Programy Lojalnościowe

Zmiany w programie Miles & More – obniżenie dopłat do mil dla lotów po Europie i wzrost stawek milowych

Tomek Gunia

Lufthansa zapowiedziała w dniu wczorajszym zmiany w swoim programie Miles & More od 15 września 2016 r. Będą one dotyczyć póki co tylko lotów po Europie – jednak już jest niemal pewne iż podobna korekta nastąpi wkrótce dla lotów międzykontynentalnych. Główną zmianą będzie obniżenie opłaty paliwowej z 40 euro obecnie do 5 euro w klasie ekonomicznej oraz z 43 euro do 20 euro w klasie biznes dla lotów liniami Lufthansa, Austrian, Brussels oraz SWISS. Jednak na tym dobre zmiany się kończą i niestety przy okazji zwiększą się stawki milowe wspomnianych wyżej lotów. 

Co się zmieni? 

 • Opłata paliwowa: z 40 euro obecnie do 5 euro w klasie ekonomicznej oraz z 43 euro do 20 euro w klasie biznes. 

To jest dobra wiadomość, głównie dlatego iż w niektórych przypadkach dopłaty te były wyższe od normalnego biletu zakupionego za gotówkę. Patrząc na inne programy lojalnościowe do tej pory podatki w Miles and More przy lotach po Europie były najwyższe. 

 • Wzrost stawki milowej o 5000 mil dla lotu w dwie strony po Europie. 

I tutaj mamy mniej więcej pokazany kierunek w którym zmierza Lufthansa. Obniżają dopłaty, ale niestety równocześnie podwyższają stawki milowe dla lotów po Europie z 30 000 mil na 35 000 mil ( za lot w dwie strony ). Może ktoś zapytać czy 5000 mil jest warte 70 euro – moim zdaniem nie, zwłaszcza iż coraz ciężej te mile zdobyć. 

 • Stawki Fly Smart wzrosną o 5000 mil. 

Przypomnę, iż bilety na podróże rozpoczynające się nie później niż 14 dni a nie wcześniej niż 2 dni przed ich rezerwacją możemy zarezerwować 50% taniej. Po zmianie będą one analogicznie droższe o 5000 mil. W klasie ekonomicznej z 15 000 mil obecnie cena wzrośnie do 20 000 mil, a w klasie biznes z 25 000 mil obecnie cena wzrośnie do 30 000 mil. 

 • Nadal będzie można opłacić podatki milami, stawka zmniejszy się z 18 000 mil do 15 000 mil. 

Oczywiście oficjalnie jako mieszkańcy Polski nie mamy od pewnego czasu tej możliwości. Jednak wspominam o tym dlatego iż są w śród Was czytelnicy z innych krajów lub korzystacie z innych infolinii niż polska. 

Posumowanie. 

Wydawanie obecnie 30 000 mil na loty po Europie, w przypadku kiedy lot za gotówkę nie kosztuje ponad 1000 pln mija się z celem – to taka uwaga ogólna. Warto pamiętać, iż LOT organizuje promocje w których możemy kupić lot do USA za 30 000 mil w dwie strony, a loty po Europie proponuje za 5000 mil w jedną stronę oraz 7000 mil w dwie strony – i to uważam za w miarę przyzwoite stawki milowe. Wiadomo, że obniżenie dopłat do mil zawsze cieszy, jednak nie ma nic za darmo. Jeśli podobne zmiany dotkną lotów międzykontynentalnych będzie można mówić o dewaluacji w programie Miles and More. Dopłat do mil można uniknąć latając np. liniami ANA do Azji a mil rozmnożyć się nie da. Osoby które rozważają zakup jakiś lotów i czekają z ich zakupem powinny się pospieszyć, gdyż jest niemal pewnym iż stawki milowe wzrosną od 16% do 20 % na dalekich lotach w niedalekiej przyszłości. 


Lufthansa Miles and More:

 1. Podstawy.
 2. Stawki milowe w programie.
 3. Zasady dotyczące tras ( Stopovery, Open Jaws ).
 4. Jak uniknąć wysokich opłat paliwowych YQ.
 5. Jak znaleźć i zarezerwować bilet nagrodę.
 6. Efektywne wykorzystanie mil na loty z Europy.
 7. Efektywne wykorzystanie mil na loty poza Europą.
 8. ANA – 11 przykładów na to, dlaczego warto latać tymi liniami za mile.
 9. Eurowings – kolejny sposób na unikanie wysokich opłat w programie Miles & More.
 10. 5 tras Dookoła Świata za mile Miles & More
 11. Miles and More – nowe trasy z małymi dopłatami do mil
 12. Lufthansa Miles and More – podniesienie klasy podróży za mile

lot odwołany


Jeśli podoba Ci się ten post, dołącz do pozostałych czytelników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać  informację o kolejnych wpisach  za pośrednictwem  poczty email  (tylko 1 email dziennie!)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline

<script type=”text/javascript” src=”//s3.amazonaws.com/downloads.mailchimp.com/js/signup-forms/popup/embed.js” data-dojo-config=”usePlainJson: true, isDebug: false”></script><script type=”text/javascript”>require([„mojo/signup-forms/Loader”], function(L) { L.start({„baseUrl”:”mc.us13.list-manage.com”,”uuid”:”72418bc662cf0e2893bc9df13″,”lid”:”13c29cb5e3″}) })</script>