Porady

Jak otrzymać miejsce w pierwszej klasie, kupując lot w biznes klasie.

Tomek Gunia

Chciałbym Wam pokazać pewną ciekawostkę, jak można otrzymać miejsce w pierwszej klasie kupując bilet w biznes klasie. Sposób ten jest bardzo prosty choć trudny do wykorzystania – poniżej napiszę dlaczego. Jeden z czytelników bloga Leszek – którego pozdrawiam, zauważył właśnie taką możliwość w programie Miles & More. 

Zasadniczo większość lotów samolotami szerokokadłubowymi takimi jak Airbus A330, Airbus A340, Boeing 747, Boeing 777 posiada 4 klasy podróży. Oczywiście układ siedzeń oraz konfiguracja klas uzależniona jest od danej linii lotniczej. 

Układ klas w poszczególnych samolotach może sprawdzić na stronie : Seatguru – którą polecam do znalezienia sobie optymalnego miejsca w samolocie. 

Jako przykład niech posłuży nam lot Leszka wykonywany samolotem Airbus A330-300 (333) V4 linii Lufthansa. W tym przypadku mamy 4 klasy podróży : Ecco, Ecco +, Business, First.  

qwdqd

A więc jak można otrzymać miejsce w pierwszej klasie na locie w tym samolocie ? Bardzo prosto. Wystarczy znaleźć dzień w którym ten samolot odbywa lot w 3 klasach : Ecco, Ecco +, Business bez First. Przewoźnicy decydują się czasami puszczać taką samą maszynę bez najwyższej klasy z powodu braku zainteresowania ze strony pasażerów. 

Wracając do powyższego przykładu, jeśli postanowimy zakupić bilet lotniczy w klasie biznes za mile lotnicze lub za gotówkę np. na trasie Frankfurt – Dallas liniami Lufthansa mamy możliwość wyboru miejsca właśnie w pierwszej klasie. Poniżej zamieściłem screen z programu Miles & More – na ostatnim kroku rezerwacji mamy możliwość wyboru miejsca. Jak widzicie na przykładowy lot mógłbym wybrać miejsce 1 G – które normalnie jest pierwszą klasą 🙂 

ewfwr23

Ktoś może zapytać: po co mi to miejsce ? skoro i tak serwis jest taki sam jak w biznes klasie. 

Fotel fotelowi nie równy – tak chyba najprościej można odpowiedzieć na to pytanie. 

miejsce w pierwszej klasie

Biznes klasa w A330

miejsce w pierwszej klasie

Pierwsza klasa w A330

miejsce w pierwszej klasie

Pierwsza klasa w A330

 
Przykładów zastosowania powyższego sposobu jest więcej i nie ogranicza się on tylko do danego typu samolotu czy linii lotniczej. Wiem, że analogicznie dało się wybrać miejsca w pierwszej klasie liniami British Airways w Boeingu 747. Niedawno jeden z amerykańskich blogerów opisywał podobny przykład w liniach Cathay Pacific. Na trasach po Azji linie Cathay ,większość obsługują samolotami szerokokadłubowymi Boeingami 777 oraz 747. 
 
miejsce w pierwszej klasie

Biznes klasa Cathay Pacific

 
miejsce w pierwszej klasie

Pierwsza klasa Cathay Pacific

Jeśli znacie podobne przykłady napiszcie w komentarzu pod tekstem – dodam je do wpisu 🙂 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Tomek GuniaHubertAdam Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

hehehe teraz rozumiem dlaczego udało mi się 2 razy w taki sposób wybrać miejsce w eco-premium mając bilet w eco 🙂 zachodziłem w głowę jak to się stało… dzięki, bo teraz wiem już że to działa!

Hubert
Gość
Hubert

Powiem szczerze ze chyba jestem lekko tępy bo nie bardzo rozumiem zasady działania tego mechanizmu. Czy istnieje możliwość jaśniejszego wytłumaczenia takiemu tłumokowi jak ja? Czy to działa tylko w momencie wykorzystywania mil czy przy „zwykłym” zakupie rownież?

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>