Aktualności i Wydarzenia

SkyTeam otwiera nowy salonik na lotnisku w Hong Kongu

Tomek Gunia

W tym tygodniu odbyło się otwarcie najnowszego saloniku SkyTeam na lotnisku w Hong Kongu. Lounge jest wynikiem współpracy  linii lotniczych China Airlines i China Eastern. Jest to pierwszy SkyTeam VIP Lounge w Azji i czwarty po Londynie, Stambule i Sydney. Jego otwarcie stanowi nowy etap w partnerstwie linii lotniczych należących do SkyTeam w regionie. 

hong-kong_02

China Airlines i China Eastern Airlines chcą być przykładem dla pozostałych członków SkyTeam, jak wspólnie zakładać i modernizować lounge. Huang-hsiang Sun, prezes China Airlines wspomniał o kolejnych planach współpracy z China Eastern. „W przyszłości, China Airlines będzie jeszcze ściślej współpracować z China Eastern Airlines w zakresie lotów / obsługi naziemnej oraz będzie aktywnie wspierać SkyTeam przy otwieraniu kolejnych ekskluzywnych salonów na lotniskach we: Frankfurcie, Vancouver i Kuala Lumpur. China Airlines pragnie by pasażerowie ich linii doświadczyli znacznie bardziej komfortowych warunków podróży”.

hong-kong_09

Nowy salonik zaprojektowany jest przez Mitchel Squires, który zaprojektował także salon SkyTeam w Sydney. „Jest on zgodny z wytycznymi SkyTeam, by nie podkreślać poszczególnej linii lotniczej. Projekt daje poczucie elegancji i stylu. Salonik zarządzany i obsługiwany jest przez Plaza Premium Lounge Management Limited”. 

hong-kong_20

hong-kong_08b

Lounge oferuje miejsca siedzące dla 230 osób. Znajduje się on w pobliżu Gate 15 na poziomie odlotów Terminalu 1. Zajmuje łącznie 1038 m.kw. i obejmuje pokój VIP, salon, jadalnie z bufetem oferującym dania ciepłe i zimne kuchni międzynarodowej, bar z bogatym wyborem alkoholi, centrum biznesowe, sale telewizyjną oraz salę do jogi ! 

hong-kong_22

Salonik będzie oferował wyśmienite dania kuchni azjatyckiej. „On-demand Noodle Bar” – udany produkt, który można już znaleźć w salonach przez China Airlines i Cathay Pacific, oferuje trzy rodzaje klusek gotowanych na żądanie. Przygotowany został z myślą o klientach azjatyckich.  Dla pasażerów na lotach długodystansowych, którzy chcą zrelaksować swoje umysły i ciała, przygotowany został prywatny „Yoga Room”. Jest to pomieszczenie gdzie pasażerowie mogą medytować i rozprostować kończyny. Symboliczny „Living Wall”, oferuje 50 różnych gatunków roślin – podobną instalację znajdziemy nie długo w każdym z saloników SkyTeam na całym świecie.

hong-kong_21

Salonik jest dostępny dla wszystkich pasażerów pierwszej i biznes klasy, oraz członków Elite Plus z pozostałych linii lotniczych, które należą do sojuszu lotniczego SkyTeami podróżujących do i z Hong Kongu. 

hong-kong_29

Godziny otwarcia saloniku:  5:30 – 1:30.  Będzie on otwarty na trzy godziny przed pierwszym lotem obsługiwane przez linie lotnicze SkyTeam, a zamykany po ostatnim ich locie ( godziny będą regulowane w zależności od harmonogramu lotów ). 

hong-kong_15c

Wirtualny spacer po Saloniku : LINK

fwefwefwef

Miło popatrzeć jak linie Azjatyckie dbają o swoich klientów. Ciężko w Azji znaleźć marny salonik – w przeciwieństwie do Europy czy USA, gdzie poziom niektórych jest tragiczny. Miejmy nadzieje, że linie europejskie wezmą się za robotę by przywrócić świetność swoim salonikom. Droga wskazana przez powyższe linie, czyli współpraca przy tworzeniu wspólnych saloników wydaje się słuszna. 


Czekam na Wasze propozycje tematów, którymi chwielibyście abym się zajął podczas kolejnych wpisów na blogu. Piszecie tomek@lojalnypasazer.pl, albo w komentarzach pod wpisami. Jeśli macie jakieś pytanie lub sugestię zapraszam do korespondencji !


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Tomek GuniaDarekZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Zbyszek
Gość
Zbyszek

Masz rację że w Europie dziadostwo – byłem wczoraj w Berlinie w saloniku Air France. Dramat – to jedyne słowo jakie przychodzi mi na myśl. Nie mają nawet WC 😀 – trzeba do podziemi zjechać i czekać w kolejce.

Darek
Gość
Darek

Pytanko , czy w tym saloniku można korzystać z darmowych wejść Diners Club ? Bo nie znalazłem jego w wykazie http://www.dinersclublounges.com/

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>