danego statusu w sensie trwania, Czy dobrze rozumiem że po uzyskaniu danego statusu w danym roku kalendarzowym, silver/gold jest on ważny do końca tego roku plus dwa lata kalendarzowe ?

Tom
Gość
Tom

Witam, Panowie pytanie – nastukało mi się ok. 80k mil i przyszedł czas wybrania „prezentu”. Gdy zacząłem szperać znalazłem info, że paczek do PL nie wysyłają, kupić w ich sklepach też nie moge… jedynie co mogę to kupić sobie coś kartą płatniczą! Da się jakoś obejść te przepisy czy po 2015 jesteśmy pasażerami 2 jak nie 3 kategorii?!

Przemo
Gość
Przemo

„Obejdziesz” kupując tylko w Worldshopach albo vouchery w sklepie e-costam lotu, ale zgadzam się z Tobą. Możesz ewentualnie w Heinemann na DF zapłacić punktami. Przy 80k powinieneś też już dostać prezent w stylu bon do apartu / kruka / wejście do lounge’u w Wawie (smiech na sali skoro masz 80k to na FTLa i tak wejdziesz :)). Przy Senatorze prezenty po przekroczeniu 125k – ja wziąłem ostatnio złotą kartę w Hiltonie, normalnie w Hiltonie bym do golda nie dobił, a tak przez ponad rok wszystkie benefity za free 🙂

Pawel
Gość
Pawel

Jesli posiadam karte kredytowa miles&more to czy wazne bezterminowo sa tylko mile uzyskane za transakcje wykonane ta karta, czy wszystkie mile (rozniez te za loty)?

Gość
Gość
Gość

Wszystkie

MarcinoU
Gość
MarcinoU

Hello, if you want more traffic you should read about one interesting method. Simply search in google: Jemensso’s tricks

Ldhlvap
Gość

Hello men. And Bye.

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>