Rękawiczki na rower

Wyposażenie rowerzysty wydaje się oczywiste. Kask, wygodne obuwie przystosowane do stylu jazdy, jaki preferujemy na co dzień, wygodna odzież, która jest odporna na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Oczywiście, są to istotne elementy, jednakże całość tworzą tylko w towarzystwie odpowiednich dodatków, które powinniśmy skompletować, aby znacznie poprawić swój komfort jazdy. Jednymi z istotnych rzeczy, o jakie należy zadbać, zanim zaczniemy naszą przygodę z rowerem (a może już zaczęliśmy, ale nadal jej nie posiadamy) są rękawice na rower. Może się wydawać, że ludzie traktują je wyłącznie jako stylowy dodatek do sportowego outfitu. Nic bardziej mylnego. Takie rękawiczki mają do spełnienia istotne funkcje, które mogą pozbawić nas dyskomfortu na różnych płaszczyznach.

Rękawice na rower – jakie funkcje spełniają?

Jak łatwo można się domyślić, takie rękawice spełniają przede wszystkim funkcję ochronną. Dłonie wystawione są na bodźce zewnętrzne podczas trzymania kierownicy w trakcie jazdy. Warto zatem o nie zadbać. Przyjrzyjmy się bliżej temu, dlaczego warto dokonać zakupu takich rękawic na rower:

– zapewniają ochronę przed dyskomfortem termicznym wynikających ze zmieniających się warunków atmosferycznych, zalecane są szczególnie podczas jesieni i zimy, przy silnych wiatrach i niskich temperaturach.

– odpowiednio zaprojektowane zapewnią odpowiedni chwyt kierownicy, jej stabilniejsze trzymanie,

– zapobiegają odciskom i otarciom, które mogą wystąpić w wyniku jazdy rowerem, pozwolą na wydłużenie jazdy bez względu na warunki,

– mogą stanowić stylowy dodatek do całej stylizacji, będąc doskonałym zwieńczeniem całego stroju.Na rynku dostępne są krótsze rękawice, które doskonale nadają się na lato, jak również te bardziej zabudowane, które posłużą doskonale podczas chłodniejszych pór roku. Można również zakupić ocieplane rękawiczki, które posłużą jako dodatkowa ochrona podczas mrozów i deszczowych dni. To świetna alternatywa i doskonały gadżet również dla małych dzieci.

(0)