Aktualności i Wydarzenia

Jak wybrać najlepszy hotel zgodnie z ulubionym rodzajem aktywności? Nowa funkcja wyszukiwarki KAYAK.pl

Tomek Gunia

Jak wybrać najlepszy hotel? Serwis KAYAK.pl wzbogacił swoją wyszukiwarkę hoteli o nową funkcję heat map. Jak ona działa? Jest to mapa aktywności, która umożliwia użytkownikom przeglądanie najpopularniejszych obszarów danego miasta pod kątem ulubionych atrakcji— zwiedzania, jedzenia, zakupów i rozrywki. W oparciu o nową funkcję serwis sprawdził,  w jakich hotelach powinni się zatrzymać podróżni, którzy w tym miesiącu planują wizytę w jednym z najpopularniejszych polskich miast.

Najlepsze hotele według 4 ulubionych aktywności w najpopularniejszych miastach Polski

Miasto

Zwiedzanie

Jedzenie

Rozrywka

Zakupy

Warszawa

Dom Literatury, 3*

Mamaison Residence Diana, 4*

Mamaison Residence Diana, 4*

Mamaison Residence Diana, 4*

232 zł/noc

 245 zł/noc

245 zł/noc

245 zł/noc

Kraków

Hotel Santi, 4*

Bonerowski Palace, 5*

Spiski Palace, 4*

 

Bonerowski Palace, 5*

 

 430 zł/noc

808 zł/noc

312 zł/noc

 149 zł/noc

Wrocław

 

Sofitel Wrocław Old Town, 5*

 

Sofitel Wrocław Old Town, 5*

Sofitel Wrocław Old Town, 5*

Sofitel Wrocław Old Town, 5*

 253 zł/noc

253 zł/noc

 253 zł/noc

 253 zł/noc

Łódź

Novotel Łódź Centrum, 4*

Novotel Łódź Centrum, 4*

Novotel Łódź Centrum, 4*

Novotel Łódź Centrum, 4*

 191 zł/noc

191 zł/noc

191 zł/noc

191 zł/noc

Poznań

Don Prestige Residence, 4*

Hotel Shanti, 4*

Hotel Shanti, 4*

Hotel Shanti, 4*

 200 zł/noc

 198 zł/noc

 198 zł/noc

 198 zł/noc

 

Jak to działa?

Korzystanie z nowej funkcji jest naprawdę proste. Użytkownicy KAYAK.pl, którzy planują wizytę w dowolnym mieście, mogą wspomóc się mapą aktywności podczas wyszukiwania noclegu. By ją wypróbować, wystarczy po załadowaniu wyników wyszukiwania przejść do widoku mapy. W oparciu o jej sugestie, jeszcze przed podjęciem decyzji o rezerwacji hotelu, można sprawdzić, jakie części miasta cieszą się największą popularnością w czterech różnych kategoriach: zwiedzania, jedzenia, zakupów i rozrywki.

hotel

KAYAK stawia sobie za cel ułatwianie planowania i organizowania podróży — podkreśla Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję. — Nasze badania dostarczają praktycznych informacji, które pozwalają podróżnym dokonywać lepszych wyborów i  bardziej świadomych decyzji. Dodatkową funkcję mapy cieplnej wprowadziliśmy, aby użytkownicy mogli zaczerpnąć więcej informacji o hotelu, w którym zamierzają się zatrzymać i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie, w zależności od ulubionego sposobu spędzania wolnego czasu — dodaje Pershina.

Uwagi

Analiza została przeprowadzona w oparciu o dane mapy aktywności (heat map) na KAYAK.pl. Ceny podane zostały w złotówkach i dotyczą pobytu w hotelu na jedną noc dla dwóch osób w sierpniu 2016 roku. Ceny mogą ulec zmianie lub mogą nie być już dostępne. Informacje o atrakcjach, restauracjach, klubach, wydarzeniach muzycznych oraz centrach handlowych zostały opracowane pod względem bliskości do hoteli i zgromadzone na KAYAK.pl w lipcu 2016 roku.

źr. Kayak


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>