Relacje

Relacja: Air China business lounge w Szanghaju

Autor: Jakub

Patrząc po częstotliwości słyszanego języka polskiego na lotach wszelakimi liniami do Szanghaju, można pokusić się o stwierdzenie, że to dość popularna dla rodaków destynacja. Wylatujący stamtąd podróżujący liniami z aliansu Star Alliance (czyli Lufthansa, ale także Air China czy United) nie mają zbyt szerokiego wyboru jeśli chodzi o saloniki – do dyspozycji są wyłącznie saloniki biznesowy i pierwszej klasy Air China. Skupmy się na tym pierwszym.

O tym lounge’u czytałem w internecie jeszcze przed pierwszą wizytą i trudno było mi znaleźć pozytywne opinie. Często zjechane jest wszystko – od jedzenia po wystrój wnętrz. Czy jest aż tak źle?

Na początek wyzwanie stanowi trafienie do saloniku, ponieważ na lotnisku te oznaczone są wyłącznie numerami (wydającymi się bardzo przypadkowymi) i opisane jako „first class lounge”, chociaż nie jest to prawdą. Zakładam jednak tutaj jakiś lokalny akcent, nie do końca dla mnie czytelny.

Air China

Lounge znajduje się piętro nad terminalem, gdzie dojdziemy mijając po drodze jeszcze kilka knajpek.

Air China

Air China

Air China

Gdy dojdziemy wreszcie do saloniku, po okazaniu karty pokładowej jesteśmy kierowani na lewo do części dla klasy pierwszej lub prawo – biznesowej.

Salon składa się z dwóch pięter. Na dole uświadczymy sporo fotelów do siedzenia oraz bar.
Air China

Air China

Air China

Główna część, wraz z bufetem, znajduje się jednak na wielokrotnie większym piętrze.

Tam przy oknach znajdziemy kolejne rzędy foteli, zaś pośrodku także zapewniające nieco więcej prywatności stoliki z 3 krzesłami o większych oparciach.

Air China

Air China

Air China

Air China

Idąc kawałek dalej możemy znaleźć salę telewizyjną, która najczęściej z tego co się zorientowałem służy jednak za sypialnię.

Air China

W rogu sali znajdziemy także 4 fotele do masażu (czy tylko ja się zastanawiam nad higieną w przypadku tego typu urządzeń?).

Air China

Z tyłu lounge’u znajduje się niewielkie centrum biznesowe oraz drukarka, za którymi zaś ustawiono w niewielkim pomieszczeniu jeszcze jeden rząd foteli z minibarkiem.

Air China

Air China

Air China

W centralnej części salonu znajduje się bufet z jedzeniem oraz napojami.

Do jedzenia dostępne jest kilka dań kuchni ciepłej, pieczywo, sushi, desery, sałatki czy jakieś trudniej identyfikowalne lokalne specjały.

Air China

Air China

Air China

Air China

Air China

Air China

Air China

Air China

Air China

Spędziwszy w tym saloniku już kilka (jeśli nie kilkanaście) wizyt mogę powiedzieć, że jedzenie jest… średnie. Szczególnie desery i inne rzeczy na zimno raczej nie zachwycają. W ramach „bezpiecznej” kuchni ciepłej można zjeść smażony ryż czy makaron, niemniej akurat w tym przypadku preferuję bardziej posiłek w samolocie.

Wybór napojów nie jest na górze jakoś specjalnie rozbudowany – w kilku miejscach postawione są lodówki z wodą oraz napojami gazowanymi, można napić się też soków, kawy i herbaty. 

Air China

Air China

Air China

Znalazło się także miejsce na dwa stanowiska z winem, ale te nie należą do najsmaczniejszych.

Air China

Pod tym względem większy wybór alkoholu znaleźć można na dole, chociaż i tam w porównaniu do innych saloników szału nie ma.

WiFi działa różnie, niestety czasami (zakładam, że z powodu dużej ilości osób) jest praktycznie nieużywalne. 

W lounge’u znajdują się także prysznice, których zdjęcia niestety nie mam, ale te są akurat czyste i zadbane.

PODSUMOWANIE

Lounge linii Air China to chociaż w wystroju całkiem przyjemne, to jednak nieszczególnie warte wizyty miejsce. Pewnie, lepiej zaczekać tam przy darmowej puszce ginger niż płacić za to samo w terminalu, ale częste przeładowanie i hałas, kiepski internet oraz średnie jedzenie nie przyspieszają bicia serca.


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>