Relacje

Relacja: Business Executive Lounge Ławica Poznań

Avatar
Autor: Jakub

Pamiętam, gdy jeszcze kilka lat temu Executive Lounge Ławica Poznań był wydzieloną aluminiowymi ściankami strefą głównej poczekalni za bramkami bezpieczeństwa, gdzie całkowicie losowo stawiano kilka napojów oraz przekąsek, a wystrój przywodził na myśl filmy Barei. Wiele się zmieniło. 

Od stycznia 2014 korzystać można z całkowicie nowego salonu Executive Lounge Ławica Poznań, który mieści się po prawej stronie za kontrolą bezpieczeństwa, zaraz przy budkach kontroli paszportowej do bramek poza strefą Schengen.

Executive Lounge Ławica Poznań

Executive Lounge Ławica Poznań

Każdy, kto choć raz leciał z Poznania doskonale wie jak bardzo ‚lokalne’ jest słowem-kluczem opisującym Ławicę. I pośród wielu jego minusów wyłania się jeden oszlifowany diament, który robi ogromne wrażenie – salon Business Executive Lounge.

Salonik prowadzony jest przez samo lotnisko, więc wstęp do niego mają nie tylko posiadacze złotych statusów w Star Alliance (choć to oczywiście też, inne alianse zaś nie latają z Poznania), ale także posiadacze kart Priority Pass, Diners Club, DragonPass, Airport Angel, pasażerowie SAS Plus, a także wszyscy inni za opłatą 50zł (zniżka do 35zł dla parkujących pojazdy przy lotnisku).

Pomimo szerokiego dostępu, lounge z reguły świeci pustkami, a znalezienie miejsca do siedzenia nie stanowi nigdy problemu. A to dzięki bardzo przyzwoitemu rozmiarowi jak na tak niewielki port.

Executive Lounge Ławica Poznań

Executive Lounge Ławica Poznań

Po wejściu obsługa musi nas zarejestrować, a salon rozciąga się na lewo. Od razu po prawej stronie znajdują się wyższe fotele do pracy, a także prasa do poczytania.

Executive Lounge Ławica Poznań

W dalszej części pomieszczenie się rozszerza ze sporą ilością wygodnych kanap oraz foteli. Te ustawione są w różnych konfiguracjach i oddzielone słupami czy zielenią, co pozytywnie wpływa na prywatność. Niezależnie, czy podróżujemy sami czy w większej grupie – zawsze znajdziemy odpowiedni dla siebie stolik. Koło kanap ustawione są też 2 telewizory, choć często nie są one włączane.

Executive Lounge Ławica Poznań

Executive Lounge Ławica Poznań

Executive Lounge Ławica Poznań

Na środku pomieszczenia znajduje się wyspa z przekąskami oraz napojami. Sporo rodzajów ciastek, cukierów i chipsów znaleźć można zawsze, czasami brakuje tylko całkiem smacznych bułek. Po poproszeniu obsługi nie ma jednak problemu, aby zostały doniesione.

Executive Lounge Ławica Poznań

Executive Lounge Ławica Poznań

Do picia do wyboru są wody, soki, napoje gazowane oraz herbata i kawa. Maszyna do tej ostatniej znajduje się pod ścianą i robi całkiem niezłe cappuccino. Poza tym zawsze znajdziemy sekcję alkoholową z kilkoma rodzajami wina, piwami, whisky, wódką i tak dalej. Ponownie, wybór robi wrażenie.

Executive Lounge Ławica Poznań

Executive Lounge Ławica Poznań

Executive Lounge Ławica Poznań

Na samym końcu Executive Lounge Ławica Poznań znajdują się toalety, zawsze utrzymane w nienagannej czystości. Nie ma w lounge’u pryszniców, ale zważywszy, że najdłuższe trasy z POZ trwają maksymalnie 3-4 godziny, to nie stanowi to raczej problemu.

Executive Lounge Ławica Poznań

PODSUMOWANIE

Executive Lounge Ławica Poznań to bardzo przyjemne miejsce do oczekiwania na wylot. Nie oferuje może takiej jakości, żeby specjalnie przybywać na lotnisko wcześniej aby się delektować pobytem tam, ale stanowi zdecydowanie jasny punkt na mapie Ławicy.

Nie zapłaciłbym 50 zł za wstęp, ale jeśli ktoś przed odlotem musi sobie ‚dziubnąć’, to patrząc na ceny napojów w barach na lotnisku – zależnie od spożytej ilości – może być to opłacalne.


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Poznań Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Poznań
Gość

butelka z grantsem juz napoczeta hehe

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>