Relacje

Relacja: Westin Tokyo

Autor: Jakub

Po przybyciu po 14 na Naritę musiałem się bardzo spieszyć na spotkanie, na które nie chciałem jednak udać się z walizką. Skorzystałem z usług pomarańczowych Limousine Bus, aby dostać się w okolice Westina, który jest w miarę wygodnie umiejscowiony między stacjami Meguro i Ebisu. 

W Tokio generalnie brakuje miejsc hotelowych, a Westin to jedna z niewielu propozycji sieci SPG. Z reguły ceny przekraczają w nim jednak 300USD za dobę, w związku z czym jest dobrym miejscem na raczej krótki pobyt. Ja przed powrotem do Europy miałem tylko 1 noc przed sobą, więc zdecydowałem się na sprawdzenie tej właśnie lokalizacji.

Tokio jest mi doskonale znane, więc wiem jak się poruszać i czym dotrzeć do wybranego miejsca. Z Westina mamy blisko do najbardziej znanych/najczęściej odwiedzanych przeze mnie miejsc, czyli czy to Shinjuku, czy Shibuya, czy nawet taki Rainbow Bridge – komunikacja jest szybka i przyjemna.

Po podjechaniu pod hotel zostało mi zaoferowane zabranie walizek, jednak nie było to niezbędne. Po wejściu do przepięknego i dużego holu (rzadkość w Tokio), na wprost i po prawej stronie umiejscowiony był check-in.

Westin Tokyo

Westin Tokyo

Westin Tokyo

Westin Tokyo

Co ciekawe, ponieważ Westin znajduje się zaraz obok Tsutayi, która jest największą siecią wypożyczalni filmów i komiksów w Japonii, w gratisie można wypożyczyć 2 filmy dziennie za darmo.

DSCN1091 

Po wjechaniu na 15 piętro, bardzo ładnym korytarzem przeszedłem do swojego pokoju.

Westin Tokyo

Westin Tokyo

DSCN1086

Położony był on na południowej ścianie hotelu, w związku z czym widoki z okna pokazywały przepiękną panoramę dzielnicy Meguro.

DSCN1046

Po kolei jednak – po wejściu do sporej wielkości pokoju (co jest rzadkością w Japonii) po lewej stronie znajdowała się szafa, po prawej zaś łazienka.

Westin Tokyo

Ta ostatnia wykończona w marmurach, oferowała poza prysznicem także wannę.

Westin Tokyo

DSCN1051

Westin Tokyo

Kosmetyki to standardowa marka Westinowa, zaś jak zawsze dodatkowo znaleźć można było zestawy do mycia zębów czy golenia.

Westin Tokyo

Westin Tokyo

Za szafą po lewej stronie znajdowała się maszyna przelewowa do kawy oraz czajnik. Za nimi stojak na walizkę oraz komoda z telewizorem.

Westin Tokyo

Westin Tokyo

Po prawej stronie, z racji braku innych wolnych pokojów, znajdowały się 2 szalenie wygodne łóżka (Westinowe Heavenly Bed zobowiązuje).

Westin Tokyo

Dalej przy oknie po lewej stronie biurko z krzesłem, stolik z dwoma fotelami oraz po prawej toaletka. 

Westin Tokyo

Westin Tokyo

Wyposażenie barku było raczej standardowe i mając pod nosem 7Eleven, nie kusiło mnie korzystanie z niego.

DSCN1067

DSCN1070

DSCN1073

DSCN1074

Wcześniej wspomniane zaś widoki były po prostu przepiękne. Panorama Tokio zawsze robi wrażenie, ale widok w stronę Meguro wydał mi się szczególnie urokliwy w zimowym słońcu.

DSCN1080

Także poza wspomnianym wcześniej DVD, w pokoju znajdowały się także yukaty, które są bardzo miłym, lokalnym akcentem, choć nie bardzo wiem kiedy miałbym w nich chodzić w tym akurat hotelu.

Westin Tokyo DSCN1083

Kolejnego dnia z samego rana wybierałem się na lotnisko, więc nie miałem przyjemności spróbować śniadania, co jednak nadrobiłem przy kolejnej wizycie w tym hotelu parę miesięcy później.

PODSUMOWANIE

Jak już zdradziłem w poprzednim akapicie, Westin w Tokio zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie i zdecydowałem się zatrzymać tam ponownie. Doskonałe umiejscowienie, przyjemny wystrój, świetne widoki, „amerykański” rozmiar pokoju – to zdecydowanie najwyższa półka tokijskich hoteli. Polecam.


Pozostałe raporty: 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>