Relacje

Relacja: Emirates klasa ekonomiczna Warszawa – Dubaj

Autor: Jakub

Na trasie z Warszawy do Dubaju Emirates leciałem już pewnie z tuzin razy, natomiast nie należy ona do moich ulubionych najczęściej ze względu na współpasażerów. Jeśli słyszeliście o lub sami lecieliście czarterami do miejscowości wypoczynkowych z nietrzeźwymi rodakami, to wiecie o czym mówię.

Linie: Emirates
Lot: EK180
Trasa: WAW – DXB
Miejsce: 27D
Klasa: Y (ekonomiczna)
Data: 6 marzec 2016
Czas planowy: 13:25 – 19:55 GST

dscn1370

Boarding rozpoczął się 10 minut po czasie, natomiast do godziny 13 wszyscy zdążyli już wejść na pokład. Chwilę po 13 kapitan powitał nas przez PA informując o czasie lotu 5 godzin i 20 minut.

dscn1374

dscn1376

dscn1377

Kabina samolotu nawet w klasie ekonomicznej była bardzo zadbana i czysta, a układ foteli to 3-4-3. Wybrałem miejsce D, znajdujące się od strony przejścia w środkowym rzędzie.

dscn1380

Na fotelu znajdywały się słuchawki (z których nie korzystałem), poduszka oraz koc. Miejsce na nogi w klasie ekonomicznej w Emirates jest doskonałe, bez problemu można usiąść bez obijania się kolanami o fotel przed nami.

dscn1381

dscn1382

System rozrywki pokładowej to kolejny ogromny plus Emirates, który nie tylko posiada ogromny ekran dotykowy, na dodatek fantastycznie szybko reagujący na dotyk, ale także przeogromny (ponad 500!) wybór filmów oraz seriali. Obsługiwać go można, jak wspomniałem wyżej, dotykowo lub też za pomocą pilota, który także posiada dodatkowy, całkiem sporej wielkości ekran.

dscn1383

dscn1413

dscn1385

Emirates

Po lewej stronie ekranu znajduje się jeszcze złącze USB, a po prawej kontakt – wszystkie gadżety i komputery możemy więc ładować do woli. 

dscn1407

Przed odlotem nawet pasażerom klasy ekonomicznej podane zostały mokre ręczniki oraz menu.

Emirates

Emirates

Odjechaliśmy od bramki o 13:23, żeby o 13:36 wystartować. Pasy bezpieczeństwa można było rozpiąć już po 6 minutach od startu, a o 14:15 podano napoje i rozpoczęto serwis.

Jeszcze przed nim udało mi się szybko czmychnąć do świetnie wyposażonej toalety.

dscn1394

dscn1395

dscn1396

W klasie ekonomicznej w Emirates na trasie z Warszawy spotkać można w większości polską załogę i nie inaczej było tym razem – Anna była super miła i chociaż nie miała już do wyboru łososia na wózku, to obiecała zobaczyć, czy będzie go w stanie dla mnie zdobyć (ekhm, nie udało się…)

Zdecydowałem się więc ostatecznie na kurczaka, który był jak najbardziej zjadliwy.

Emirates

dscn1398

dscn1399

Chwilę po 15 posprzątano stoły, a po kolejnej godzinie przyniesiono lody, na które jednak niestety zaspałem.

Zero turbulencji, zjadliwe jedzenie, dużo miejsca na nogi i interesujące IFE – wydaje się, że wszystko ok. Ale niestety, współpasażerowie potrafią mocno to pozytywne wrażenie zepsuć. Godzinę przed lądowaniem poszedłem sprawdzić ponownie toalety – jedna kompletnie zapchana papierami, brudna i śmierdząca. Po otwarciu drzwi do drugiej… Ujrzałem średnio trzeźwą (na oko) kobietę ze spuszczonymi spodniami… (tak, drzwi zostawiła otwarte).

Przy czym to nie pierwszy ani drugi taki przykład na tej trasie. Już wcześniej spotkałem się z rasistowskimi komentarzami pijanych rodaków i innymi przyjemnościami. Wstyd, ale wygląda, że jest to przypadłość tras w dużej mierze turystycznych.

Po 3 oblotach dookoła lotniska w Dubaju podeszliśmy do lądowania, żeby dokładnie o 22:04 znaleźć się na ziemi.

PODSUMOWANIE

Emirates posiada świetnej klasy produkt klasy ekonomicznej, zarówno pod względem cateringu jak i, szczególnie, foteli. Całkowicie nie jest winą linii lotniczych zachowanie współpasażerów, a trzeba stwierdzić, że i tak obsługa robi co może, aby zapanować nad spokojem na pokładzie. 

W klasie ekonomicznej lecąc z Polski na nic lepszego prawdopodobnie nie traficie (jest Qatar którym nie leciałem, natomiast trudno mi uwierzyć aby ich A330 był lepiej wyposażony niż 777 EK).


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
przemekJakub Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
przemek
Gość
przemek

Coraz częściej czytam na różnych forach że coraz słabszy jest ten produkt w economy w EK . Czy też takie masz obserwację ?

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>