Programy Lojalnościowe

Qatar Airways Privilege Club – efektywne wykorzystanie mil

Tomek Gunia
Qatar Airways Privilege Club:
 1. Opis programu lojalnościowego. 
 2. Wykorzystanie mil. 

Mile zgromadzone w programie linii Qatar Airways możemy wymienić na loty takimi liniami jak:

 • QATAR AIRWAYS
 • AIR BERLIN
 • AMERICAN AIRLINES
 • BRITISH AIRWAYS
 • CATHAY PACIFIC
 • FINNAIR
 • IBERIA
 • JAPAN AIRLINES
 • LAN AIRLINES
 • MALAYSIAN AIRLINES
 • QANTAS
 • ROYAL JORDANIAN
 • S7 AIRLINES
 • SRILANKAN AIRLINES
 • TAM Airlines
 • ASIANA od 1 stycznia 2017 r. 
 • GOL
 • MEA
 • ROYAL AIR MAROC

Podstawowe zasady korzystania z mil w programie Qatar Airways Privilege Club: 

 1. Można łączyć przewoźników, jeśli jeden operator to Qatar Airways (QR), a drugi to inna linia. Łączenie np. Qantasa i Cathay Pacyfic nie jest dozwolone, chyba, ze na dwóch osobnych biletach.
 2. Na jednym bilecie mogą być 4 segmenty lotu w przypadku linii partnerskich i maksymalnie do 16 segmentów lotu liniami QR. 
 3. W przypadku biletów QR możemy je kupić za Qmiles + Cash. Musimy posiadać na swoim koncie minimum 50% mil potrzebnych na zakup danej trasy. Wykorzystanie mil w ten sposób w liniach partnerskich nie jest możliwe. 
 4. Możemy mieszać klasy podróży na 1 bilecie. 
 5. Jeśli nasz lot Qatar Airways który zakupiliśmy za mile zostanie odwołany lub przełożony zostaniemy bezpłatnie przebookowani na kolejny tymi samymi liniami. W przypadku linii partnerskich zostaniemy bezpłatnie prze bookowani na kolejny dostępny lot dowolnymi liniami. 

Opłaty: 

Linie Qatar pobierają dodatkową opłatę za rezerwację telefoniczną biletu (w przypadku gdy chcemy to zrobić na mniej niż 7-3h przed lotem),  jak również za anulację lub zmianę biletu zakupionego – zależna jest ona od statusu członkostwa oraz czasu wykonania jej przed lotem. Jeśli zdecydujemy się na anulowanie biletu na co najmniej 3 godziny przed odlotem wówczas mile są zwracane na nasze konto, jeśli są one wciąż w okresie ważności jak również otrzymamy zwrot dopłat do mil. 

Qatar Airways

Podniesienie klasy podróży: 

 • Mamy możliwość poniesienie klasy podróży za mile tylko w przypadku lotów liniami Qatar Airways (bilet musi się zaczynać od cyfr 157).
 • Nie ma możliwości podniesienia klasy podróży do pierwszej na trasie Londyn – Doha – Londyn wykonywanej samolotem Airbus A380.
 • Nie możemy podnieść klasy podróży dzieciom które nie ukończyły 2 lat. 
 • Nie możemy podnieść klasy podróży jeśli posiadamy zakupiony bilet w klasie ekonomicznej T, O, W.
 • Upgrade za mile możemy zrobić na lotnisku podczas check in. 

W celu obliczenia ile mil potrzebujemy na podniesienie klasy podróży powinniśmy skorzystać z kalkulatora: LINK

Qatar Airways

Jak widzimy kalkulator pokazuje 2 stawki w przypadku chęci podniesienia klasy podróży z ekonomicznej do biznes – uzależnione są one od posiadanej przez nas klasy biletu. Dodatkowo pokazuje on, że możemy ponieść bilet do klasy pierwszej – co w przypadku trasy Warszawa – Doha jest technicznie niemożliwe, ponieważ lata na niej dwu – klasowy Airbus A330. 

Zdecydowanie Upgrade do F ma sens w przypadku lotów Airbusem A380 – wówczas odczujemy różnicę pomiędzy klasą Biznes a Pierwszą. W przypadku innych samolotów – szkoda mil. W tej chwili A380 lata na trasach Doha – Bangkok, Londyn, Sydney, Kanton oraz Paryż. 

Za podwyższenie klasy podróży z biznes do pierwszej na trasie Doha – Sydney potrzeba 50 000 mil lub 35 Qcredits: 

34g34g3gg

Wykorzystanie mil na loty: 

Ilość mil jaka jest potrzebna na daną trasę uzależniona jest od długości lotu. Możemy sprawdzić wymaganą ilość mil w kalkulatorze na stronie Qatar Airways: LINK. Tabela przedstawia stawki milowe z podziałem na klasy podróży dla lotów liniami Qatar Airways oraz partnerów: 

76j7jjjj

Bilet możemy zarezerwować poprzez stronę Qatar: 

 • Rezerwacja biletu za mile lub podniesienie klasy podróży w liniach Qatar Airwys: LINK
 • Rezerwacja biletu za mile w liniach partnerskich: LINK

Lub na polskiej infolinii +48 71 756 4055. Do 7 dni przed lotem za darmo. 

Największą zaletą programu Privilege Club jest brak opłaty paliwowej w przypadku lotów Qatar Airways. Dopłaty do mil możemy sprawdzić sobie np. w ITA Matrix. Aby je obliczyć w przypadku linii QR należy od ceny biletu należy odjąć warość „Fare” oraz „QR YQ surcharge” i YR – jeśli jest.

 • Qatar Airways Warszawa – Doha – Sydney w Biznes klasie 90 000 mil +166,46 PLN! 

