Wycieczki do Skandynawii – pigułka wiedzy

Wycieczki do Skandynawii – pigułka wiedzy

Jeśli szukasz ciekawych miejsc do zwiedzenia w okresie jesienno-zimowym, to koniecznie weź pod uwagę wycieczki do Skandynawii. Do tego kraju można dotrzeć, wypływając z Gdyni do Karlskrony. Co ciekawe, wielu Polaków decyduje się na odwiedzenie Szwecji w ramach weekendowej wycieczki. Jeśli nigdy nie byłeś na takiej wycieczce, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

Wycieczki do Skandynawii: terminal promowy

W pierwszej kolejności podamy ważną zasadę, którą trzeba przestrzegać, decydując się na wycieczki do Skandynawii. Wszyscy pasażerowie muszą być na terminalu najpóźniej 60 min przed planowaną godziną realizacji rejsu. Możemy także korzystać z automatu, który pozwala samodzielnie odprowadzić na rejs i wydrukować bilet, upoważniający do wejścia na pokład. Każdy terminal znajdujący się w polskim porcie, z którego wypływają statki, kierujące się do Szwecji są przystosowane do osób niepełnosprawnych i podróżujących z wózkami. 

Wycieczki do Skandynawii: na promie

Wchodząc, jako turysta możesz być pewny, że otrzymasz fachową pomoc ze strony personelu. Nie ma możliwości, aby ktoś nie trafił do swojej kabiny. Jeśli wykupujemy wycieczki do Skandynawii kabiny, to wtedy musimy odbyć podróż na przykład w restauracji. Kabiny jednak są bardzo przydatne, ponieważ podróż do Szwecji najkrócej trwa 8 h i realizowana jest ze Świnoujścia. Z innych portów podróż potrafi trwać nawet 19 h. Każda kabina wyposażona jest w łóżko, stolik, telewizor, małą łazienkę i prysznic. Jak widać, wycieczki do Skandynawii potrafią być bardzo komfortowe. Jeśli chcesz podróżować ze swoim dzieckiem, to warto zarezerwować kabinę, w której znajdują się łóżeczka raz z barierkami. Kabiny pełne udogodnień przydadzą się w szczególności, gdy podróż ma trwać 12 h z Gdyni do Karlskrony. Oprócz przyjemnych udogodnień noclegowych każdy uczestnik wycieczki do Skandynawii może wykupić sobie posiłek w barze w wysokości 20 zł. Jeśli chcemy mieć dostęp do zróżnicowanego jedzenia, nie ma problemu skorzystać ze szwedzkiego bufetu.

(0)