Relacje

Relacja: Lounge Fantazja na lotnisku Chopina w Warszawie

Autor: Jakub

Kolejną podróż rozpoczynam w Warszawie, tym razem liniami z sojuszu OneWorld. Pierwsze loty są na pokładzie Finnaira, w związku z czym przed odlotem odwiedziłem niedawno otwarty lounge Fantazja, znajdujący się w nowej części terminala.

Ale od początku – odprawa dla lotów Finnaira odbywa się także w nowszej części hali odlotów przy trzech stanowiskach. Jak widać, nie stanowiło to większego problemu, ponieważ kolejki nie było żadnej.

Fantazja

Poza Gold Trackiem znajdującym się w starej części lotniska, z drugiej strony znajdziemy bramkę po prostu nazwaną „business class”. Przejdziemy tam w mgnieniu oka kontrolę bezpieczeństwa, często zresztą dzięki temu, że ochrona przepuści nas na początek niewielkiej kolejki. Dzieje się tak, ponieważ pasażerowie z klasy ekonomicznej często są tam przepuszczani gdy ich stanowiska się zapełnią, ale ochrona pilnuje, aby mimo to biznes klasa miała priorytet. Miły akcent, aczkolwiek czułem się niezręcznie gdy kilka razy zostałem przepuszczany przed stojących ludzi, którzy już mieli wypakowane swoje rzeczy do pojemników.

Lounge Fantazja znajduje się po lewej stronie od kontroli bezpieczeństwa i jest otwarty dla pasażerów poniższych linii.

Fantazja

Fantasia

Jak widać to dość eklektyczne połączenie linii ze wszystkich sojuszy oraz dodatkowo kilku niezrzeszonych. Dodatkowo można uzyskać wstęp płacąc 130zł od osoby.

Po wejściu ukazuje się nam ciekawie zaprojektowane biurko, zegary pokazujące godzinę w kilku strefach czasowych oraz ściana zieleni.

Fantasia

Fantasia

Fantasia

Idąc dalej znajdziemy kilka półek z gazetami oraz w oddali strefę z jedzeniem oraz napojami.

Fantasia

Fantasia

Fantasia

Do picia do wyboru jest kilka lodówek z napojami bezalkoholowymi, soki, kawa oraz herbata, jak i wybór procentów.

Fantasia

Fantasia

Fantasia

Fantasia

Nie brakuje także jedzenia. Znajdziemy zarówno przekąski, jak i pieczywo, jogurty, dania na zimno oraz na ciepło, desery, owoce… Jeśli któreś danie się kończy, to jest także szybko podmieniane, więc z pustymi żołądkami na pewno saloniku nie opuścicie.

Fantasia

Fantasia

Fantasia

Fantasia

Idąc dalej, po lewej stronie znajdziecie sporo foteli oraz krzeseł, które są pooddzielane od siebie niewielkimi ściankami, ale w pełni wystarczającymi do tego, aby poczuć nieco prywatności.

Fantasia

Fantasia

Fantasia

Po prawej stronie znalazło się miejsce dla kilku wnęk z komputerami.

Fantasia

Na końcu lounge’u ustawiono nawet zaciemnioną salę z 8 łóżkami, gdzie swobodnie można się zdrzemnąć lub też popracować na komputerze w całkowitej ciszy.

Fantasia

Fantazja

Także toalety są całkiem spore i czyste, szczególnie porównując z „Polonezem”, LOTowskim salonikiem.

Fantasia

PODSUMOWANIE

Fantazja Lounge to jak na warszawskie warunki, doskonały lounge, w którym odpoczniemy i nabierzemy sił przed podróżą. O czym nie wspomniałem wcześniej, ale sprawne WiFi oraz niewielka ilość gości tylko jeszcze poprawiają dobre wrażenie. Jeśli na podstawie Waszego boarding passa jesteście w stanie wejść do środka – nie ma się nad czym zastanawiać. Nie wykluczałbym jednak też wizyty za opłatą. Szczególnie, jeśli macie sporo czasu do Waszego lotu, jesteście głodni oraz spragnieni, to może być to dobre rozwiązanie. Biorąc pod uwagę ceny jedzenia i picia w terminalu, możecie wyjść na tym na plus.


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>