Spacer po Pradze: doskonały pomysł na ciekawy city break

Spacer po Pradze doskonały pomysł na ciekawy city break

Spacerowanie po Pradze to okazja do odkrycia piękna i historii tego miasta. Praga ma wiele do zaoferowania – od zabytków i muzeów po urocze uliczki i niesamowite widoki. To sprawia, że poruszanie się po Pradze pieszo, ma wiele zalet.

Decydując się na spacer po Pradze z przewodnikiem, otrzymasz możliwość zobaczenia najciekawszych zakątków tego niezwykłego miasta. Dodatkowo zapewnisz sobie solidną dawkę wiedzy o historii i kulturze Czech oraz dowiesz się, gdzie spróbować najlepszych w mieście knedlików.

Co warto zobaczyć podczas spaceru po Pradze?

Architekturę – Praga jest znana z pięknych budowli, w tym gotyckich kościołów, barokowych pałaców i renesansowych kamienic. Jednym z najważniejszych zabytków jest Zamek Praski, który ma pięć dziedzińców i budynków takich jak Katedra św. Wita, Baszta Daliborka i Stary Pałac Królewski.

Zabytki Pragi

  1. Most Karola: Most Karola to jedna z charakterystycznych budowli w Pradze. Most łączy Stare Miasto z Mala Strana i zdobią go liczne posągi. Spacerując po moście, można podziwiać piękne widoki, Wełtawę i panoramę miasta.
  2. Stare Miasto: Stare Miasto to centrum Pragi. Jest pełne kawiarni, restauracji i sklepów. Wśród najważniejszych zabytków w tej dzielnicy znajduje się Katedra św. Mikołaja, ratusz z Zegarem Astronomicznym i Kościół Matki Bożej przed Tynem.
  3. Mala Strana: Mala Strana to historyczna dzielnica na wzgórzu po drugiej stronie Wełtawy. Spacerując po Malej Stranie, można zobaczyć piękne zabytki, w tym Klasztor Strahowski, Kościół św. Mikołaja i pałac Lobkowicz.
  4. Łazienki Królewskie: Łazienki Królewskie to duży park położony na wzgórzu nad Wełtawą. Jest w nim sporo fontann, rzeźb i alejek. Wśród najważniejszych zabytków znajdują się Belweder, Sala Marmurowa i Pawilon Chiński.

Spacerując po Pradze, można również zobaczyć wiele innych interesujących zabytków takich, jak urocze uliczki i skwery, malownicze place i kolorowe domy. Praga jest miejscem, które ma wiele do zaoferowania, a spacerowanie po jego dzielnicach to świetna okazja, by spróbować czeskiego piwa czy smażonego sera. Więcej o spacerach po Pradze dowiesz się na https://freewalkingtour.com

(0)