Co robić zimą w Zakopanem?

Zakopane jest miejsce, które można śmiało odwiedzać cały rok. Wiosną, latem cy jesienią można odkrywać góry wędrując szlakami i podziwiać piękno zmieniającej się przyrody. Co robić zimą w Zakopanem? Na jakie atrakcje można liczyć?

Zima w Zakopanem

Zimą Zakopane oferuje wiele atrakcji i aktywności, które można uprawiać na śniegu i w górach. Sanki w Zakopanem, narty, snowboard to tylko niektóre z zimowych atrakcji.

Zakopane i okoliczne tereny górskie są doskonałym miejscem do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Można skorzystać z wyciągów narciarskich i tras o różnym stopniu trudności. Kasprowy Wierch i Gubałówka to popularne miejsca do jazdy na nartach w Zakopanem.

Osoby lubiące piesze wędrówki, mogą spróbować wędrówek na rakietach śnieżnych. To świetna forma aktywności, która pozwoli dotrzeć do miejsc trudno dostępnych zimą i cieszyć się pięknymi widokami.

Zakopane i okolice mają wiele termalnych basenów i kąpielisk, gdzie można się zrelaksować i rozgrzać po aktywnościach na śniegu. Termy Bukovina i Termy Chochołowskie to popularne miejsca na relaks i zabawę w wodzie.

Kuligi to tradycyjne polskie przejażdżki zaprzęgami konnymi na sankach. Można wziąć udział w kuligu i cieszyć się malowniczymi trasami, zimowym krajobrazem i tradycyjnymi pieśniami przy ognisku.

Dla osób lubiących jeździć na łyżwach, Zakopane oferuje kilka lodowisk, gdzie można się bawić na lodzie. Można wypożyczyć łyżwy i spędzić czas na kręceniu piruetów lub naukę jazdy na lodzie.

Snowtubing to emocjonująca aktywność, polegająca na zjeżdżaniu na dmuchanych oponach po specjalnie przygotowanych torach śnieżnych. To świetna zabawa dla całej rodziny i nie wymaga wcześniejszego doświadczenia.

Gdzie na narty do Zakopanego?

W Zakopanem i okolicy znajduje się wiele ośrodków narciarskich, które oferują różnorodne trasy narciarskie dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy.

Kasprowy Wierch to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Zakopanem. Znajduje się na wysokości 1987 m n.p.m. i oferuje zróżnicowane trasy narciarskie, w tym zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Dojazd na Kasprowy Wierch odbywa się koleją linową.

Polana Szymoszkowa to popularne miejsce dla rodzin i początkujących narciarzy. Ośrodek narciarski Polana Szymoszkowa oferuje łagodne stoki i wyciągi narciarskie. Jest również idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie.

Witów-Ski to kolejny ośrodek narciarski w okolicy Zakopanego. Posiada kilka tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym również dla początkujących. Ośrodek oferuje także szkółki narciarskie dla dzieci i dorosłych.

Białka Tatrzańska i Bukowina Tatrzańska to dwie miejscowości położone w pobliżu Zakopanego, które oferują liczne ośrodki narciarskie. Ośrodki w Białce Tatrzańskiej i Bukowinie Tatrzańskiej są znane z dużych stoków i różnorodnych tras narciarskich.

(0)