Programy Lojalnościowe

Miles + Bonus – Opis programu lojalnościowego linii Aegean

Tomek Gunia
Miles + Bonus Aegean
1. Opis programu lojalnościowego linii Aegean.
2. Efektywne wykorzystanie mil.

Aegean Airlines – greckie linie lotnicze z siedzibą w Atenach. Jest drugą pod względem wielkości linią lotniczą w Grecji (po Olympic Air). Obsługują połączenia krajowe i do krajów europejskich oraz do Egiptu. Oprócz połączeń rejsowych linie obsługują (głównie latem) wiele tras czarterowych do krajów europejskich, w tym do Polski. Głównym hubem jest port lotniczy Ateny oraz Port lotniczy Saloniki-Makedonia. Od czerwca 2010 roku linie Aegean są członkiem sojuszu Star Alliance.

Miles + Bonus – taką nazwę nosi program lojalnościowy linii Aegean. Właśnie ten program lojalnościowy do zeszłego roku był dla większości osób pierwszym wyborem jeśli chodzi o sojusz Star Alliance. Miał on bardzo rozsądne wymagania – aby osiągnąć status Gold w Star Alliance. Potrzeba było zgromadzić tylko 20.000 mil, aby osiągnąć najwyższy status – 1000 mil dostajemy tylko za zarejestrowanie się. Tak więc w rzeczywistości potrzeba było zgromadzić tylko 19000 mil. Ale największą zaletą programu Aegean, było „dożywotni status” – aby utrzymać status wystarczył odbyć 1 lot dowolną linią w sojuszu Star Alliance. Jak łatwo było przewidzieć takie zasady prędzej czy później musiały zostać zmienione na bardziej rygorystyczne. Nadal jednak warto zainteresować się tym programem, ponieważ próg jaki należy osiągnąć jest jak najbardziej do osiągnięcia. 

Rejestracja w programie : LINK

fwwefwef

Program oferuje 3 poziomy członkostwa :

Blue – poziom podstawowy, dostajemy przy rejestracji w programie.
Silver – odpowiednik poziomu Silver w Star Alliance.
Gold – odpowiednik poziomu Gold w Star Alliance.

Dlaczego warto mieć Złoty status w Star Alliance?
Przywileje które obowiązują przy lotach dowolnymi liniami z sojuszu Star Alliance :

  • Priorytetowa odprawa / odbiór bagażu / szybkie przejście przez kontrola bezpieczeństwa na lotnisku,
  • pierwszeństwo wejścia na pokład,
  • dostęp do saloników lounge na całym świecie,
  • dodatkowy nadawany bagaż 20 kg.

 

Wszystkie przywileje w programie:

Miles

Jak widać, większość z przywilejów dotyczy podróży Aegeanem. Od statusu srebrnego otrzymujemy dostęp do lounge Aegana, zniżki na bilety dla osoby towarzyszącej na loty krajowe, dodatkowe mile premiowe za loty Aegeanem, możliwość zakupu i mile itd. Dodatkowo otrzymujemy możliwość Upgrade do klasy biznes na loty Aegeanem po Europie, w przypadku statusu srebrnego na 2 loty, a w przypadku złotego 4 loty.

Jak otrzymać wyższy status?

Kryteria kwalifikacyjne są następujące:

Srebrny status : 12.000 mil w ciągu 12 miesięcy (w tym co najmniej 2 loty Aegeanem lub Olympic Air) lub łącznie 24.000 mil , niezależnie od tego, którymi liniami z sojuszu Star Alliance będziemy latać.
Złoty Status : 24.000 mil w ciągu 12 miesięcy (w tym co najmniej 4 loty Aegeanem i Olympic Air) lub łącznie 48.000 mil , niezależnie od tego, którymi liniami z sojuszu Star Alliance będziemy latać.

Wymogi dotyczące przedłużenia statusu na następny rok:

Srebrny Status : 8000 mil w ciągu 12 miesięcy (w tym co najmniej 2 loty Aegeanem lub Olympic Air) lub łącznie 16.000 mil, niezależnie od tego, którymi liniami z sojuszu Star Alliance będziemy latać.
Złoty Status : 12.000 mil w ciągu 12 miesięcy (w tym co najmniej 4 loty Aegeanem i Olympic Air) lub łącznie 24.000 mil, niezależnie od tego, którymi liniami z sojuszu Star Alliance będziemy latać.

Jak zdobywać mile ?

Mile zbieramy poprzez pokonany dystans liniami należącymi do sojuszu Star Alliance oraz klasy rezerwacji.

Strona z aktualnymi stawkami milowymi za poszczególne klasy lotu.

Najkorzystniej latać między innymi liniami SAS i Ethiopian – 100% mil w większości klas rezerwacyjnych. 

fewfeee

ewfwefef

Jak policzyć ile mil otrzymamy za dany lot ?  

Wybieramy lot Warszawa – Tokio – Warszawa liniami SAS. 

Korzystając z narzędzia ITA MATRIX możemy sprawdzić klasę podróży na danej trasie – w naszym przypadku klasa rezerwacji to „T” – odczytując z tabelki umieszczonej na stronie programu otrzymamy za ten lot 100% mil.

erergegeg

Czyli w naszym przypadku :

Długość lotu w dwie strony wynosi 11648 mile x 100% = 11648 mil. Jednak w związku z tym iż odcinek WAW – CPH ma długość 413 mil – czyli jest mniejszy od „minimum miles” które w tej klasie wynosi 600 mil, musimy doliczyć różnicę czyli 187 mil w 1 stronę. A zatem łącznie za powyższy lot otrzymamy : 11648 mile + 374 mile = 12022 mil. 

Jak widzimy powyżej, za ten 1 lot mamy już status Srebrny w programie jeśli wylecimy do tego przynajmniej 2 loty liniami Aegeanem lub Olympic Air. Łatwo zatem możemy policzyć, iż 3 takie loty i jesteśmy złotym członkiem programu Star Alliance. 

together ++

Jeśli jesteśmy srebrnym lub złotym członkiem programu Aegean możemy założyć konto „together”. Daje ono nam możliwość wspólnego zbierania mil przez członków naszej rodziny i znajomych. Mamy możliwość dodania od 1 do 5 osób do wspólnego konta, w którym to znajdą się wszystkie mile zdobyte przez nich. Członkowie będą zbierać mile statusowe niezależnie na swoje konto. W przypadku gdy założyciel konta zostanie zdegradowany do poziomu podstawowego Blue, konto zostanie automatycznie rozwiązane i wszystkie mile jego uczestników powrócą na indywidualne konta. 

W kolejnym wpisie przedstawię sensowne formy wykorzystania mil w programie Aegean. 

 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Tomek GuniaLukaszMarekMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Super – świetne info. Dziękuję.

Marek
Gość
Marek

Jeżeli miałem konto together++ i na tym koncie drugi z członków osiągnął status silver, to czy mogę rozwiazać to konto i założyć ponownie dwa i włączyć do nich innych członków? Chciałbym mieć teraz dwa konta together++ z 10 osobami z rodziny (2 mają silver). Nie wiem jednak co się stanie jak rozwiążę obecne konto.

Lukasz
Gość
Lukasz

Po jakim czasie mile są kasowane?

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>