Aktualności i Wydarzenia

Nowy kanał dystrybucji biletów lotniczych Lufthansy – Airbnb

Tomek Gunia

Lufthansa jako pierwszy przewoźnik lotniczy zdecydował się uruchomić sprzedaż biletów lotniczych poprzez serwis Airbnb. Mamy możliwość zakupu biletu na trasie Frankfurt – Nowy Jork w klasie Premium Economy za 3142 PLN w dwie strony. Czy to dobra propozycja? 

LINK do Oferty: Airbnb

Warunki rezerwacji biletu: 

  • Bilety możemy zarezerwować w terminie 23.08.2016 – 15.12.2016 r. 
  • Minimalny czas pobytu: 4 dni. 
  • Maksymalny czas pobytu: miesiąc. 
  • 2 sztuki bagażu głównego w cenie. 
  • Brak możliwości anulowania biletu. 

Aby zarezerwować lot musimy wybrać pobyt na 1 noc w serwisie Airbnb

Standardowo lot na tej trasie kosztuje 4143 PLN

biletów lotniczych

Dla porównania z Warszawy do Nowego Jorku lot w tej samej klasie kosztuje praktycznie tyle samo co bezpośredni z Frankfurtu czyli 4157 PLN. 

biletów lotniczych

Klasa premium economy prezentuje się mniej więcej tak: 

Podsumowanie. 

Czy to dobra oferta zakupu biletów lotniczych poprzez serwis Airbnb ? Cenowo, biorąc pod uwagę dolot do Frankfurtu wyjdzie podobnie jak lot zakupiony z Warszawy w tej klasie. Dodatkowo, nie wiem na ten moment jak będzie wyglądać sprawa mil za ten lot. Na pewno duży plus dla Lufthansy za przecieranie szlaków i szukanie nowych kanałów dystrybucji. Zobaczymy czy inne linie również zdecydują się na podobny krok. 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>