Qatar-Airways-Airbus-A380-First-Class-Business-Class-Lounge

 • Qatar Airways Doha – Sydney w Pierwszej klasie 90 000 mil + 145 PLN

g4g34g34g

 • Qatar Airways Paryż – Doha w Pierwszej klasie (Airbus A380) 64 500 mil + 424 PLN / 43 000 mil w biznes klasie / 

Qatar-Airways-A380-First-Class

 • Cathay Pacyfic (CX) Mediolan – Hong Kong 120 000 mil w biznes klasie + 109 PLN. Linie te mają bardzo małe dopłaty do mil na wszystkich swoich lotach. 

g34g4gg

 • Qantas Sydney – Numea (Nowa Kaledonia) 20 000 mil + 240 PLN w klasie ekonomicznej. Tak jak w przypadku CX, linie mają bardzo małe dopłaty do mil. 

h5h545h45h

Linie które mają również małe dopłaty do mil to: Malaysia Airlines, LAN, JAPAN AIRLINES. Przy wylotach z Brazylii linie takie jak British Airways oraz American Airlines mają również bardzo małe dopłaty. Miastami z których warto rozczytać podróż są również Manila oraz Hong Kong. 

Jak szukać dostępnych biletów nagród: 

Występują różnice pomiędzy dostępnością na stronie linii Qatar a infolinią. W przypadku lotów, których nie możemy kupić online możemy się posłużyć stroną programu British Airways Avios: LINKOczywiście mogą występować różnice pomiędzy dostępnością na stronie BA a w Qatar – wyniki należy traktować orientacyjnie. 

Polecam Award Finder – narzędzie do szukania biletów za mile – przyspiesza szukanie dostępnych biletów. 

Porównanie z innymi programami: 

Jeśli chodzi o stawki milowe nie jest najgorzej – zwłaszcza w przypadku klas premium. Poniżej przygotowałem krótkie porównanie stawek milowych z kilku programów z One World. 

 • Warszawa – Sydney w Biznes Klasie 
Program lojalnościowyIlość mil Dopłata
Privilege Club90 000 mil166,46 PLN
AAdvantage85 000 mil 166,46 PLN
Avios18 7500 mil1217 PLN
 • Doha – Sydney w Pierwszej klasie 
Program lojalnościowyIlość mil Dopłata
Privilege Club90 000 mil145 PLN
AAdvantage100 000 mil145 PLN
Avios200 000 mil678 PLN
 • Warszawa – Bangkok w klasie ekonomicznej (liniami Qatar)
Program lojalnościowyIlość mil Dopłata
Privilege Club37 500 mil68 PLN
AAdvantage35 000 mil100 PLN
Avios32 500 mil582 PLN

Zakup mil

Możemy kupić brakujące mile jeśli zgromadziliśmy na naszym koncie co najmniej 3000 mil za loty. W ciągu roku możemy kupić maksymalnie 60 000 mil. Standardowa cena mil jest uzależniona od ilości którą chcemy nabyć i wynosi od 0,013$ / mile do 0,0,15$ / mile. Systematycznie organizowane są promocje w których możemy kupić mile z dodatkowym rabatem. 

Podsumowanie

Warto jeszcze wspomnieć o promocji „easy deals” w której możemy kupić wybrane loty nawet za 50% normalnej stawki milowej. Całość składa się na całkiem przyjemny program lojalnościowy. Zasady może nie są wyjątkowo jasne i proste – jednak w porównaniu z Air Berlin jest o niebo lepiej. Program wydaje się idealny dla osób podróżujących w biznes klasie – sporo mil otrzymujemy za loty i możemy je wykorzystać np. na podniesienie klasy podróży do pierwszej. Choć tutaj warto się zastanowić czy akurat opłaca się wydawać mile w ten sposób – za niewiele więcej mamy nowy bilet za mile. Na tle innych programów stawki milowe prezentują się również nie najgorzej. A jeśli możemy zdobyć u nich status Gold i od czasu do czasu podróżujemy z rodziną wówczas prezentuje się on zdecydowanie lepiej od programu British Airways. 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
WIESŁAWTomek GuniaBartekTomek GuniaJan Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Michal
Gość
Michal

A oplaca sie na Warszawi-Doha w economy? Ile to byloby mil + podatkow?

Paweł
Gość
Paweł

Pomysł dla pasażerów, którzy rzadziej korzystają z usług Qatar Airways. Punkciki są przeliczane na katarski riale. W prawie każdym sklepie na lotnisku w Doha można nimi zapłacić – pamiątki, zabawki, artykuły spożywcze czy inne drobiazgi. Prawie każde połączenie typowego polskiego pasażera tymi liniami łączy się z krótszym lub dłuższym pobytem na tym lotnisku, czemu więc nie wydać punkcików Privilege Club. Ja przynajmniej tak zrobiłem z punktami wygasającymi 31 grudnia 2016.

Jan
Gość
Jan

Czy można naliczyć mile po odbytym locie?

Bartek
Gość
Bartek

Cześć, szukam na stronie programu biletu na lot oneway WAW-SYD w C i jedyne, co widzę to stawka 180000 mil. Takiej za 90000 nie znajduję. Czy to możliwe, że od ub. roku, gdy pisałeś powyższy artykuł doszło do tak dużej dewaluacji? A może chodzi o to, że bilety nagrody można u nich kupić w różnych „taryfach” milowych – restrykcyjnej (wtedy 90000) albo elastycznej (wtedy 180000)? Mam nadzieję, że to ta druga opcja, choć i tak nagrody za 90k na tej trasie nie widzę 🙁

WIESŁAW
Gość

WITAM. Ile potrzeba mil na lot z W-wy do Dubaju

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>