Co warto zobaczyć w Skandynawii? 

Co warto zobaczyć w Skandynawii?

Skandynawia być może nie zalicza się do najpopularniejszych kierunków, które wybieramy, aby wypocząć, ale z pewnością warto zaplanować wycieczkę do skandynawskich państw, ponieważ kryją one w sobie wiele pięknych i magicznych miejsc. Co istotne, wyjazd można zorganizować tak, aby był pełen atrakcji zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Gdzie zatem warto dotrzeć i co zobaczyć? 

Masywy górskie i fiordy 

Co przyciąga turystów do Skandynawii? W dużej mierze zapierające dech w piersiach fiordy. Będąc w Norwegii, polecamy wybrać się na przejażdżkę jedną z najpiękniejszych, malowniczych tras kolejowych, która wiedzie od Oslo do Bergen. Bez problemu mogą uczestniczyć w niej dzieci, ale trzeba liczyć się z tym, że nawet najkrótsza z możliwych tras zajmuje blisko dwanaście godzin, bowiem nie tylko pokonuje się ją pociągiem, ale są też etapy, kiedy trzeba przesiąść się w autobus lub na prom. Jednak widoki, jakie będziemy mieli okazję podziwiać po drodze, są tak niesamowite, że jeśli tylko mamy na to czas, to bez zastanowienia powinniśmy skorzystać z tej kolejowej atrakcji… Wycieczki do Skandynawii mają to do siebie, że praktycznie każdy wraca z nich bardzo miło zaskoczony z głową pełną cudownych wspomnień! 

Słynne parki rozrywki 

Wybierając się na wycieczkę do Skandynawii z pociechami, obowiązkowo trzeba zaplanować wizytę w jednym z tamtejszych parków rozrywki. Ten najsłynniejszy to znajdujący się w Danii Legoland. Wydaje Ci się, że budowle z klocków LEGO nie są niczym spektakularnym? To zapewniamy, że zmienisz zdanie po tym, gdy odwiedzisz duński Legoland, na terenie którego znajduje się ponad sześćdziesiąt pięć milionów klocków, z których powstały przeróżne budowle, a nawet pływające stateczki. Na wizytę w tym miejscu można przeznaczyć nawet cały dzień i zapewniamy, że nikt nie będzie się tutaj nudził. Osoby lubiące adrenalinę z pewnością będą zachwycone WOW Parkiem, gdzie są liczne zjeżdżalnie, trampoliny, tyrolki i wiszące mosty. Mocy wrażeń dostarczy też Park Tivoli położony w samym centrum Kopenhagi, w którym nie brakuje rollercoasterów czy kolejek. 

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na zagraniczną wycieczkę? Skandynawia zaprasza i oferuje moc atrakcji! 

(0)