Programy Lojalnościowe

Podróż za Milion Punktów lojalnościowych!

Tomek Gunia

Na blogu opisywałem już różne podróże czytelników. Jednak tą, którą udało nam się wspólnie z Chrisem i Agnieszką przygotować dla nich przebija wszystkie dotychczasowe pod każdym względem. Na tą podróż wydali oni łącznie 1 300 000 punktów oraz mil z wielu programów lojalnościowych. Dużo? Zobaczcie ile zaoszczędzili. 

Pomysł i założenia. 

Chris i Agnieszka początkowo planowali odwiedzić Dubaj i Indie, mając na to 2 miesiące czasu. Dzięki temu są oni elastyczni pod względem terminów. Z czasem jeszcze pojawił się pomysł na Japonię. Do dyspozycji mieliśmy bardzo dużo mil zgromadzonych w kilku programach lojalnościowych, dzięki czemu opcji na ich wydanie było wiele. Chrisa interesowały dodatkowo przeloty w klasach premium. Idąc tym tropem i możliwościami jakie mamy w programie Miles and More doszliśmy do wniosku, iż warto dodać do tej podróży Brazylię. I w ten oto sposób wyklarował się szkielet podróży: Polska – Indie – Dubaj – Japonia – Brazylia – Polska. 

Dolot do Indii zakupiliśmy podróż za mile zgromadzone w American Airlines przed dewaluacją. Wybór padł na Pierwszą klasę Qatar Airways z Paryża. Alternatywą był lot z Londynu liniami Etihad Airways – jednak nie udało się znaleźć w tych terminach dostępnych miejsc w pierwszej klasie Airbusem A380. 

Wszystkie loty w Indiach były zakupione za gotówkę, głównie ze względu na dość duże dopłaty do mil jakie ma Air India w programie Miles and More. 

Z Indii do Dubaju nie było dużo alternatyw – za mile Avios Qatar Airways w klasie ekonomicznej. Z Dubaju do Tokio wybór był dość prosty – Cathay Pacific w klasie ekonomicznej również za mile Avios. Lot z Osaki na Okinawę JALem również w klasie ekonomicznej był kupiony także za mile Avios. Wszystkie wymienione tutaj trasy miały dość małe dopłaty do mil. 

Na tym etapie planowania tej podróży zapadła decyzja, że nie opłaca się wracać do Europy za 105 000 mil w pierwszej klasie Lufthansy, skoro za 145 000 można dolecieć do Brazylii. Dopłaty do tego lotu były praktycznie identyczne – bez względu na to czy wysiądziemy w Warszawie czy w Sao Paulo. 

Loty po Brazylii kupili oni za gotówkę, jedynie powróz z wodospadu Iguazu do Sao Paulo był opłacony za Avios. 

Jeśli chodzi o powrót z Brazylii do Polski tutaj do wyboru był Singapore Airlines w Biznes klasie oraz Lufthansa w Pierwszej klasie. Jak nie trudno się domyśleć – wybór padł na tego drugiego przewoźnika. I w ten oto sposób zaliczą oni 3 dalekie loty Pierwszą klasą Lufthansy. 

Loty: 
Podróż

Trasa liczy łącznie 33 loty o długości 44 000 mil. 

Poniżej Chris przygotował dla nas bardzo szczegółowy plan z rozpiską kosztów jakie poniósł. Wszystkie stawki milowe jak i dopłaty są liczone łącznie dla 2 os.  

pobrane (6)

Podsumowując na loty dla 2 osób wydali oni łącznie: 

  • 596 000 mil Miles and More, 
  • 120 000 mil AAdvantage, 
  • 79 000 Avios, 
  • na dopłaty do mil wydał 5018 PLN
  • na normalne bilety 2960 PLN. 
Hotele: 

W przypadku hoteli Chris wykorzystał różne sposoby by na nich zaoszczędzić. Były to między innymi: BRG – czyli gwarancji niższej ceny, punkty w programach lojalnościowych, skorzystanie z promocji cenowych w sieciach hoteli oraz vouchery na darmowe noce. 

g3g434g34g34g h45h5h55dddd

Na hotele dla 2 osób wydali oni łącznie: 

  • 485 000 punktów IHG, 
  • 45 000 punków HHonors, 
  • oraz 6787 PLN. 

Jak widać na zestawieniu mamy przegląd kilku sieci hotelowych wykorzystanych w tej podróży. Większość hoteli to hotele 4* i 5*, których cena bez użycia punktów jest znacząca. Ceny w rubryce „koszty normalne” dotyczą noclegów w konkretnej dacie i mogą się różnić w zależności od pory roku. 

Podsumowanie. 

Wszystkie cyfry w powyższych tabelkach robią spore wrażenie. Nie każdy z nas może sobie pozwolić na tyle urlopu oraz taki stan konta milowego jak Chris. Jednak daję te zestawienia z myślą o osobach które planują swoje podróży – może coś ciekawego wpadnie Wam w oko. Pisanie ile zaoszczędzili oni pieniędzy dzięki wykorzystaniu punktów lojalnościowych na moim blogu może wydawać się Wam tendencyjne, ale będę to zawsze podkreślał, ponieważ to właściwie pokazuje ich potencjał. W przypadku tej konkretnej podróży uzbierała się kwota 260 078 PLN zaoszczędzonych pieniędzy  🙂  Po powrocie Chris obiecał również podesłać „małą” fotorelację z lotów oraz hoteli. Na podróż „marzenie” Chris wydał łącznie 1 305 000 punktów lojalnościowych ! Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć udanej podróży ! 


Możliwości na realizację takiej podróży z taką ilością mil i punktów jest cała masa. Jeśli macie jakieś ciekawe alternatywne rozwiązania dajcie znać w komentarzach – być może komuś się przyda. 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Tomek GuniaTomekAndy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Andy
Gość
Andy

Co to za tabela, w której pkt ZERO koszty ZERO, to przepraszam za co ten pobyt? (np. Paryż w lipcu)

Tomek
Gość
Tomek

Fajne wakacje:) po studenckich kosztach 5,6gr/km.
Taxy w LH opłacone milami z racji rezydentury poza PL rozumiem?

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>