Aktualności i Wydarzenia

Nowe połączenia LOT do USA – Newark oraz Los Angeles

Tomek Gunia

LOT uruchomił dziś oficjalnie sprzedaż biletów na (nowej) trasie Warszawa – Nowy Jork Newark. Nowe połączenie ma oczywiście wiele zalet jednak jest pewna wada – będzie ono wykonywane przez Boeinga 767 linii EuroAtlantic Airways do sierpnia 2017 r. W dniu jutrzejszym LOT ma zapowiedzieć uruchomienie nowej trasy do Los Angeles od kwietnia 2017 r.  

„Samoloty polskiego przewoźnika wystartują w kierunku tego drugiego lotniska Nowego Jorku już 28 kwietnia. Rejsy z Warszawy będą obsługiwane najpierw 4, potem 5 razy w tygodniu. Newark to dla LOT-u czwarte lotnisko w Ameryce Północnej. Połączenia z Warszawy do Newark będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia zostanie dodany rejs także we wtorki.

Newark to jeden z głównych amerykańskich węzłów przesiadkowych w Stanach Zjednoczonych. Dzięki współpracy w ramach Star Alliance możemy zaoferować pasażerom podróżującym z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej wyjątkową ofertę na przeloty do niemal dowolnego miejsca na mapie USA. Newark był do tej pory brakującym ogniwem w naszej siatce połączeń. Dzięki powrotowi na to lotnisko stajemy się atrakcyjnym przewoźnikiem dla wielu pasażerów, którzy do tej pory jeszcze nie korzystali z naszych usług” – dodaje Rafał Milczarski.”

To prawda. Chodzi tutaj o linie United, które mają hub właśnie na Newark. Dzięki temu możemy z jedną przesiadką polecieć do wielu miast w USA, na Karaibach czy do Am. Środkowej, ponadto możemy kupić te trasy z przystępnymi dopłatami do mil Miles and More. 

Newark

Historia lubi się powtarzać i tak jak w 2013 r. tak i teraz nowe połączenie do Nowy Jork Newark przez pierwsze 4 miesiące będzie realizowane wynajętym samolotem Boeing 767-300 EuroAtlantic Airways z dwoma klasami podróży. Najprawdopodobniej samoloty przejdą w zimie retrofit i powinny dysponować już nową klasą biznes w konfiguracji 1-2-1 z „flat seats”. Od sierpnia rejsy realizowane będą samolotem Boeing 787 Dreamliner w pełnej konfiguracji trzech klas podróży – LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy.

Tak mniej więcej prezentuje się aktualnie wnętrze w Boeingach 767-300 linii EuroAtlantic Airways:

boeing767firmyeuroatlantic-1

boeing767_euroatlantic

Samoloty 767 tego przewoźnika przypominają raczej skansen, więc cieszy fakt, że przejdą renowację. 

Dopłaty do mil w Miles and More na nowej trasie: 

34g34gg4

W zasadzie osobom podróżującym z portów regionalnych jest wszystko jedno czy będą miały przesiadkę we Frankfurcie, Warszawie czy Amsterdamie – czynnikiem, który będzie determinował ich wybór linii będzie standard podróży oraz cena. Ciężko obecnie znaleźć gorszy produkt od 767 EuroAtlantic Airways być może nowsze wnętrze będzie lepsze, a z cenami w przypadku lotów LOT-em bywa różnie. 

g34erberber

Dla porównania w tych samych datach lot United kosztuje 1950 PLN w dwie strony. 

h45h54h4

Lufthansa: 

34g3g34g3

Ceny w Biznes klasie nie ma sensu porównywać. 

Wszystko wskazuje na to, że w dniu jutrzejszym LOT oficjalnie zaprezentuje nową trasę która wystartuje od kwietnia 2017 r. do Los Angeles z Warszawy. Trasę ma obsługiwać Boeing 787. Będziemy mieć kolejną możliwość dotarcia do Nowej Zelandii z Warszawy z 1 przesiadką za mile lotnicze w Star Alliance. Jeśli dopłaty będą podobne jak w przypadku pozostałych lotów do USA wówczas za podróż do Nowej Zelandii z Warszawy powinniśmy zapłacić 50 000 mil + 468 PLN

Przypomnę, że za trasę Warszawa – Tokio – Auckland musimy zapłacić 50 000 mil + 550 PLN. 

Aktualizacja: 

Tak jak Arek zauważył w komentarzu – bilety na nowej trasie można już rezerwować za mile z wyjątkowo małymi dopłatami! Za lot Warszawa – Los Angeles w dwie strony musimy zapłacić 60 000 mil + 281 PLN!

32f23f23f2

Dzięki czemu za trasę Warszawa – Los Angeles – Auckland będzie 50 000 mil + 350 PLN! 

Aktualizacja: 

Niestety LOT z jakiś powodów podniósł dopłaty do mil na tej trasie i obecnie wynoszą 803 PLN w dwie strony. 

Lot za gotówkę już nie prezentuje się tak dobrze: 

34g3434g34g

Miejmy nadzieję, że LOT zdecyduje się na promocję cenową tego kierunku w najbliższym czasie. 


Promocja milowa LOT w Miles and More: Azja / USA od 30 000 mil

Miles and More: 

 1. Podstawy.
 2. Stawki milowe w programie.
 3. Zasady dotyczące tras ( Stopovery, Open Jaws ).
 4. Jak uniknąć wysokich opłat paliwowych YQ.
 5. Jak znaleźć i zarezerwować bilet nagrodę.
 6. Efektywne wykorzystanie mil na loty z Europy.
 7. Efektywne wykorzystanie mil na loty poza Europą.
 8. ANA – 11 przykładów na to, dlaczego warto latać tymi liniami za mile.
 9. Eurowings – kolejny sposób na unikanie wysokich opłat w programie Miles & More.
 10. 5 tras Dookoła Świata za mile Miles & More
 11. Miles and More – nowe trasy z małymi dopłatami do mil
 12. Lufthansa Miles and More – podniesienie klasy podróży za mile

Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Nowe połączenia LOT do USA – Newark oraz Los Angeles"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Piotr
Gość

Najmocniej przepraszam być może za naiwne pytanie , ale jak można złożyć lot do AKL za 50000 mil i 550 zł dopłaty ? Chodzi o 3 regiony ? OW ?

Arek
Gość

Mozna juz rezwerwowac bilety za mile, biznes 105 000 mil plus 385 zł dopłat. o zesz !!!! rewelacja

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>