Programy Lojalnościowe

Status Match Delta SkyMiles

Tomek Gunia

W ostatnim czasie linie lotnicze nie rozpieszczają nas promocjami związanymi z wyrównaniem statusów – zwłaszcza w sojuszu lotniczym Skyteam. Podpowiem Ci, w jaki sposób możesz otrzymać wyższy status w programie Delta SkyMiles – początkowo na 3 miesiące z możliwością przedłużenia go do 31 stycznia 2019 r. 

Linie Delta oferują dla swoich klientów status match powiązany z „challange”. Jeśli spełnisz podstawowe wymagania – otrzymasz początkowo status na 3 miesiące, z możliwością jego przedłużenia do 31 stycznia 2019 r. Wystarczy, że w ciągu tych 3 miesięcy wylatasz odpowiednią ilość mil lub odcinków lotu liniami Delta, lub liniami partnerskimi w programie Skymiles. 

Aby skorzystać z powyższej promocji powinieneś: 

 1. Założyć nowe konto w programie (stare konta nie biorą udziału w promocji): LINK
 2. Wypełnić specjalny formularz: LINK

Odpowiedź otrzymasz do 3 tygodni – zwykle zajmuje to 7-14 dni. Status będzie ważny początkowo 3 miesiące od jego otrzymania. Jeśli w ciągu tych 3 miesięcy spełnisz następujące warunki, zostanie on przedłużony do 31 stycznia 2019 r.: 

 • Status Silver: 6,250 MQMs lub 8 MQSs
 • Status Gold: 12,500 MQMs lub 15 MQSs
 • Status Platinum 18,750 MQMs lub 25 MQSs

MQMs – ilość mil, jaką otrzymamy za dany lot, obliczana na podstawie długości lotu oraz klasy podróży według tabeli: LINK

MQSs – ilość segmentów lotu. Np. za lot na trasie Warszawa – Amsterdam – Los Angeles – Amsterdam – Warszawka otrzymamy 4 MQSs do programu Delty. 

Standardowo, aby otrzymać dany status musisz spełnić o wiele większe wymagania: 

SkyMiles

Z których programów możesz otrzymać status match? 

SkyMilesTo nie są wszystkie programy, które będą zaakceptowane. Możemy również wysłać status z programów takich linii jak: LATAM, Air Belin, Air Canada. Nie możemy zrobić wyrównania statusu  z programów partnerów należących do Skyteam: np. Alitalia, KLM, Air France. 

Główne przywileje wynikające z posiadanego przez nas statusu: 

Status Silver: 

 • Status Elite w sojuszu Skyteam.
 • Priority Check-In.
 • Priority Boarding.

Status Gold, Platinum: 

 • Status Elite Plus w sojuszu Skyteam 
 • Dostęp do lounge dla posiadacza statusu oraz jego partnera
 • Priorytetowy bagaż, 
 • Priorytetowa kontrola bezpieczeństwa 

Podsumowanie

Jeśli planujesz w najbliższym czasie podróże liniami należącymi do sojuszu Skyteam zdecydowanie powinieneś spróbować skorzystać z powyższej promocji. Poza powyższymi przywilejami, które opisałem jest klika dodatkowych, które otrzymasz podczas lotów liniami Delta np. możliwość darmowego wyboru miejsca w klasie eco+. 


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Status Match Delta SkyMiles"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
marek
Gość

hej hej,
jaki status otrzymuje sie po rejestracji na te 3 miesiace ?
pytanie w zasadzie chodzi o to czy od poczatku (nawet na 3 miesiace mozna miec golda?)

Witold
Gość

Należy dodać, że samo zdjęcie karty z innego programu to za mało. Wymagany jest np. zrzut ekranu z aktywności w danej linii lotniczej, w której się ma status – mogą to być ostatnio wykonane loty, ale musi ich być subiektywnie tyle, żeby osoba decydująca była przekonana, że prezentowany status nie pochodzi np. z „innej promocji”, a nie wylatania. Status (nawet ten na próbę) daje dostęp do saloników Delta, ale również partnerskich (choć przepisy mówią inaczej). Na pewno warto, bo kryteria utrzymania są o wiele łatwiejsze do spełnienia niż w normalnym trybie.

Maciej
Gość

Czy nie mając aktualnie żadnego „wyższego” statusu, mogę go zdobyć przez np. wylatanie 15 odcinków? Otrzymam wtedy golda?

Lukasz
Gość

Troche słabo w tych stanach. Dzis dostałem odpowiedz…
Thank you for your interest in the SkyMiles Medallion Challenge.

While we appreciate your interest in our Medallion program, at this time – we do not match LOT Polish Airlines.

Chyba sa troche niedouczeni… odpisalem im ze karta jest wydana przez Lot ale to FF Lufthansy. Niestety mam karte wydana przez lot 🙂

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>