Programy Lojalnościowe

Nowe możliwości efektywnego wykorzystania mil w programie Top Bonus

Tomek Gunia

W programie Top Bonus pojawiły się nowe możliwości ciekawego wykorzystania mil – zwłaszcza dla osób, które lubią latać w biznes klasie. Do tej pory nie było można podróżować w tym programie poprzez trzeci region, to się jednak zmieniło. Możemy obecnie za 60 000 mil lecieć w biznes klasie z Europy do USA przez Abu Dhabi liniami Etihad lub za 30 000 mil w klasie ekonomicznej przez Hong Kong liniami Cathay Pacyfic.

Tabela biletów nagród: 

Szukając lotów na trasie Frankfurt – Los Angeles natrafiłem w systemie na taką możliwość: 

Jak widzicie mamy lot przez Abu Dhabi w biznes klasie w cenie lotu Europa – USA. Lot odbywa się poprzez region „Middel East”. Taki lot normalnie powinien kosztować 50 000 + 100 000 = 150 000 mil 🙂 Tego typu tras jest sporo w systemie.

Możemy również lecieć z Europy do Afryki poprzez Abu Dhabi również w cenie bezpośredniego lotu:

Tutaj np. mamy trasę w klasie ekonomicznej liniami Cathay Pacyfic przez Hong Kong do Los Angeles w cenie lotu Europa – USA. Jest też możliwość kupienia tej trasy w klasie biznes za 60 000 mil jednak trzeba znaleźć dostępność miejsc. 

Jak widzicie powyższe promozycje nie są najbardziej bezpośrednimi trasami jakie możemy wyznaczyć pomiędzy tymi punktami. 

Trasa Sydney – Bangkok kosztuje 75 000 mil w Biznes klasie, możemy wybrać trasę przez Abu Dhabi lub Hong Kong. W oby dwóch przypadkach trasa ta powinna kosztować znacznie więcej: 

Tokio – Abu Dhabi – Bangkok w biznes klasie:  

Można również spróbować zadzwonić na ich infolinie – ci z Was którzy już próbowali zapewne wiedzą, że trzeba się wykazać odrobiną cierpliwości. Jednak czasami warto. Za przykład niech posłuży historia mojego znajomego, który chciał kupić lot Londyn – Los Angeles w biznes klasie. Na infolinii powiedziano mu, że niestety nie ma dostępnych miejsc liniami British Airways, ale jest dostępne miejsce liniami Qantas. Zarezerwował trasę Londyn – Sydney ( przez Dubaj ) – Los Angeles również za 60 000 mil! 

Podsumowanie 

Nie jestem na 100% pewien czy to chwilowa zamiana ich polityki, czy ich błąd. Standardowy zapis w ich regulaminie nie uległ zmianie „Award itineraries must be booked on the most direct routing”. Jeśli macie u nich wystarczającą ilość mil warto spróbować do nich zadzwonić i spróbować zarezerwować tego typu trasę. Być może tego typu bumerangów w ich systemie jest więcej. Jeśli komuś z Was uda się coś ciekawego znaleźć będę wdzięczny za informację zwrotną. 


Air Berlin Top Bonus: 
  1. Air Berlin Top Bonus – Opis programu lojalnościowego
  2. Air Berlin Top Bonus – wykorzystanie mil

Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
canadian pharmacymail order pharmaciesTomek GuniaTomaszBartek Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Bartek
Gość
Bartek

Patrząc, jak fatalnie działa obecnie ich strona (o ile można to nazwać”działaniem”), może się okazać, że to jakiś chochlik. Z drugiej strony, skoro na infolinii też są takie możliwości, to kto wie…

tartal
Gość
tartal

strona fatalnie działa ? to wejdź na lot.com

Bartek
Gość
Bartek

być może nie wchodziłeś tam jeszcze wczoraj lub wcześniej – nie można było w ogóle zalogować się na swoje konto. Dziś już można, ale sądząc po wpisach na ich FB, problem trwał przez wiele dni. Nadal jednak nie jest w 100% ok, bo biletu-nagrody zarezerwować się nie da. Nie wiem, czy ze stroną Lotu było (jest) aż tak źle…

Bartek
Gość
Bartek

o, już się jednak bilet-nagrodę da zarezerwować również.

Tomasz
Gość
Tomasz

Czy jest coś tańszego w C niż za 40k mil z tego blędu (wydaje mi się, że to niecelowe)?

mail order pharmacies
Gość

Appreciate it, A good amount of write ups!

canadian pharmacy
Gość

Thanks. A lot of content.

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>