Relacje

Relacja: Crowne Plaza Changi Airport w Singapurze

Avatar
Autor: Jakub

Wylot z Singapuru miałem w godzinach wczesnoporannych, więc na ostatnią noc przeniosłem się z W Singapore do hotelu zlokalizowanego przy lotnisku. Poza tymi znajdującymi się w samym terminalu, najwygodniej położony jest Crowne Plaza Changi Airport, który od terminali dzieli trzyminutowy spacer. Hotel należący do sieci IHG kosztował niespełna 200USD za noc.

Ze względu na odbywające się roboty przy lotnisku, po dotarciu na terminal miałem nieco utrudnione przejście do samego hotelu. Trzeba było przejść częściowo po ulicy, ale na szczęście odległość była tak niewielka, że już po kilku minutach znalazłem się w całkiem przyjemnie zorganizowanym lobby.

Crowne Plaza Changi Airport

DSCN0852

Check-in zajął dosłownie chwilę, a ze względu na późną godzinę przyjazdu i cały dzień pracy za sobą, chciałem jak najszybciej znaleźć się w pokoju i odpocząć przed dalszą podróżą. Nie zdążyłem nawet zrealizować kuponu na darmowy drink, który otrzymałem w ramach prezentu. Miłym smaczkiem było wykorzystanie całorocznie świetnej pogody i pozostawienie korytarzy hotelowych otwartych, spoglądających na pięknie zazieleniony dziedziniec.

DSCN0857

DSCN0858

Po wejściu do pokoju, po prawej stronie znajdował się barek, po lewej zaś przeszklona łazienka. W niej prysznic, wanna, toaleta, pojedynczy zlew oraz zestaw kosmetyków i woda. Z zewnątrz pomieszczenie było oklejone kwiecistymi wzorami, zaś całość można było zasłonić, aby zdobyć nieco prywatności w czasie kąpieli.

Crowne Plaza Changi Airport

Crowne Plaza Changi Airport

Crowne Plaza Changi Airport

DSCN0881

DSCN0884

Crowne Plaza Changi Airport

Za łazienką, w pokoju, stało podwójne łóżko, przed którym postawiono wygodną kanapę.

Crowne Plaza Changi Airport

Po prawej stronie zaś na długości ściany podwieszono ławę, nad którą znajdował się telewizor, a przy oknie biurko. 

Crowne Plaza Changi Airport

W stronę wejścia, ława „chowała się” w ścianie, tworząc szafę.

Crowne Plaza Changi Airport

Wyposażenie barku zarówno z kawą i herbatą, jak i lodówki było raczej standardowe. 

Crowne Plaza Changi Airport

Crowne Plaza Changi Airport

Pod ławą znalazłem jeszcze wzmacniacz, ale nie jestem do dziś pewien do czego służył.

DSCN0875

Następnego dnia z rana spieszyłem się na samolot, także nie skorzystałem z choćby hotelowego basenu dla gości. 

Podsumowanie

Co mnie niezwykle urzekło, to totalne przeciwieństwo opisanego niedawno W Singapore, czyli postawienie na jak największą praktyczność pomieszczenia. Na niewielkiej przestrzeni udało się zmieścić wszystko, co było niezbędne zarówno do pracy jak i wypoczynku.

Crowne Plaza Changi Airport to zdecydowanie więcej niż wymaga się od hotelu przesiadkowego, na dodatek w całkiem przystępnej cenie, więc z czystym sumieniem polecić go mogę wszystkim podróżującym.


Pozostałe raporty: 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>