Programy Lojalnościowe

Status Match w One World

Tomek Gunia

Zbliża się powoli koniec roku, a więc i koniec ważności niektórych naszych statusów. Są obecnie trzy sposoby na podwyższenie statusu w sojuszu One World na przyszły rok. Jeśli masz ważny status w programie Miles and More lub Tobonus możesz skorzystać z dobrej oferty linii Iberia. Przyznają oni status Gold ważny do kwietnia 2019 r. Drugim sposobem jest status match w programie LATAM, a trzecim wyzwanie w liniach American Airlines. 

W sojuszu One World mamy 3 poziomy członkostwa: 

Ruby – podstawowy.

Sapphire:

 • Priorytetowe wejście na pokład.
 • Dodatkowy bagaż. 
 • Gwarantowane wolne miejsce, w klasie ekonomicznej jeśli zarezerwujemy bilet na 48 h przed lotem – nawet w przypadku lotów, w których nie ma wolnych miejsc. 
 • Darmowy wybór miejsc z wyprzedzeniem w większości linii należących do One World.
 • Brak daty ważności mil. 
 • Dostęp do saloników biznesowych podczas podróży liniami należącymi do sojuszu One World. 

Emerald: 

 • Odprawa pasażerów na stanowiskach dla pierwszej klasy
 • Dostęp do saloników biznesowych dla pierwszej klasy podczas podróży liniami należącymi do sojuszu One World. 

Iberia Status Match

one world

Linie Iberia oferują status match z programu Miles and More oraz Topbonus. Możesz otrzymać status Gold ważny do 31 kwietnia 2019 r. – Sapphire w One World, jeśli masz status Gold lub Platium w Topbonus lub status Senatora lub Hon – a w programie Miles and More. Strona promocji jest w języku niemieckim. Nie ma jednak wymogu, aby konto milowe było zarejestrowane na niemiecki adres. Z racji dużego zainteresowania powyższą promocją linie obecnie odpowiadają powyżej 14 dni. 

Aby skorzystać z promocji w programie Iberii powinieneś: 

 • Założyć nowe konto w programie Iberia (promocja nie obejmuje starych kont): LINK
 • Wypełnić formularz podając swoje dane. Możesz w nim podać numer karty osoby, która poleciła Ci tę promocję (np. moją 71621619) w polu „WER HAT SIE EMPFOHLEN?” wówczas ona, jak i Ty możecie otrzymać 1000 Avios: LINK
 • Wysłać wypełniony formularz wraz ze screenem konta milowego (Topbonus lub Miles and More) oraz skanem karty na adres: ibpcampaign@iberia.es

LATAM

one world

Aby skorzystać z promocji status match w programie LATAM, powinieneś posiadać wyższy status w dowolnym sojusz lotniczym. Nie jest to oficjalna promocja, jednak z doświadczenia mogę powiedzieć iż, jedynym wymogiem jaki trzeba spełnić, aby otrzymać status Black lub Platinum jest odbycie lub zakup lotu tymi liniami w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli nawet nie wybierasz się do Am. Południowej możesz kupić lot liniami LATAM np. na trasie Frankfurt – Madryt za około 82 euro w dwie strony. 

Aby zrobić status match należy w LATAM: 

 • Założyć konto w programie LATAM (jeśli go jeszcze nie posiadamy): LINK
 • Screen swojego konta z którego chcemy zrobić wyrównanie statusu oraz skan karty należy wysłać za pośrednictwem Twittera, Facebooka lub na adres mailowy: customer_service@cc.lan.com. W wiadomości możemy od razu dopisać numer rezerwacji (PNR) biletu LATAM. 

Na odpowiedź będziemy czekać od 2 do 14 dni. Status będzie ważny 12 miesięcy. Jeśli posiadamy status Platynowy w programie Delty lub np. w Topbonus otrzymamy status Black – Emerald w One World, dzięki któremu mamy spore szanse na darmowe podniesienie klasy podróży podczas lotów liniami LATAM. 

American Airlines

Linie American Airlines oferują status match połączony z wyzwaniem, polegającym na wylataniu odpowiedniej ilości mil w ciąg 90 dni:

 • AAdvantage Gold: 7.500 EQM lub 8 segmentów i 1.000 EQD
 • AAdvantage Platinum: 12.500 EQM lub 16 segmentów i 2.000 EQD
 • AAdvantage Executive Platinum 35.000 EQM lub 40 Segmente segmentów i.000 EQD

Warto dodać, że loty spełniające powyższe kryteria nie mogą być kupione w taryfach promocyjnych oraz muszą być wykonywane przez American Airlines (AA), British Airways (BA), Iberia (IB), Finnair (AY), Japan Airlines (JL), or Qantas Airways (QF). EQM – ilość mil kwalifikacyjnych obliczanych na podstawie długości lotu x klasa podróży, EQD – ilość USD jakie musimy wydać na bilety lotnicze (bez podatków). 

Aby przystąpić do wyzwania należy: 

 • Założyć konto w programie AAdvantage (jeśli go jeszcze nie posiadamy): LINK
 • Wysłać prośbę o przystąpienie do wyzwania wraz z posiadanym obecnie statusem w innym programie na adres: aadvantage.customer.svc@aa.com

Standardowo linie American Airlines brały opłatę za udział w tego typu promocji – jednak podobno na tą chwilę z niej zrezygnowały. Jeśli spełnimy powyższe wymagania otrzymamy status ważny do 31.01.2019 r. 

Podsumowanie

Z powyższych 3 sposobów na podwyższenie status w One World najkorzystniejszym jest ten w programie Iberii. Jednak nie każdy może z niego skorzystać. Jeśli np. nie planujesz lotów liniami LATAM, a masz status Gold np. w programie Turkish Airlines możesz spróbować napisać jeszcze do Topbonus z prośbą o status match. Jak zapewne wiesz, linie Air Berlin przestały istnieć jednak ich program lojalnościowy nadal funkcjonuje. Jeśli otrzymasz u nich status Gold wówczas udaj się z nim do Iberii. Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Status Match w One World"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciek
Gość

Ruby nie jest podstawowym statusem.

Marcin
Gość

Kolejny wpis z racji konczącego się roku proponuje pt „Miles&More Segment run – czyli jak najtaniej utrzymać status :)”

Myśle ze max 8 segmentów… jak ktoś potrzebuje więcej to już tylko biznes klasa za ocean 🙂

Heniek
Gość

Super, gold w iberii idealnie sie przyda na loty krajowe JAL.

Heniek
Gość

hmm, krajowe loty pozwalają wejść do lounge?

Marcin
Gość

Co powinno być widoczne na screenie z konta milowego? Na stronie promocji Iberii jest napisane, że tylko zdjęcie karty jest potrzebne.

Julian
Gość

Tomek, czy status match w programie Iberii ciagle wazny? Mozna probowac? Czy za pozno? Dzieki.

Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>