Skandynawskie podróże dla każdego miłośnika przygód

Interesujesz się Skandynawią albo po prostu lubisz podróżować po różnych zakątkach świata? Skandynawia to region północnej Europy, który obejmuje Szwecję, Norwegię oraz Danię. Poza tymi trzema krajami obce źródła czasami wliczają do państw skandynawskich jeszcze inne kraje nordyckie – Finlandię, Estonię, Karelię należącą do Rosji, Łotwę, a nawet Litwę. Z kolei według określenia „półwysep skandynawski” do Skandynawii należeć powinny tylko Norwegia i Szwecja. Jednak ze względu na to, że przez wiele wieków Skania należała do Danii, też wlicza się ją do tego regionu. Te trzy kraje są powiązane historycznie – unią kalmarską – a także kulturowo. Dzielą mitologię nordycką, różne wierzenia folklorystyczne, walutę, a ich języki należą do wspólnej grupy języków skandynawskich.

Skandynawskie podróże są bardzo częste. To tereny cieszące się uznaniem wielu osób zarówno okazjonalnych podróżników, jak i tych, którzy dużą część swojego życia poświęcają podróżom.

Co można zwiedzić na terenie Skandynawii?

Chcieliśmy przybliżyć tutaj kilka najpiękniejszych miejsc w Skandynawii, abyś wiedziała, czy chcesz je zobaczyć. Jednym z nich jest Fiord Geiranger. Mieści się w Norwegii i w lecie każdego roku oglądają go tysiące turystów. Najlepiej odwiedzić to miejsce późnym popołudniem, kiedy nie będzie już tam tylu zwiedzających, bo odpłyną na promach. W Norwegii miejscem wartym odwiedzenia jest również miasteczko Tromsø. Nazywane jest Wenecją Północy lub Wrotami Arktyki. To właśnie tam można oglądać zorzę polarną. Porvoo to jedno z najstarszych finlandzkich miast. Znane jest z czerwonych spichlerzy, które położone są na brzegu rzeki Porvonjokki. Piękne są tam również kamieniczki na Starym Mieście, drewniane domki i Katedra.

Możesz spróbować samodzielnie zorganizować wycieczkę do Skandynawii w towarzystwie swoich najbliższych osób albo skorzystać z gotowych ofert przygotowanych przez różne biura podróży. Na naszej stronie możesz wybrać kategorię wycieczek – z małymi dziećmi, nastawione na zwiedzanie zabytków lub na aktywne fizycznie czynności.

(0)